PDA

Pogledaj punu verziju : psalmopoeus cambridgei jede gustera...



chalabin32
08.09.11., 23:49
evo jedne slicke kako jede gustera koga sam uvatio u dvoristu:)...znam da nije bash pametno al morao sam...

http://i175.photobucket.com/albums/w135/planetdust32/DSCN1354.jpg

http://i175.photobucket.com/albums/w135/planetdust32/DSCN1239.jpg

KiriQ
09.09.11., 00:38
Ako si vec to uradio nisi morao kacit slike jer vecina ljudi sa foruma voli i drzi gustere...

Vlada 71
09.09.11., 00:43
Ako si vec to uradio nisi morao kacit slike jer vecina ljudi sa foruma voli i drzi gustere...

Slazem se i ja, evo ja npr. volim gustere i imam kameleona ...

yowandbm
09.09.11., 01:03
Dajte ljudi...mislim..ja gajim i blaberuse, pa ne bih se uvredio da neko stavi sliku kako hrani tarantulu ili guštera blaberusom, zmiju gušterom itd. Sve je to neki tzv. lanac ishrane, nema potrebe da se iko vređa, ljuti ili grozi jedne slike ;)

chalabin32
09.09.11., 01:10
pa volim i ja gustere a imam i varana..al isto tako mozda neko voli i bube pa mu zao kad neko stavlja slike kako tarantule i skorpije jedu dubije ili lateralise!..ili slike kad zmije jedu miseve a neko ih isto tako voli..ovde ipak niko ne cuva zidne gustere,nisam stavio kako jede na primer nekog gekona koje ljudi na ovom sajtu cuvaju...

KiriQ
09.09.11., 01:20
Sve je to neki tzv. lanac ishrane, nema potrebe da se iko vređa, ljuti ili grozi jedne slike ;)

Ja ne vidim da je neko nekog vrijedjao samo smo iznijeli svoje misljenje...

carcharias
09.09.11., 03:58
Sam si rekao(znam da nije pametno,ali morao sam?????)...To ne opravdava tvoj postupak.Pa jos kacis i sliku da se pohvalis!???
Da si u nedostatku hrane zamolio clanove foruma za hranu,ja bih ti prvi izasao u suset i poslao bez novcane nadoknade,a sigurno jos 20tak forumasa, koj ovaj hobi upraznjavaju iz istinske ljubavi,a ne za izivljavanje....ima ovde i one dece koji upravo tog gustera drze u nekoj tegli ili terarijumu i kad se ujutru probude prvo se obraduju svom ljubimcu,a kad vide tu tvoju sliku,koja ce da im bude reakcija?????
Shvati ovo kao dobronamernu kritiku...

P.S. ako ti treba hrana,javi se da ti je posaljem

Dejan88
09.09.11., 08:10
Svaka ti cas kad smes da je drzis u ruke. Ja imam odraslu zenku P cambridgei i ne smem da je drzim u ruku.Mnogo je plasljiva i veoma je brza :)

yowandbm
09.09.11., 11:51
Ja ne vidim da je neko nekog vrijedjao samo smo iznijeli svoje misljenje...

Pa vi ste se sami uvredili slikom, nisam rekao da ste vi nekog vređali... Ok, rasprava je bzv i ne bih da ode ne znam koliko daleko. Malo je trulex da napadnete čoveka samo tako...kao da je zgazio nogom Brachypelmu. I mene je puno puta zanimalo da ubacim pauku tako nešto, ali nisam iz razloga jer nisam imao...sad dal' bih okačio na forum razmislio bih, al opet, ne treba čoveku da presedne... :p

chalabin32
09.09.11., 14:09
Sam si rekao(znam da nije pametno,ali morao sam?????)...To ne opravdava tvoj postupak.Pa jos kacis i sliku da se pohvalis!???
Da si u nedostatku hrane zamolio clanove foruma za hranu,ja bih ti prvi izasao u suset i poslao bez novcane nadoknade,a sigurno jos 20tak forumasa, koj ovaj hobi upraznjavaju iz istinske ljubavi,a ne za izivljavanje....ima ovde i one dece koji upravo tog gustera drze u nekoj tegli ili terarijumu i kad se ujutru probude prvo se obraduju svom ljubimcu,a kad vide tu tvoju sliku,koja ce da im bude reakcija?????
Shvati ovo kao dobronamernu kritiku...

