PDA

Pogledaj punu verziju : Otrovana zmija



Volfgang
23.08.11., 18:56
Pre 2 dana mi je keva otrovala zmiju,sad ukucani planiraju da mi otruju skorpiju i tarantulu. Jel jos neko ima ovakvih problema? Imao sam potrebu da ovo kazem na forumu. Moderatori nemojte da se ljutite zbog ovakve teme.

nazalost zmija je naravno umrla -.- :(

Cold_Beer
23.08.11., 19:15
Na koji nacin ti je otrovala zmiju?

dark2
23.08.11., 19:40
i mene interesuje?

Dragan Gacic
23.08.11., 21:34
jooooj, ja ne drzim nista jos uvek kod kuce zbog odbojnosti moje majke, ona ih naravno ne bi trovala nikad, vec bi imala traume,jednostavno ima ogroman strah od pomena zmije a kamoli zmeje u kuci, ali ne razumem, zasto neki roditelji razmisljaju ako se meni ne svidja ne treba ni on to da drzi....??????????????????????????????

NecrovoX
23.08.11., 23:02
Ako je baš toliko loša situacija sa ukućanima nisi ni trebao da unosiš životinje u kuću, ne vredi se inatiti po cenu njihovog života.
Kako je uopšte otrovala? I daj sklanjaj ostale životinje da ne bi i njih ili lepo popričaj sa ljudima, ne može ubijanje biti rešenje!!

Volfgang
24.08.11., 00:23
Neki otrov za poljoprivredu,za neko voce. Mislim da je kreozan u pitanju,posto jako brzo deluje. Skorpiju i tarantulu sam stavio kod devojke u stanu. Ma moji su takvi ja,pa ja. -.-

nenad
24.08.11., 00:24
Jesi li je slikao? Zanima me koja je vrsta. Ako nisi, bar pokušaj da mi opišeš kako je izgledala, molim te.

Volfgang
24.08.11., 00:58
Sive boje,sa crnim sarama. Ne znam koja je to vrsta smuka.

Mozda je bila i sarka,posto sarku nikada nisam video uzivo.

nenad
24.08.11., 00:59
Po tvom opisu to može da bude i ribarica, i stepski smuk i smukulja. Nemaš sliku, makar i mrtve?

Šarka ne živi u Grockoj, ne leže se iz jaja, i ujela bi te.

Volfgang
24.08.11., 02:44
Nije ribarica,nije ni belouska. Znam samo da je neki smuk posto je sivo-crne boje. Onako bas sive boje. Nemam nikakvu sliku,nazalost :(.

Nisam slikao jer tada kada sam usao u sobu i video prizor,toliko sam puko da nisam ni razmisljao na slikanje.

kimo
24.08.11., 08:50
To je coronela, zar ne nenade? Ja sam to ulovio par puta u dvorištu...

nenad
24.08.11., 10:45
Pa, ako nije ribarica, onda je vrlo verovatno smukulja - Coronella austriaca, ili Dolichophis caspius - stepski smuk, mladunac, mada će pre biti da je ovo prvo. Obe su zaštićene, možeš da ih prijaviš ;)


To je coronela, zar ne nenade? Ja sam to ulovio par puta u dvorištu...

Pre će biti da si ti tamo u dvorištu ribaricu uhvatio. Podsećaju malo jedna na drugu. Nije baš da se saplićeš o Coronelle u NSu i okolini. A i blizu si Dunava, tako da je veća verovatnoća da je bila ribarica.

VeNoM-StinG
24.08.11., 14:47
Urose je l imala na glavi neku saru kao U? Ako je imala to ti je smukulja , btw imas ovde pa pregledaj http://www.teraristika.org/forum/showthread.php?t=3143&highlight=zmije+srbije

nenad
24.08.11., 15:05
Mladunci smukulje obično nemaju U šaru. A on je imao mladunca.

Volfgang
24.08.11., 15:11
To je to.Video sam slucajno kod tebe,to je tvoja slika.http://www.teraristika.org/forum/showthread.php?t=3143&highlight=zmije+srbije Smukulja je

VeNoM-StinG
24.08.11., 21:21
Mladunci smukulje obično nemaju U šaru. A on je imao mladunca.

Nenade ja sam uhvatio smukulju od oko 13 cm , a imala je saru :) Nenade imas fb da ti posaljem sliku sa fb da utvrdis da li je smukulja?

nenad
24.08.11., 22:13
Pogrešno je zaključiti da sve imaju, ako je jedna imala. Sam si u ovoj temi dao link sa slikama Coronella, koje su se izlegle kod mene pre 6-7 godina. Tu je bilo 10 mladunaca, i na slikama im se lepo vide glave. Pogledaj opet.

kimo
24.08.11., 22:14
Ja sam siguran da sam hvatao Smukulje i to pre neki dan sam po drugi put uhvatio jednu, i sada je bila baš mladunac, negde oko 20 cm. Nije ribarica a i imamo tu ono brdo pa je verovatno tu da se negde legu, a jedu guštere kojih ima brdo tamo...ti si mi rekao kada sam ti slao slike da je to u pitanju a i rile je potvrdio :)

nenad
24.08.11., 22:15
E, pa tako kaži Kimo. Onda jeste bila smukulja. ;)

Muffy
25.08.11., 03:11
Ne bih sad da vredjam zenu, ipak ti je majka, ali to sto je uradila je...veoma glupo.

renatafajs
25.08.11., 10:28
Tvoja majka je monstrum i gde je uopste nabavila kreozan kad je do njega tesko doci? Kod nas u Nisu monstrumi poput tvoje majke truju pse kreozanom i to ga ostavljaju na prolaznim mestima gde se i deca setaju.Strasno...

Volfgang
25.08.11., 15:18
Ma imam ja sve vrste otrova,zato sto imam 2 hektara zemlje. Ovo je prvi put da je tako nesto uradila,inace to radi moj deda. Nista ne mogu da imam od njih. A rekli su da kad polozim vr.dobar da cu moci da imam sve. I ja naravno polozim soro 4.00 i opet ne mogu da imam nista -.-.

Muffy
25.08.11., 15:32
Kako me nerviraju takvi roditelju, uf...ne mogu recima opisati...tesko tebi Urose...

Vlada 71
25.08.11., 15:32
Pa to je strasno,ne mogu da verujem. Nebi bilo lose da pomeris ljubimce na neko drugo mesto,da nebi i oni stradali,dok ne resis sa roditeljima problem.Pozz.

Volfgang
25.08.11., 21:08
Sva sreca pa sam ih sklonio kod devojke. Ovde nemam problema sa zivotinjama. I ljudi me obozavaju xD

TheMaki
28.08.11., 16:05
Baš mi je žao zmije :(
U narodu postoji neko verovanje da ne treba ubijati zmiju u kući, pa možeš ubediti kevu da ne valja ubijati ni škorpiju ni pauka...

Muffy
28.08.11., 18:38
Baš mi je žao zmije :(
U narodu postoji neko verovanje da ne treba ubijati zmiju u kući, pa možeš ubediti kevu da ne valja ubijati ni škorpiju ni pauka...
Da, pa ce svejedno proci kao zmija...

Volfgang
28.08.11., 19:28
Ja razumem svaciji strah,ali se strah ne leci ubijanjem. Barem tako ja mislim.