PDA

Pogledaj punu verziju : zaba



sascha
10.09.11., 19:00
Pozdrav. Ja bi Kupio Prvu zabu, ali neznam koja je najbolja za mene pa da pitam koje nisu otrovne koje se lako odrzavaju i tako to :D

andrija
20.08.12., 12:14
Ja bih ti preporucio africku kandzastu zabu.Nije otrovna a nije ni teska za odrzavanje,jako je zanimljiva i simpaticna zabica.Imao sam dva komada 2 komada i stvarno su super.
A evo i nekoliko informacija o drzanju zabica.Ove zabe su potpuno akvaticne tako da im nije potrebna suva povrsina.Za dve ti treba akvarijum od 40l-50l a voda netreba da bude dublja od 30cm.Ali akvarijum mora da ima poklopac jer se moze desiti da zaba iskoci iz akvarijuma,osusi se i ugine.Za podlogu mozes da koristis sljunak ali izbegavaj sitan sljunak jer se moze desiti da ga zabice gutaju sa hranom.Bilo bi dobro da u akvarijum stavis sto vise mesta za sakrivanje i biljaka.Idealna temperatura je 22 stepena.Osvetljenje nije potrebno cak moze da bude i lose po zabice jer one u prirodi zive na mracnim mestima.Filtracija moze da se koristi pod uslovom da nije prejaka.Za hranjenje mozes da koristis osusene larve komaraca.
Eto to su neke osnovne informacije o drzanju ovih zabica