PDA

Pogledaj punu verziju : Uslovi za crvenouhe u zoo vrtu



cvele
03.09.11., 17:30
Ako ko zna neka napise nesto o uslovima u kojima zive crvenouhe kornjace u beogradskom ZOO vrtu? Da li je humano ostaviti kornjacu tamo. Podelite iskustva o tome. Hvala.

jovanbabic
03.09.11., 19:06
Pozdrav druze,
Posto vidim da si iz KG-a. Moj predlog ti je da kornjacu ostavis kod nas u akvarijumu znam da ih tamo ima nekoliko komada, a i uslovi su solidni.

cvele
03.09.11., 19:11
Pa bio sam u nasem akvarijumu i mogu da ti kazem da mi se uopste nije svidelo i da mi je zao da tamo ostavim kornjacu. Ipak, hvala ti ;)

jovanbabic
03.09.11., 19:16
Nish, tu smo da pomognemo. ;)

drsidious
03.09.11., 22:30
Mislim da su uslovi generalno dobri,pod dobri mislim bliski prirodnom stanistu.Velika vodena povrsina,dostupna hrana,ima i drugih kornjaca-ovo mozda za nju ne bude super posto ima s kim da deli hranu.Zimi ce verovatno morati sama u hibernaciju,ne verujem da kupe kornjace iz bazena u jesen.Ali to je sve prirodno.Tako zivi i moja crvenouha izuzev sto je ja vadim iz bazena (nije bas odusevljena).
Mozda ti imas prevelika ocekivanja,zivot u bazenu nije isto sto i zivot u sobnom akvarijumu ali je kornjaci verovatno prirodniji.

cvele
03.09.11., 22:50
Pa ne znam. Moja kornjaca nikada nije imala hibernaciju i uvek je na gotovo dobijala hranu i imala odgovarajucu temperaturu i maximalnu čistoću vode. Nije naučila da živi u prljavoj vodi. Mislim da bi joj oči odmah otekle i zatvorile se. A pritom i ne znam bi li uspela da se izbori sa ostalim kornjačama za hranu. Ne bih voleo da ugine.

tomahawk
04.09.11., 00:13
u trznom centru banjica postoji fontana u kojoj zivi dvadesetak i kusur crvenouhih...viđao sam ljude da preko leta kad idu na odmor ostavljaju kornjačice tamo. voda je čista, fontana je ogromna, a i siguran sam da ih redovno hrane posto ima bas kapitalnih primeraka. ja bih ti to toplo preporučio.

drsidious
04.09.11., 11:12
Hibernacija je prirodna i ako je kornjaca dobro uhranjena do sada,nece biti problema.Ako je odrasla tj ima preko godinu dana bice i dovoljno konkurentna da se bori za hranu.One jesu prozdrljivci ali im nije potreban veliki broj kalorija pošto su hladnokrvne tako da ne verujem da ce imati problema sa hranjenjem.
Kvalitet vode je dosta diskutabilna stvar ne izazivaju sve bakterije bolesti a i u cistoj vodi ima bakterija.Ono sto vidimo kao mutno su suspendovane cestice blata i alge(koje se bore sa povecanom kolicinom azota) tako da kolicina azotnih materija koja takodje moze izazvati promene na kozi kornjace u stvari moze biti manja u prljavoj vodi.

cvele
05.09.11., 12:51
Hvala na odgovorima.