PDA

Pogledaj punu verziju : Prva gajba za C.C.



TheMaki
29.08.11., 20:46
http://img846.imageshack.us/img846/1028/p1020418l.jpg

loshme10
29.08.11., 21:43
@Sascha - Maki je devojka! ;)
@Maki - Extra je sredjeno, samo mislim da ti je higrometar nepotreban jer te je ocigledno prevario... Tu je sigurno veca vlaga nego sto treba da bude za cyaneo. Mani te sprave i vlazi joj proizvoljno ali veoma umereno je cyaneo trazi jako malo vlage(preterana vlaga moze da mu skodi, pa i da ga ubije)... Kada bih morao da stavljam sprave u svaki terarijum, ne bih ni imao T jer bi mi sve pare isle na termometre i higrometre! :D

jovanbabic
29.08.11., 21:49
Moje misljenje da je gajba prevelika :) ali sta je tu je sama ces to shvatiti u skorije vreme ;)

Vlada 71
29.08.11., 21:56
Terarijum je dobar samo bih ti preporucio da smnjis vlagu ...

TheMaki
29.08.11., 22:44
Hvala na komplimentima i savetima, a za vlagu sam i sama shvatila :p. Sad čekam da ispari jer ne znam šta da joj radim, upila sam malo salvetom, ako neko zna kako da se rešim viška vode, bilo bi super :D

marko_pa
29.08.11., 23:00
Prebaci T u manju posudicu.
Jedno 12 puta manju.
Moze da posluzi kutijica od cackalica.

VeNoM-StinG
30.08.11., 00:36
Slazem se da je prevlazno za Cyano i da je preveliko :D Bolje je stavi u neku manju posudicu i stavi dve grane da se seku da bi Cyano mogao da plete :)

Igor Velevski
30.08.11., 01:12
Higrometri su dzaba bacanje pare. Nista to ne vredi...cak i da koriste u ovom nasem hobiju, dzaba ih je kupovati jer su netacni! Ako se moze bez higrometre da se odlicno drze i razmnozavaju zmije koje zahtevaju vecu vlaznost, onda za taranutle i da ne pricamo. Da bi zaradili, ljudi svasta prodaju i preporucuju, cak i nepotrebne stvari.....Ja nemam ni jedan higrometar i nisam nikad osetio potrebu da ga nabavim.....

Axe Marko
30.08.11., 03:06
Ok izgleda,ali je stvarno preveliko...Nadji nesto manje,uredices ga opet,to ti nije problem.:)

darkomarkovic21
30.08.11., 04:02
Smanji vlagu, HITNO! Preporučujem da promeniš treset, tako je najbrže...
I smanji posudu, ta je otprilike 3L, ja u takvoj držim geniculatu od 6cm....

TheMaki
30.08.11., 09:55
Smanjila sam vlagu, pošto je pred presvlačenje samo sam deo treseta tu u sredini promenila, gde nisu kamenčići, da ga ne cimam puno. Onda kontam da ga prebacim u manju gajbu kad se presvuče.
Što se tiče higrometra, pljunula sam iljadu dindži u nekoj radnji sa tim stvarčicama, iako na sajtu odgajivača piše da može odoka pošto znam da moje oko nije baš najpreciznije, ali vidim da je higrometar još manje precizan, tako da sad prskam 1,5 ml na 3 dana kao što je neko pisao na temi C.C. =)

DigiNS
30.08.11., 23:44
Prevelika je posuda slazem se stavi je u manju a ovu veliku cuvaj pa kada naraste T tamo je samo premesti

TheMaki
01.09.11., 15:43
Sad se presvukao pa dok on raste i očvršćava ovih 5 dana ja mu budžim novi, manji ter :)
Samo jedno pitanjce, vezano za grančice: jel sme da se stavi hrast, nepoznate vrste? Čitala sam da sme kora hrasta plutnjaka (Quercus suber), ali ne znam jel smeju grane nekog drugog (ispečene u rerni)
hvala!

darkomarkovic21
01.09.11., 18:06
Sad se presvukao pa dok on raste i očvršćava ovih 5 dana ja mu budžim novi, manji ter :)
Samo jedno pitanjce, vezano za grančice: jel sme da se stavi hrast, nepoznate vrste? Čitala sam da sme kora hrasta plutnjaka (Quercus suber), ali ne znam jel smeju grane nekog drugog (ispečene u rerni)
hvala!

Samo nemoj da stavljaš neke četinare ili orah, a ostali mogu, slobodno... Ja trenutno imam isto kod GBB-a grančice nekog hrasta, nemam pojma kog, nisam ih čak ni ispekao, samo očistio od prašine....

TheMaki
01.09.11., 18:24
E super! Hvala :D
Baj d vej, evo slika manjeg ter (oko 4x), ima grančice i ovu školjku da se sakrije, samo pošto u njemu nije bio i nema mrežu, ne znam da li je pametno da ga sad premeštam, dan nakon presvlačenja?

http://img831.imageshack.us/img831/6345/p1020489q.jpg

jovanbabic
01.09.11., 19:09
Bez uvrede, cemu kamenje i skoljke?

darkomarkovic21
01.09.11., 19:43
Sačekaj 5-6 dana dok očvrsne pa ga onda prebaci, a novu mrežu ima časkom da napravi... Mislim da ti je treset previše vlažan... Da sam na tvom mestu, potpuno bih osušio treset i samo stavio čep s vodom...

TheMaki
01.09.11., 19:57
@jovanbabic na kamenju voli da stoji i gradi mrežu (možda jer mu je treset prevlažan) a školjka je jer nisam imala šta drugo da mu stavim da se sakriva
@darkomarkovic21 hvala, samo mi reci jel smem njemu tako malom da stavim veliki čep od vode ili neki plići, recimo od piva ili something pošto je tako mali?

darkomarkovic21
01.09.11., 20:09
@darkomarkovic21 hvala, samo mi reci jel smem njemu tako malom da stavim veliki čep od vode ili neki plići, recimo od piva ili something pošto je tako mali?

