PDA

Pogledaj punu verziju : Problem sa L.Gekonom



Sasa
14.09.11., 15:13
Jutros kada sam otvorio terarij da ga nahranim primetio sam da ne moze da otvori oci... i da mu suze..morao sam da mu bukvalno stavim tenebriju u usta jer kao da je nije video... :( Apetit mu je normalan pojeo je nekoliko komada ali oci i dalje nije otvorio sire nego na slici... Dajte neki savet pls :confused:
http://imageshack.us/photo/my-images/15/dsc05667k.jpg/

Axe Marko
14.09.11., 17:33
E j*** ga...Da je malo ostrija i da je malo bliza slika.Pazi moguce je da mu je ostala koza od presvlacenja u ocima pa ga to iritira.Mom gekonu je ostalo bukvalno 1mm koze u oku i poceo je da mu suzi i nije ga otvarao tako cesto dok nisam izvalio sta je i onda sam uzeo vrhom toalet papira i polako mu izvadio to.Probaj da vidis da li mu je nesto unutra.Uzmi lupu ako ne moze ovako cisto da budes siguran.:D Javi sta je bilo,pozz covek...

Miluttin
14.09.11., 20:34
Nesto se vidi da ima na oku. Ako pogledas neku temu ispod videces da i moji imaju problem sa tim ali je kod mene 100% da ima kozicu u oku. Ako je infekcija onda probaj da mu tretiras nekim antibiotikom, to ce vec neko dati ovde savet. znaju da pomognu uljane AD kapi. Koliko sam video na netu i kako kazu vecina njih
IZBACI TENEBRIJU IZ ISHRANE.
Nutriciono ne odgovaraju gekonima i sa vremenom ocorave od njih i da povecavaju mogucnost razvoja infekcija. Ubaci fobase i lateralise za pocetak.

Axe Marko
15.09.11., 00:11
Za pocetak.A onda Karadjordjevu mu ubaci jednom nedeljno.:D

Sasa
16.09.11., 16:07
Nema kozice pogledao sam...mislim da je neka infekcija...poceo sam da mu stavljam hloramfenikol i mislim da deluje jer su prestale da mu suze oci i na desnom se vidi poboljsanje...samo ne znam kako je navuko infekciju jer pazim na terarij :(

Vlada 71
16.09.11., 19:17
Mozda je usla neka musica,pa mu je ona sve to napravila.Ako je doslo do bakteriske infekcije,chloramfenicol ce to srediti za 2-3 dana.Pozz.

Sasa
17.09.11., 11:10
Jao moguce je jer imam otvor kod sijalice :mad:...stavljam mrezicu odma :)

Miluttin
18.09.11., 23:56
Ma kakve bre musice, nije da je nemoguce al bas bas je retkost. Ja mojima drzim otvoreno da se ventilira i nema frke. Oce to i od presvlacenja i od trunja u podlozi (pesak je nekad haos) i kojecega. Cak i ishrana zna da bude problem, cesto avitaminoza itd.
Sredice to chloramfenicol samo ne zaboravi da ga ispiras sa mlakom vodom da se ne napravi skrama od njega i zacepi mu suzne kanale il malepi dodatnu prasinu.
Srecno!!!

Vlada 71
19.09.11., 08:57
Nebi bilo lose da mu mesto mlake vode ispiras sa mlakom kamilicom.Pozz.

Miluttin
19.09.11., 14:50
Nebi bilo lose da mu mesto mlake vode ispiras sa mlakom kamilicom.Pozz.

Apsolutno se slazem!!! Samo nemoj jaku koncentraciju. Jedna kesica na 4 do 5dl vode.

Sasa
19.09.11., 17:49
Hvala na savetima... chloramfenicol + kamilica i evo ga sad je kao nov :D i to za samo 2 dana ...profi kombinacija :D