PDA

Pogledaj punu verziju : Higroskopna svojstva paučine



TheMaki
13.09.11., 22:32
Moja T je isplela mrežu po celom terarijumu, uključujući i čep sa vodom i primetila sam da kad god sipam vodu u čep, vrlo brzo (nakon pola sata, pa i manje) sva voda ode negde, a posle nekoliko sipanja se i treset navlaži iako ga nisam direktno prskala. Pošto čep nema rupe, zanima me da li sa time ima veze mreža, pošto o paučini znam samo da je proteinske prirode. Da li ona ima higroskopna svojstva?
Inače, imam Chromatopelmu pa je nezgodno kad je vlažna sredina, a čep iz koga inače pije suv.

Dule
13.09.11., 23:21
Jeste,paucina,kao i prasina izvlace vodu iz posude i kvase podlogu.

Miroslav
14.09.11., 00:20
sve ti to funkcioniše po sistemu kapilare, pa nije ni čudno da ti izvuče vodu iz čepa, a treset postane vlažan

TheMaki
14.09.11., 11:54
Kapilara... to mi nikad ne bi palo na pamet! Uglavnom, sad sam mu stavila novi čep iznad ovog, i oko njega još nije ništa ispleo i voda je tek malo isparila :D

yowandbm
20.09.11., 11:52
Sad je verovatno ispleo i preko tog čepa :th_ROTFLMAO: ja kod mog nisam to mogao da sprečim..

Zlopanja
20.09.11., 15:10
Kod mene X. imannis isto tako ispleo ali neku jako sitnu paucinu, kao svileni paravancic i kad mu sipam vodu to se malo pokida ali svaki put opet dodje i popravi :)

TheMaki
23.09.11., 21:06
Sad je verovatno ispleo i preko tog čepa :th_ROTFLMAO: ja kod mog nisam to mogao da sprečim..
hehe, kako si pogodio? sad mi je lepo ispleo mrezu preko, onda sam je rasturila, i onda je opet ispleo u fazonu ''dzaba ste krecili'' pa sam odustala, valjda on zna najbolje :D

Zlopanja
23.09.11., 22:03
Sigurno da zna najbolje sta mu odgovara :)

yowandbm
23.09.11., 22:27
Slabo oni vole vodu kao što si mogla i da pročitaš ovde i vidiš sama...nezgodno je oko prskanja jer voda ne može da dođe do treseta pošto sve isplete, a kad prskaš paučina se "kvari"...loš trip.