P.S. ako ti treba hrana,javi se da ti je posaljem


a ko odredjuje sta je hrana za tarantulu i da mora iskljucivo da jede samo dubie il fobase,pa ona u prirodi i jede manje gustere,a ja uvek imam kuci koloniu dubia ali s vremena na vreme joj nesto ulovim iz prirode za promenu,tipa nekog veceg skakavca,bogomoljku i td..ne bih recimo zmijama ili gusterima lovio hranu iz prirode zbog parazita ali tarantulama,skorpijama i centipedama dajem..pa meni je kod tarantula najzanimljivije da gledam kako love,zato i volim da joj dajem razlicit plen i gledam kako ce na koji reagovati,a ne nezanimljive dubie...a da kad sam bio mali pokusavao sam i ja da gajim zidne gustere,i mislim da deci to bas ne ide od ruke,jel brzo uginu,tako da bi ih neko samo mucio ako bi ih cuvo sto je jos gore nego da ih pojede tarantula,zato deci NIKAKO ne preporucujem da cuvaju zidne gustere jel ioanako mogu da ih gledaju u prirodi kako se suncaju i trce po zidovima...

sale1808
09.09.11., 17:03
a ko odredjuje sta je hrana za tarantulu i da mora iskljucivo da jede samo dubie il fobase,pa ona u prirodi i jede manje gustere,a ja uvek imam kuci koloniu dubia ali s vremena na vreme joj nesto ulovim iz prirode za promenu,tipa nekog veceg skakavca,bogomoljku i td..ne bih recimo zmijama ili gusterima lovio hranu iz prirode zbog parazita ali tarantulama,skorpijama i centipedama dajem..pa meni je kod tarantula najzanimljivije da gledam kako love,zato i volim da joj dajem razlicit plen i gledam kako ce na koji reagovati,a ne nezanimljive dubie...a da kad sam bio mali pokusavao sam i ja da gajim zidne gustere,i mislim da deci to bas ne ide od ruke,jel brzo uginu,tako da bi ih neko samo mucio ako bi ih cuvo sto je jos gore nego da ih pojede tarantula,zato deci NIKAKO ne preporucujem da cuvaju zidne gustere jel ioanako mogu da ih gledaju u prirodi kako se suncaju i trce po zidovima...
Potpuno podrzavam ovo.............,jer i ja tako hranim svoje tarantule vec 15 godina....Redovno ubacujem hranu iz prirode kako ne bi "izgubile" instinkt predatora.....

ganjachica zmajeva
09.09.11., 18:02
Ako si vec to uradio nisi morao kacit slike jer vecina ljudi sa foruma voli i drzi gustere...


Slazem se i ja, evo ja npr. volim gustere i imam kameleona ...

Ja zahtevam da se zatvori podforum zmije jer jako volim miševe i pacove ... ::)
Mislim, stvarno ljudi .... smešno.

Inače, baš je urnisao guštera. Blenem u sliku i pokušavam da provalim šta se desilo sa delom tela koji nisu rep i zadnje noge, hahah.

chalabin32
09.09.11., 18:26
pa to to neko ce mozda zaplakati ako vidi mrtvog misha:) e da skroz mu je otvorila utrobu,nije bash bio lep prizor...
http://i175.photobucket.com/albums/w135/planetdust32/DSCN1362.jpg



ali centipeda je jos brutalnija ona jede gustera tako da ostane bukvalno samo skelet i svaka najsitnija koshcica ostane na svom mestu...
http://i236.photobucket.com/albums/ff295/sqmy32/DSCN1490.jpg

pticar
09.09.11., 18:36
Uopste nije smijesno i ne znam zasto ne uzgajate hranu jer je tada na neki nacin "vasa"a ovako je bzvz,cak jadno !

chalabin32
09.09.11., 18:55
pa ne znam zasto mislis da ne uzgajam hranu...vec sam rekao da povremeno dajem nesto iz prirode...

JOBAH
09.09.11., 20:07
mislim da su ovakve fotografije potpuno nepotrebne, ne vidim poentu.. sta si hteo da nam kazes time?

