PDA

Pogledaj punu verziju : N chromatus, zakopava se u treset i neće da jede



Tarantula_Jagodina
23.08.11., 14:35
ja nzm sta je sa mojim paukom il je lud il mu nesto fali krije se po ceo dan zakopava se u treset i nece da jede sta moze da bude problem???

VeNoM-StinG
23.08.11., 16:19
A koje je velicine? I kad si ga dobio?

Vlada 71
23.08.11., 16:54
To sto nece da jede mozda znaci da treba da se presvuce, imam i ja chromatusa i moj se ponekad tako ponasa sad se trenutno zakopao ispod kore od drveta :)

VeNoM-StinG
23.08.11., 17:03
@vlada-71 ,a mozda ga je sada dobio i za par dana ce jesti ;)
@Tarantula_Jagodina ne brini se mozda je i presvlacenje kao sto je Vlada rekao :P , a ako je mali to svaki mali chomatus se zakopava :D

Tarantula_Jagodina
23.08.11., 17:53
ma pi*** od pauka samo nocu izlazi :D a jes mali al neka ga ne diram ga zna on sam sta mu je dobro i sta mu treba uglavnom ima hrane i vode i ne diram ga
jedan crv(tenebrija) mu stajao u posudu 3-4 dana pa ga tek posle smazao :)

biljanski
23.08.11., 21:21
Imao sam isti slucaj, ako ima celu na abdomenu pogledaj da li je potamneo, moj se nakon toga ubrzo presvukao :)

kraft
24.08.11., 03:36
navikni se na to, to ti je sasvim normalno... i moja je to radila. a inace sada je promenila ponasanje, sad je nekako plasiljva, cim vidi da se priblizavam terarijumu odmah bezi u rupu koju je sama iskopala.

biljanski
24.08.11., 19:46
navikni se na to, to ti je sasvim normalno... i moja je to radila. a inace sada je promenila ponasanje, sad je nekako plasiljva, cim vidi da se priblizavam terarijumu odmah bezi u rupu koju je sama iskopala.

I kod mene isti slucaj do pre par dana.. Bila je jako plasljiva, dok je sada opet previse agresivna, napada sta god joj pridje :P

Tarantula_Jagodina
28.08.11., 21:55
ljudi nzm sta se desava sa mojim chromatusom po ceo dan ne izlazi a nocu seta a nece da jede dajem mu tenebrije al nece sta moze da bude problem???

loshme10
28.08.11., 22:26
Nema problema! :D To je potpuno normalno ponasanje tarantule, pogotovo ako je mala... A to sto nece da jede moze da znaci dve stvari: ili da jednostavno nije gladna ili da ce uskoro presvlacenje! ;)

mata biolog
28.08.11., 23:44
ljudi nzm sta se desava sa mojim chromatusom po ceo dan ne izlazi a nocu seta a nece da jede dajem mu tenebrije al nece sta moze da bude problem???

previše brineš.. :cool:

Tarantula_Jagodina
07.09.11., 16:57
koje sam ja srece izgleda mi pobego pauk negde
nema ga u terarijumu vec dan i po jedino ako se zakopao negde pa ja ne vidim :(

Vlada 71
07.09.11., 20:03
Verovatno se zakopao :)

darkomarkovic21
08.09.11., 21:13
Kao što reče Vlada 71 verovatno se ukopao, i ovaj moj chromatus je prekopao svu zemlju u posudi u kojoj ga držim, i verovatno bi se ukopao samo što je malo veći (4cm) a treset nije toliko dubok....

Tarantula_Jagodina
08.09.11., 22:24
da vas obavestim nije se ukopao posle 3 dana sam ga naso u regalu iza neke kese :D
zbrisao mi iz terarijuma al nzm kako to mi nije jasno uopste :shock:

Vlada 71
08.09.11., 22:48
Proveri mesto kod ventilacije,mozda ima neka pukotina gde se provuce.Negde sigurno postoji.Lepo sve proveri.Pozz.

mata biolog
09.09.11., 16:44
tarantule su umjetnici u bježanju.. tak da se ništa ne čudi. ništa ne smiješ prepustiti slučaju, osiguraj sve i male rupe..

Tarantula_Jagodina
28.09.11., 18:03
evo da obavestim moj chromatus se presvukao bice slika kad izadje iz sklonista :D :icon_cheers: :icon_cheers: