PDA

Pogledaj punu verziju : Strah od tarantula



darkomarkovic21
03.09.11., 01:05
Možda je pomalo smešno ali imam nekoliko pitanja :(...
Zanima me da li se iko, mislim na ljude koji duži niz godina čuvaju tarantule, cima, plaši svojih tarantula? Pre svega mislim plaši njenih naglih pokreta, npr dok joj sipate vodu, čistite ter pincetom na primer, premeštate i da ne navodim više, možda po malo debilne situacije... Danas sam pincetom nešto vadio i moja geniculata je napala pincetu i praktično mi je povukla, toliko sam se iscimao, da je srce htelo da mi izleti iz grudi!! :mad: Znači aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa! :eek: :eek:

Pa sad zanima me da li se to još nekom dešava? I da li posle nekog vremena to nestaje, tj postaje vam navika da se ona tako cimne i slično?

Laki747
03.09.11., 03:53
Ja se cesto iscimam, od odraslih kad urade tako nesto, mada sam u ovome vec nekih 7 meseci...

Stiv
03.09.11., 07:14
Ja uglavnom imam manje T od 2-8cm ali uvek im cistim pincetom, nejad se desi da napadnu pincetu ali to je normalno jer su i one nekad nervozne. Obicno su plasljive sto nije slucaj kod vecih ali ako pravilno postupas sa njima nemaj brige...Retko ili skoro nikad ih ne uzimam u ruke tako da do sada ni sam imao problema. Ako im obezbedis odgovarajuci terarijum da mozes lako da pristupis punjenju posude za vodu i ciscenju, a pritom da ne mogu da ti izadju onda ne moras da brines...:)

wlada
03.09.11., 11:23
Evo, pre pola sta sam krenuo pincetom, da izvadim i operem posudu za vodu iz terarijuma sa parahybanom od nekih 13cm ls. U trenutku je skočila na posudu i otela je. Ovo nije prvi put da mi tako nešto uradi, ali se svaki put iscimam.

loshme10
03.09.11., 13:27
I ja se nekad cimnem, iako znam sta mogu da ocekujem! :D Samo ne bih to nazvao strahom nego refleksom...

yowandbm
03.09.11., 14:19
Meni isto, to se verujem svima dešava...kod svih postoji strah od ujeda i to je zbog toga...kad vidiš one ogromne helicere...daj bre...

Axe Marko
03.09.11., 14:26
Mene Chromatus napada kada mu cistim.Ima negde oko 9cm i napadne pincetu i onda digne prednje noge u vazduh,pokazujuci zube i tako ostane dok ne zavrsim.I kao sto Milos rece pre bi nazvao refleksom nego strahom.;-)

sale1808
03.09.11., 14:57
Ja ih drzim vec nekoh 15 godina,pa sam se nedavno bas uplasio jedne tarantule,kada mi je slucajno krenula na ruku i odmah nakon toga pocela da izvlaci helicere.Primetio sam da ce da me ujede,a pauk je bio prilicno velik.Refleksno sam ga otresao sa ruke u sekundi i pauk je nezgodno pao ,iako je dole bio tepih.Ugunuo je posle nekoliko dana,zbog povrede prilikom izvlacenja helicera.Bilo mi je posle zao,ali sta da se radi........,nisam bas bio raspolozen da me ujede.....
Posle toga ,sve radnje u terarijumu obavljam pincetom....,jer nikad se ne zna.......

loshme10
03.09.11., 15:24
"Ugunuo je posle nekoliko dana,zbog povrede prilikom izvlacenja helicera"-??? Ne verujem da je mogao da ugine zbog toga, tj siguran sam u to! Sigurno je uginuo od pada, tj iskrvario... Inace malopre sam hranio T, i murinus mi je izleteo iz posude i odspartao od malog prsta do ramena(Darko ocigledno si me izbaksuzirao ovim pitanjem! :D ), ali nije me ujeo... Bitno je ostati smiren u takvim situacijama, inace da sam se trgao vrv bi me ujeo! ;)

Vlada 71
03.09.11., 15:32
I ja se nekad cimnem, iako znam sta mogu da ocekujem! Samo ne bih to nazvao strahom nego refleksom...
Slaze se sa loshmeom to je refleks i naravno niko ne zeli da ga ujede tarantula :D

DigiNS
03.09.11., 15:47
Cimao sam se prvih mesec dana,sada šta god da uradi moja T ostanem miran,ne znam kako mi uspeva ali stalno mi beže i cimaju me skaču na pincetu i ništa se ne iscimam....

Lemur zlikovac
03.09.11., 18:22
Narvno da brane teritoriju i da reaguju tako, ja ih prvo rukom izvadim stavim u kutijicu, sredim terarijum i vratim je nazad. (Naravno ne mislim na murinasa i slicnim njemu koji ujedaju na keca)

A i zasto se cimaju tarantule, ne treba im prilaziti s preda kad ih uzimate u ruke ili cistite dok je ona unutra pustite je da ode u cosak Tj. Lagano sa strabe tela je pipkajte stapicem i oslobodice vam mesto. Ja sam malo duze u ovome pa ih prebacujem rukom :)

Muffy
03.09.11., 18:50
Nedaj boze da postavim klip gde sam se "igrao" sa irminiom tj. izvadio sam je iz terarijuma da ga sredim i usput htedoh nju da slikam, taman kad sam zavrsio i krenem pincetom da je ubacim u kutijicu kad ona skoci na pincetu, nakon toga je izgledalo kao da je poceo zemljotres...xD Kad sam pokazao mojima snimak popadali su... :lol:



A i zasto se cimaju tarantule, ne treba im prilaziti s preda kad ih uzimate u ruke ili cistite dok je ona unutra pustite je da ode u cosak Tj. Lagano sa strabe tela je pipkajte stapicem i oslobodice vam mesto. Ja sam malo duze u ovome pa ih prebacujem rukom :)

Za'ebi to, ja probao tako sa irminiom i ona se okrete, skoci na pincetu i krenu da se penje po ruci...reflexno sam je bacio nazad u terarijum, hvala bogu nije joj nista bilo... :P :D

sale1808
03.09.11., 19:20
"Ugunuo je posle nekoliko dana,zbog povrede prilikom izvlacenja helicera"-??? Ne verujem da je mogao da ugine zbog toga, tj siguran sam u to! Sigurno je uginuo od pada, tj iskrvario... Inace malopre sam hranio T, i murinus mi je izleteo iz posude i odspartao od malog prsta do ramena(Darko ocigledno si me izbaksuzirao ovim pitanjem! :D ), ali nije me ujeo... Bitno je ostati smiren u takvim situacijama, inace da sam se trgao vrv bi me ujeo! ;)
Nisam ulazio u detalje.Pauk je uginuo zbog povrede koja je nastala u momentu pada,a helicere jos nisu bile postavljene na svoje mesto tj. uvucene,tako da je pauk prilikom pada povredio sam sebe,odnosno ubo se helicerama....

VeNoM-StinG
04.09.11., 01:35
Ja se plasim samo regalisa , kada zavlacim ruku da operem posudicu sa vodom ili da je namestim lepo :D normalno je da se uplasis kad hoce da te napadne :D

darkomarkovic21
04.09.11., 14:17
"Ugunuo je posle nekoliko dana,zbog povrede prilikom izvlacenja helicera"-??? Ne verujem da je mogao da ugine zbog toga, tj siguran sam u to! Sigurno je uginuo od pada, tj iskrvario... Inace malopre sam hranio T, i murinus mi je izleteo iz posude i odspartao od malog prsta do ramena(Darko ocigledno si me izbaksuzirao ovim pitanjem! :D ), ali nije me ujeo... Bitno je ostati smiren u takvim situacijama, inace da sam se trgao vrv bi me ujeo! ;)

Izvini ako sam te izbaksuzirao :p ;)

Nego što se tiče tog krvarenja, moja T se uhvatila za pincetu, ja sam je podigao s pincetom i ona je pala sa visine od 10tak cm, ali ne curi nigde... A i hranio sam je posle toga i sve je bilo OK... Nadam se da joj nije ništa... Jel se to krvarenje baš primetno vidi ili kako? (iscimao sam se sad u vezi toga :mad:)

hey-ho
04.09.11., 16:21
Paukovima imaju otvoren krvni sistem pa im je zbog toga abdomen pod pritiskom krvi i cim se negde probusi pritisak opada i izlazi krv. Krv je neke belo providne boje, otprilike ko sperma :)

yowandbm
04.09.11., 17:00
Tačnije hemolimfa ;)

sale1808
04.09.11., 18:30
Samo da se ispravim u prethodnom postu,u puitanju su bile kandze helicere........

darkomarkovic21
04.09.11., 18:50
Paukovima imaju otvoren krvni sistem pa im je zbog toga abdomen pod pritiskom krvi i cim se negde probusi pritisak opada i izlazi krv. Krv je neke belo providne boje, otprilike ko sperma :)

:D Onda ne krvari,jer su zidovi posude čisti, a ona je provela dosta vremena na njima od sinoć... Mislim da je ok...

mata biolog
04.09.11., 22:50
ja sam isto imao cimanja s irminiom. pobjegla mi je jedno 2-3 puta, i svaki put sam se živ ukenjo kojom brzinom je isfurila, jer to je stvarno metak..
a i napeta mi je malo previše.. jedno vrijeme sam je se baš pazio dosta, čak sam i pomišljo da je prodam, da nabavim neku mirniju, ali sam odustao.. jer je zbilja prekrasna T. vrijedan primjerak u kolekciji..