PDA

Pogledaj punu verziju : Bradata Agama - par pitanja koja nigde nema



NeuS
30.08.11., 22:57
evo nekoliko pitanja koja me zanimaju

1.Da li moze da podrzi jak zvuk?
2.Da li moze da podrzi ako u sobi ima i nekog drugog svetla osim obicnih sijalica i UVA/B neonke koje su u terarijumu?

Aleksandar_Mk
30.08.11., 23:47
misim da pitanje pod broj 2 nije nikakav problem ,a za jak dzvuk ne znam,ali ja u sobi imam burmanac i loptasti i imam 4 Yamaha dzvucnika po 100 W i cela soba trese se kad ih roknem do dase a zmije nemaju nikakv problem,a i danapomene i tu da su tarantule :) svi jede ko ludi,se e ok,presvukuju se redovno,jedu redovno.... sve je ok :)

Miluttin
30.08.11., 23:55
Sve sto odudara od prirodnog i normalnog izaziva stres. Burmanac je inace iz pustinjskog okruzenja gde ne postoji preterana buka (za razliku od suma) te verovatno malo cudno reaguje i podnosi. Moja agama se bukvalno skameni kad ide muzika. Ne testiram je jakom muzikom ali vidim da je, kako sad da objasnim... Kao da je opreznija.
U nekoj meri tolerise al pretpostavljam da je sve stvar neke navike!

hey-ho
30.08.11., 23:55
Otkud znas da to zmijama nije problem? Mozda im nije tolko razvijeno culo sluha ali mislim da one vibracije zvucnika osecaju mnooogo vise od tebe.
Agama ima receptore za zvuk i nije pozeljno izlagati je velikoj buci. Nije bas da ce da ugine, ali smeta joj.

poskok
30.08.11., 23:57
Bradata agama moze da "podrzi" svo svetlo koje si u prilici da joj pruzis dokle god to ne traje duze od maksimalno 14 sati dnevno.
Jak zvuk ce sigurno prouzrokovati stres.

NeuS
31.08.11., 21:22
pa evo jacina

1.par

Blueberry SW-M26

Ukupno PMPO : 550 W
Ukupno RMS : 29 W
Sateliti RMS : 8.5 W
Woofer RMS : 12 W

2.1

2. par

Sonic Gear EVO 7

Ukupno RMS : 40 W
Sateliti RMS : 16 W
Woofer RMS : 24 W

2.1

oba zvucnika su povezana zajedno

NecrovoX
01.09.11., 10:10
Burmanac je inace iz pustinjskog okruzenja
Teško da će biti tako :)
Ali da, inače sigurno da im smeta, ne znači da će prestati da jedu i da se presvlače i slično ali da im je fino, nije. Da li mogu sa time da žive, najverovatnije da.
Mislim puno je stresnih situacija, pa i vađenje iz terarijuma je jedno od njih pa ih to ne ubija. Žive zmije i kraj pruga i kraj puteva, sve je to nekako deo života. Ne kažem da sad treba staviti nešto što će drmati terarijum ali smatram da nije potrebno ni da su u sterilnoj sredini bez buke, mirisa...

NeuS
05.09.11., 21:02
a kameleon moze li podrzati jak zvuk ?

Vlada 71
05.09.11., 21:44
Pa sto se tice kamelepna,zvucnik je 10cm udaljen od tera tako da nisam video neku promenu kod nje,posto je zenka,sto se tice muzike.Jedino se po malo buni kada pruzim prst prema njoj,ali jos je mlada polako.Pozz.

Graciotello
13.09.11., 21:45
Meni je tv blizu itachija ( b.agamice) :D Nema problem lik/likusa :D Al isto tako sprema se da ujede kad hocu ga pomilujem :) mlad je, polako :)