Vlada 71
09.09.11., 20:16
Ma drugari nema potrebe sada da ga komplikujemo.Svako ima svoj stav i neka tako i ostane.Samo opusteno.Pozz.

ganjachica zmajeva
09.09.11., 20:21
To za centipedu je baš strava. Jesi li sačuvao neki skelet? Mislim, da li može uopšte da se sačuva ili je previše krhko?

chalabin32
09.09.11., 20:36
e pa mogao sam da sacuvam skelete ali sam ih bacio,al sacuvacu ti vec neki,auu ljudi ce pomisliti da nismo normalni:o

patak
09.09.11., 20:59
mogu samo da zamisljam reakcije nekih :th_ROTFLMAO:

ganjachica zmajeva
09.09.11., 21:08
Pa ja skupljam koske i pravim od njih nakit i skuplture. Može se reći da nisam normalna ... hahahaha

Muffy
09.09.11., 22:58
Al' ga pocepa k'o cigance slinu... :)
Da l' se nekad desilo da je plen napao lovca? :)
Ja bih vrlo rado davao tarantulama nesto iz prirode, ali se bojim zbog tih parazita i svacega...a i ne znam da l' bi npr. bogomoljka napala tarantulu...dobro, odraslu en moze, ali manju...uh :)

Pa ja skupljam koske i pravim od njih nakit i skuplture. Može se reći da nisam normalna ... hahahaha

Jednom sam kao kilinac sahranio zmiju i nakon god. dve kad sam bio u tripu arheologa, prodjem tuda i bzw malo otkopam i vidim da su sve koscice na svom mestu...bilo bi kul od zmijinih koscica napraviti ogrlicu, a glava kao privezak... ::D

darkomarkovic21
10.09.11., 00:26
@chalabin32 ej znao sam da ce da ti kenj*ju za ovu sliku T vs. gušter, ali nisam hteo ništa da ti pišem :p ;)

Inače meni je ok da im se daje hrana iz prirode, pa čak i poneki gušter, žaba, što da ne.... Meni bi bio problem samo to što sam negde čitao da ter nakon toga počinje da smrdi :mad: (u suštini zbog toga i zmije smrde)....

jovanbabic
10.09.11., 00:44
Zmije ne drzim i ne znam za miris. Ali kad je rec o T znam, i vrv necu davati jer bukvalno vonja! Ako sakrije izmet znaci pokrece se cela istraga. T ne svari u potpunosti plen i to bude zeznuto iskustvo.

poskok
10.09.11., 01:15
Ovoj je temi cilj provokacija a ne teraristiak! Moderatori bi trebalo da budu brzi u ovakvim situacijama pre nego sto se vecina nas terarista zapita sta uopste trazi ovde...

chalabin32
10.09.11., 01:57
totalno si poludela:) pa da ako hoces skelet,centipeda je tu vrlo detaljna,a recimo pandinus imperator i taruntula ih pojedu cele al ostane u obliku kuglice jedan nejastivi deo...inace desavalo se da bude malo zeznuto sa bogomoljkom koja se brani kao i oni ogromni skakavci ali ih ipak sve savlada na kraju,dok guster recimo nema sanse,pogotovu protiv centipede koja ga ubije otrovom za 10ak sekundi,a sto se tice mirisa treba odmah ukloniti ostatke jel se brzo pocnu osecati,inace tarantule kao i drugi insekti tesko da ce dobiti parazite,sto isto ne vazi za zmije ili gustere..a nisam hteo nikog da provociram vec da unesem i malo zanimlivosti sa malo drugacijom ishranom,stvarno nikog nisam hteo da uvredim...

poskok
10.09.11., 02:10
,inace tarantule kao i drugi insekti ..a nisam hteo nikog da provociram vec da unesem i malo zanimlivosti sa malo drugacijom ishranom,stvarno nikog nisam hteo da uvredim...

Tarantule nisu insekti i nekako sumnjam u tvoju zadnju izjavu obzirom na ceo post...

chalabin32
10.09.11., 02:16
znam da nisu ali pripadaju zglavkarima,u koje spadaju i insekti i paukolike zivotinjke...

nenad
10.09.11., 03:42
Više puta je vođena ova rasprava na forumu, i uvek je besmisleno voditi je, jer niko ne odustaje od svojih stavova ;) Ne mislim da je provokacija bila namera, ali kad postaviš ovako nešto ovde, treba da očekuješ i kritike. Kad bih ja npr. postavio snimak mojih žaba kako jedu mlade tarantule, verujem da se mnogima ne bi svideo :D a nekom je i to zanimljivo da vidi. Posebno činjenica da bi odrasla t. ubila žabu, ali, mala je ipak bespomoćna ;) Nego, ono što meni nije jasno je kako neko može da voli neke guštere, a druge ne. Ja volim sve guštere, egzotični gekon mi nije ispred domaćih guštera. To mi je kao da čuvaš šnaucera, a povremeno ubijaš pekinezere, jer su ti oni bezveze :D Tako to ja vidim. Uvek mi je grozno da vidim kako neko zmiji daje guštere ili čak druge zmije. Ali činjenica jeste da je to prirodno, svidelo se to meni ili ne. Hteo bih samo da skrenem pažnju na to da su neke životinje, kao neki gušteri i žabe (kad ih je već neko pomenuo) zaštićene u Srbiji i da je zabranjeno ih ubijati. Ako mi ovde ne čuvamo našu herpetofaunu koja je svake godine u sve jadnijem stanju, ko će onda?

