PDA

Pogledaj punu verziju : Terarij za duginu



Venom
27.08.11., 18:06
Pozdrav.

Novi sam na forumu, pozelite mi dobrodoslicu. :)
Imam Brazilsku duginu bou i zelim joj uskoro napraviti novi terarij. Malo sam istrazivao po vasem forumu i jako mi se svidjelo Kimovo i NecrovoX rjesenje: http://c4.ac-images.myspacecdn.com/images02/129/l_cdd3b834d57346c083b1e2a00d454553.jpg
Ovo mi puno ljepse izgleda i zelim da su sijalice sakrivene u terariju, a ne da strse izvan njega. E sada ne znam da li je to najbolje rjesenje za duginu jer joj je potrebno vise vlaznosti a cini mi se da ovdje ventilacije ima mozda malo i previse? Postoji li neko bolje rjesenje koje ce isto tako sakriti sijalice?
Cime se lijepe osb ploce?

Dalje...Mislio sam postaviti vinovu lozu kao neku imitaciju lijane u terariju, da li je trebam prelakirati?

I konacno...Pri pravljenju pozadine i ostalih terarijskih stvari od stiropora da li neophodan akrilni lak preko akrilnih boja i koje se ljepilo koristi pri ljepljenju stiropora? Zelio bih pored pozadine napraviti i nesto ovako:
http://www.youtube.com/watch?v=fx68drYztlk&feature=relmfu

Oprostite na ovoliko pitanja, stvarno sam laik za pravljenje terarija, ali za sve postoji prvi put. Znam da mozda postoje odgovori negdje na forumu, ali stvarno ima previse tema da bih trazio, pokusao sam ali ne ide.

Hvala unaprijed. :)

Vlada 71
27.08.11., 20:15
Pa na pocetku,dobro nam dosao.Za osb ploce najbolje je tutkalo za drvo ili neki drugi lepak slican tutkalu.Sto se tice neke biljke najbolje je da su vestacke,npr brsljen, loza itd.Nebi ti preporucio da stavis prirodnu biljku,bilje nemoj lakirati.Sto se tice pozadine od stiropora najbolje je da se lepi lepkom za fasadu,a posle mozes da farbas akrilnom bojom,a kojom bojom to ti odluci.I na kraju kada sklopis terarijum nebi bilo lose da svako cose unutar tera predjes silikonom.Tako ces spreciti da idje vlaga unutar osb ploce.Pozz i srecno.Za sve sto sam zaboravio da ti napisem,napisace ti neko od iskusniih terarista.

VeNoM-StinG
27.08.11., 21:53
Vlado nisam iskusan ali mogu da dodam jos nesto :P . Prvo prelakiraj lakom za camce ove osb ploce zbog vlage i bolje ti je da pravis pozadinu od stirodura i posle prefarbas i eto :) Dobrodosao :)

Venom
27.08.11., 22:39
Vlado, mislio sam na drvenasti dio vinove loze. Zelim nesto sto ce ici sa jedne strane terarija na drugu.

Da li je moguce osb ploce prefarbati u crno jer mi estetski nisu najbolje? Imaju li teksturu na dodir?
Postoji li neko bolje rjesenje od osb ploca?
I na kraju, da li se moze preko interneta jeftino naruciti umjetno bilje?

Vlada 71
28.08.11., 21:49
Mislis na stablo vinove loze.Pa necu da ti se mesam,uradi kako ti mislis da je najbolje.A sto se tice farbanje osb ploce u crno,uvek ce biti sareno.A drugo resenje ti je terarijum od stakla.Vestacko bilje mozes naci kod kineza ili na pijaci.Pozz.

Hornet
29.08.11., 18:53
Osb se moze preraditi kit-om za drvo i dobije se potpuno ravna povrsina, kao kod iverice. I onda nece biti sareno. Drugo resenje ti je oplemenjena iverica. Ili kao sto ti je vec napisano, staklo...