Koliko je cm sada?

TheMaki
02.09.11., 10:10
Hm, sad se još proteže ali ima jedno bar 3 cm raspon nogu

darkomarkovic21
02.09.11., 11:19
Moj GBB je toliki sad. Ja ga čuvam u kutijici od štapića za uši (pakovanje od 100kom ;)) Treset uopšte ne vlažim, samo sam stavio čep sa vodom, ali ne onaj veliki nego, kao ovaj sa slike:

http://img196.imageshack.us/img196/9541/vodanegaziranaaquavivah.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/196/vodanegaziranaaquavivah.jpg/)

Znači ovaj mali providni što ide skroz odozgo, što pokrivao otvor koji je sličan kao kod sudomila :), Inače samo sam ga malo skratio, da bi bio plići i to je to... Ja sam tako uradio iz prostog razloga što nmg od oka to da radim, a i neću da se cimam bezveze. Meni je bar ovako lakše... Inače čep sam stavljao i kod geniculate kad je imala 2cm...

TheMaki
02.09.11., 12:08
E super onda ću tako i ja! Malo ga nafajtati pred presvlačenje čisto da se ne zaglavi slučajno, a ostalo stavim čep i on pije kad oće :D

hey-ho
03.09.11., 04:45
Aj da se i ja uključim.
C. cyaneopubescens naseljava PUSTINJE u Venecueli, gde su s dnevnom temperaturom od 40 stepeni (u hladu) i vlažnosti vazduha od 30% uslovi dosta surovi.
Neće joj ništa biti ako je terarijum potpuno suv. Čak se može i bez problema presvlačiti bez ikakvog fajtanja jer joj je vlažnost vazduha od 60%-70%, koliko je inače u sobi, sasvim dovoljna za to. Vlagu uglavnom crpi iz plena tako da bolje obrati pažnju da je insekt sočan (hranjen između ostalog i jabukama, tikvicama, šargarepom itd.). Fajtati možeš jednom mesečno i to samo jedan delić terarijuma, odnosno mreže.
Uglavnom sve tarantule znaju da plivaju kad se nađu u vodi i neće se tako lako udaviti, tako da ni malo veći čep ne predstavlja nikakav problem.

Evo kako sam ja uredio terarijum/kutijicu za malog cyanea.
Na dno kutije sam sipao miks žutog peska 40% i žute zemlje 60%, sipao sam vode preko svega toga a zatim usadio nekoliko zatupljenih čačkalica, za kačenje mreže.
Ostavio sam je ispod sijalice ceo dan da se potpuno osuši i stoga je podloga postala tvrda, nerastresita, a čačkalice stabilne. Tada sam ubacio pauka i već narednog dana je ispleo mrežu.
http://i196.photobucket.com/albums/aa77/ass_ass_in/03092011283.jpg

Da li se pauku podloga sviđa, možeš zaključiti po tome što često boravi na njoj, ne izbegava je penjući se po zidovima kutijice, što je obično slučaj kada je podloga previše vlažna ili je suva ali jako rastresita te za nju ne može da kači mrežu.

darkomarkovic21
03.09.11., 11:13
Aj da se i ja uključim.
C. cyaneopubescens naseljava PUSTINJE u Venecueli, gde su s dnevnom temperaturom od 40 stepeni (u hladu) i vlažnosti vazduha od 30% uslovi dosta surovi.
Neće joj ništa biti ako je terarijum potpuno suv. Čak se može i bez problema presvlačiti bez ikakvog fajtanja jer joj je vlažnost vazduha od 60%-70%, koliko je inače u sobi, sasvim dovoljna za to.

Znači iz ličnog iskustva tvrdiš da nije potrebno prskanje podloge, u periodu pripreme za presvlačenje? (Mislim pre svega na C. cyaneopubescens)
Pitam te čisto jer mnogo mrzim tu foru sa kvašenjem treseta, jer ne mogu da ocenim (neiskustvo), a dešava se da posle nekog vremena sav treset u posudi pokupi vlagu onog dela koji kvasim, a to nije dobro.... :(

hey-ho
03.09.11., 13:16
Da :) I to ne iz iskustva sa ovim mladima nego sa ženkom koju imam 4 godine. Nikad se nisam cimao oko toga da joj prskam terarijum pred presvlačenje. 2 puta mesečno sam fajtao mrežu a nisam baš primetio da je oduševljena time.
Kod odrasle ženke već godinu dana ne držim nikakvu posudu sa vodom. Baš sam pre par dana posle 5-6 meseci ubacio posudicu sa vodom, ona je prišla, zagazila u vodu i pila vodu sa mreže oko činijice. To je trajalo 5 sekundi i onda se udaljila. Pored toga, ove godine je jela možda 2 puta, što znači da se ne treba uopšte cimati oko nje, da li je gladna i žedna jer joj povećanom vlagom samo možete naškoditi.

TheMaki
03.09.11., 18:27
E super! Hvala na savetima, jer sam ja fajtala ko nenormalna, da je ona moja mašinica pokazivala i 100% vlage, a verovatno nije puno ni pogrešila. Sad ga držim relativno suvim (koliko može biti) i držim joj vodu čisto radi reda :D.
Što se tiče školjkice, sad i meni počinje da ide na živce, pogotovo što i sad voli da ćoškari, a tek kad ga prebacim ima da se zavuče tu, neću ga oterati ni govnjivom motkom. A i nije da se uklapa u enterijer baš nešto :D. Kad poraste planiram da mu turim kokos.