Muffy
10.09.11., 06:56
kad bi gusteri ovde bili opste prihvacena hrana i kad bi postojala tema "Kako da uzgajam gustere kao hranu za T" verujem da se pola ovih kriticara ne bi javilo sad...nego je fora sto se na ovom forumu uveliko govori o gusterima i prodaju se pa onda "Buu, dao je gustera tarantuli, a ja ih uzgajam kao ljubimce" :) Tako ja mislim...
koliko sam samo paukova i gustera ubio kao klinac, ne mogu izbrojati...mada to ne znaci da ih ne volim, jednostavno mi tad to bilo lakse nego juriti ih... :lol:
A i ima likova koji drze one bubasvabe kao ljubimce pa ne kukaju kad T hrane svabicama... :) A i pre bih misa, hrcka ili pilence spasao od ubijanja nego zidnog gustera, a opet svi ih koriste kao hranu za zmije...kad sam gledao onaj klip gde piton davi pile prevrnuo mi se zeludac, jadno pile zapomaze, a lik hladno snima i postavlja na youtube i zatim neko taj klip postavi ovde...i nista, sveopste prihvacena hrana za zmije.
Ne vidim zasto je neciji zivot vredniji od drugog tako da ne vidim ni zasto kritikovati ovu temu...

@Nenade

Hahaha, meni se ne bi svideo klip sa tim, ali bih svakako pogledao...horor live... ::D
Ali ima onih malih zabica koje bi i mala T mogla savladati... :P
A pekinezeri RULZ, imaju lavlje srce i grivu... :D

biljanski
10.09.11., 17:02
Više puta je vođena ova rasprava na forumu, i uvek je besmisleno voditi je, jer niko ne odustaje od svojih stavova ;) Ne mislim da je provokacija bila namera, ali kad postaviš ovako nešto ovde, treba da očekuješ i kritike. Kad bih ja npr. postavio snimak mojih žaba kako jedu mlade tarantule, verujem da se mnogima ne bi svideo :D a nekom je i to zanimljivo da vidi. Posebno činjenica da bi odrasla t. ubila žabu, ali, mala je ipak bespomoćna ;) Nego, ono što meni nije jasno je kako neko može da voli neke guštere, a druge ne. Ja volim sve guštere, egzotični gekon mi nije ispred domaćih guštera. To mi je kao da čuvaš šnaucera, a povremeno ubijaš pekinezere, jer su ti oni bezveze :D Tako to ja vidim. Uvek mi je grozno da vidim kako neko zmiji daje guštere ili čak druge zmije. Ali činjenica jeste da je to prirodno, svidelo se to meni ili ne. Hteo bih samo da skrenem pažnju na to da su neke životinje, kao neki gušteri i žabe (kad ih je već neko pomenuo) zaštićene u Srbiji i da je zabranjeno ih ubijati. Ako mi ovde ne čuvamo našu herpetofaunu koja je svake godine u sve jadnijem stanju, ko će onda? Potpuno se slazem sa tobom. Al potpuno :) a pogotovo za "Nego, ono što meni nije jasno je kako neko može da voli neke guštere, a druge ne. Ja volim sve guštere, egzotični gekon mi nije ispred domaćih guštera." !

Zlopanja
10.09.11., 18:35
Ljudi cemu drama, covek je dao gustera tarantuli i okacio sliku. Pa sta :rolleyes:

Axe Marko
10.09.11., 18:45
Realno,pa sta?Sada kada neko okaci sliku kako hrani zmiju misem treba da dignemo kuku i motiku na njega zato sto neko od vas gaji nekog glodara?Kome se svidja ili je radoznao neka gleda,ko ne gotivi neka okrene glavu i cao.:)

pticar
10.09.11., 20:12
Ne mozes tako,forum je ovdje za nas sve,problem nije u samoj slici vec i u komentaru iznad slike gdje je doticni "morao" da je objavi,ne znam samo sta mu to znaci a da malo bolje poznaje tematiku koju "obradjuje" trebao bi da zna da tarantuli taj obrok vise steti nego koristi a ako je u pitanju zelja za posmatranjem takvih stvari onda je to nesto sasvim drugo i nema veze sa hobijem !

DigiNS
10.09.11., 20:14
Ja sam hteo da drzim pacova kao kucnog ljubimca ali mi keva nije dala iako znam da ih svakodnevno svi daju zmijama meni nije nesto frka sada pa da nekog kritikujem,dobro ipak se pacov masovno gaji a zidni guster ne

Zlopanja
11.09.11., 16:17
Ali da on nije postavio tu sliku ja nikada ne bih video kako T jede gustera a bas mi je interesantno. Eto dokaza da nas ima svkakvih i dokaza da nije uzalud stavio sliku. Ako se naslo barem troje ljudi kojima je interesantno, onda apsolutno nije bezveze. A sudeci po postovima ima nas i vise :)

kraft
11.09.11., 20:50
ne znam kako drugi gledaju ovo, ali ako ne ide na stetu njegovoj tarantuli sto je nahranio gusterom mislim da ima pravo da je hrani i dalje ;)
necu da filozofiram puno, sve ono sto sam imao da kazem vec su ostali rekli tako da samo hocu da podrzim to sto je okacio i podelio iskustvo sa nama...

stari gusteri ginu-bivaju pojedeni, novi se izlegu, razmnozavaju... i sve tako u krug ;)
Pozdrav

TheMaki
27.09.11., 14:05
Volim apsolutno sve zivotinje, i gustere i tarantule i pacove i pilice. Licno ne bih dala mojoj T gustera ali to su neki moji stavovi, i nemam nista protiv da neko drugi hrani T gusterom, ili gustera T-om i sl, to je priroda i tako bi se verovatno desilo u prirodi, samo mislim da nije bas pametno kaciti te slike, nek me neko ispravi ali zidni guster (Podarcis muralis) je zasticen kao i vecina nasih gustera a sada je donesen novi zakon ne smes da rokas ni bubamare.
I baj d vej, gde si naso gustera? Ja zivim u zgradi u relativno zagadjenoj zoni, ali kad smo bili na vikendici kod drugarice na Fruskoj Gori izginusmo da nadjemo jednog, i to nismo smeli da mu se priblizimo jer odma pobegne.
A centipeda me je odusevila :)

Zlopanja
27.09.11., 14:38
Kod mene u dvoristu ima gomila gustera, dnevno vidim desetak komada :) Na Fruskoj gori nema puno zidova pa nema ni zidnih gustera :) Ako ti treba da ti navatam jednog :th_ROTFLMAO:

TheMaki
27.09.11., 14:58
Na Fruskoj gori nema puno zidova pa nema ni zidnih gustera :)
Hehe dobro zapazanje!
Hvala ti ali posto su zasticeni kontam da ne smeju ni da se drze, mada bi meni bas dobro doso jedan takav, manji primerak :D. Ali da ne idem offtopic...

TheMaki
27.09.11., 17:11
Fejlovala sam. Zidni guster nije zasticen, tako da sve sto se tice toga ne vazi...

Muffy
28.09.11., 14:21
A i da je zasticen ko ce da zna... :lol:
Kod mene ih ima na tuce... :)

nenad
28.09.11., 14:40
Pa nije poenta u tome da li će neko da zna i da te kazni. Poenta je da su zaštićene životinje sa razlogom zaštićene i da ih ne treba ubijati.

chalabin32
28.09.11., 18:48
bilo bi mi cudno da je zasticen posto se u mom dvoristu razmnozavaju samo tako,ima ih svih velicina i uzrasta:)

nenad
28.09.11., 18:56
Muralis je gušter koji je dobro rasprostranjen, to stoji. Ali neka druga vrsta može da bude jako česta u nečijem dvorištu, ali jako retka u zemlji ;) To je malo subjektivno posmatranje. Zelene žabe, npr. su zaštićene iako su naše najčešće žabe. Ima ih u svakoj bari, potoku, jezeru.. Razlog je to što su ih ljudi ranije masovno izlovljavali i izvozili kao hranu. Zato je vrsta zaštićena, iako nije ugrožena.

chalabin32
04.01.12., 01:46
http://i175.photobucket.com/albums/w135/planetdust32/DSCN2314.jpg

evo i njenog terra..

chalabin32
04.01.12., 15:45
http://i175.photobucket.com/albums/w135/planetdust32/DSCN2358.jpg

to je ovaj mali dole s leve strane...

Muffy
07.01.12., 10:13
Svidjaju mi se terarijumi, pogotovo onaj dole od skorpije, izgleda kao pecina... :)