PDA

Pogledaj punu verziju : Interesantan clanak u blicu



Selbulba
15.09.11., 15:19
http://www.blic.rs/Vesti/Beograd/277170/Student-iz-Zarkova-ima-pitona-za-kucnog-ljubimca

Graciotello
15.09.11., 16:15
Lepo, lepo :) Sve lepo ispisano, i obnjasnjeno :D Sem nekih sitnica... :)

freepartyman
15.09.11., 16:19
Pozdrav svima novinari su bili kod mene u stanu..Neke stvari nisu bas najbolje napisane ali dobro. Radili su reportazu oko pola sata pa neke podatke nisu dobro preneli, valjda su zurili. Sve u svemu nije lose.

NecrovoX
15.09.11., 16:49
Komentari ispod većinom debilni kao i uvek... "Policija preko zakonodavstva treba da zabrani držanje zmija po kućama." Koji genije.

DigiNS
15.09.11., 16:55
Komentari ispod većinom debilni kao i uvek... "Policija preko zakonodavstva treba da zabrani držanje zmija po kućama." Koji genije.

Ja bih takve ubio od batina, linc odma!

Selbulba
15.09.11., 16:58
Nije lose :) milo mi je kad vidim bilo kakvo interesovanje....pa i novinara. Odlicna je fora - citam tekst i kao da sebe slusam i vidim kako nekom drugom provlacim temu kako je dobro drzati zmije :p:p

freepartyman
15.09.11., 17:08
Pa to je i bio cilj teme, da se proba popularizovati teraristika kod nas.. Zato sam i pristao na intervju. Dovoljno je reci da su se i novinarka i fotograf ''primili'' na teraristiku. Posebno im se svidja gekon kojeg zele da nabave :) Sto se tice komentara to mi je i ocekivano ali valjda ce posle jos 20 ovakvih intervjua situacija biti bolja. Pozdrav za kolege. :)

nenad
15.09.11., 17:28
Sto se tice komentara to mi je i ocekivano ali valjda ce posle jos 20 ovakvih intervjua situacija biti bolja.

Posle još 20 godina će biti bolje, to je malo realnije ;) Zamolio bih onog kod koga sledeći put bude pravljena reportaža, da kaže da mi imamo devojke :D Jer, to je jedan od omiljenih komentara - nađi devojku da ne bi čuvao zmije. A crvenorepa bova je u rangu sa orlom belotrepanom, kako reče ona voditeljka :D

jovanbabic
15.09.11., 17:34
Ovaj inteviju ima jednu jako pozitivnu a drugu jako negativnu stranu. Sobzirom da drzavi ne ide ni dinar od prodaje koja se vrsi ovde ,a u iterviju lepo pise teraristika. org moze doci do poblema sa te strane. Pozitivna strana je svakako promocija ali ipak ljudi koji vole ovakve zivotine skorosigurno se nece odluciti za iste tako sto su videli clanak. Ipak ce ovakve zivotinje ostati tabu ma koliko se mi trudili da ihpredstavimo u najboljem svetlu.

Cold_Beer
15.09.11., 17:44
Mene iskreno boli uvo ko ce sta da mi kaze za zivotinje koje drzim. Pre neki dan mi je lik rekao da sam nenormalan sto drzim tarantule, a ja sam mu na to odgovorio `A ti si normalan sto pusis 3 pakle cigareta na dan,sto se trujes i sto ostavljas gomilu para na ruletu svaki dan?` Nije imao sta da mi odgovori na to,samo je pocrveneo i ucutao se, inace je lik tezak kockar i prokockao je bar 2 stana u protekle 2-3 godine. I takvi se nadju uvek da pametuju,ti ljudi jos uvek ne znaju kakve mi to zivotinje drzimo, pa misle da ce nas ti ljubimci ubiti ili pojesti. Komentare ispod teksta u blicu ne zelim ni da komentarisem... Drago mi je sto se pojavi po neki clanak o egzoticnim zivotinjama u nasim novinama.

freepartyman
15.09.11., 17:51
Posle još 20 godina će biti bolje, to je malo realnije ;) Zamolio bih onog kod koga sledeći put bude pravljena reportaža, da kaže da mi imamo devojke :D Jer, to je jedan od omiljenih komentara - nađi devojku da ne bi čuvao zmije. A crvenorepa bova je u rangu sa orlom belotrepanom, kako reče ona voditeljka :D
Sto je najgore pominjao sam devojku ali eto nisu je ubacili u tekst :)

Selbulba
15.09.11., 19:34
`A ti si normalan sto pusis 3 pakle cigareta na dan,sto se trujes i sto ostavljas gomilu para na ruletu svaki dan?`

Hhahahahahahahah dobar odgovor...imao sam ja slicnu situaciju sa kolegom koji na selu drzi Šar Planinca jer obozava pse....kao prica on je miran i jos je beba....e pa ljudi moji ta beba od 9 mjeseci bi mogla da me pojede za 14.7 sec kolika je...pa sam ja lud sto drzim zmiju e tesko nama....:confused:

nenad
15.09.11., 19:53
Po njihovom mišljenju zmije su te koje jedu ljude. Smatraju da je opasno držati loptastog pitona ili smuka, a zanemaruju činjenicu da mnogi ljudi drže agresivne pse. Sve je to zbog opšte neobaveštenosti.

Hornet
15.09.11., 20:27
Hhahahahahahahah dobar odgovor...imao sam ja slicnu situaciju sa kolegom koji na selu drzi Šar Planinca jer obozava pse....kao prica on je miran i jos je beba....e pa ljudi moji ta beba od 9 mjeseci bi mogla da me pojede za 14.7 sec kolika je...pa sam ja lud sto drzim zmiju e tesko nama....:confused:

Nije valjda da zelis reci da je covek lud jer drzi psa?

Nije svaki pas za svakoga, slazem se, ali nije ni svaka zmija.

Svakodnevno mi pridje bar 10 ljudi da mi kazu kako ce mom dobermanu urasti kost u mozak posle pete godine i onda ce da me pokida zajedno sa mojom porodicom. Ili da se bul terijeru zakljucava vilica... :lol: A ko ih je pitao za misljenje? Niko. Prosto imaju potrebu da ispadnu "pametni", obavesteni, i da se trpaju tamo gde im nije mesto.

Svrha price, veliki broj ljudi ne moze da prihvati pse i macke, koji su mnogo duze ljubimci od zivotinja iz oblasti teraristike, pa ih ljudi i dalje drze. Isto tako se ne moze ubediti neko ko je zatucan da je cuvanje zmije u kuci normalna pojava, ali zasto bi to trebalo da dotice nekoga ko je cuva? Ako ga ne ugrozava ni na kakav nacin, pusti budalu nek svira ........ necemu... ;)

freepartyman
15.09.11., 23:22
Nije valjda da zelis reci da je covek lud jer drzi psa?

Nije svaki pas za svakoga, slazem se, ali nije ni svaka zmija.

Svakodnevno mi pridje bar 10 ljudi da mi kazu kako ce mom dobermanu urasti kost u mozak posle pete godine i onda ce da me pokida zajedno sa mojom porodicom. Ili da se bul terijeru zakljucava vilica... :lol: A ko ih je pitao za misljenje? Niko. Prosto imaju potrebu da ispadnu "pametni", obavesteni, i da se trpaju tamo gde im nije mesto.

Svrha price, veliki broj ljudi ne moze da prihvati pse i macke, koji su mnogo duze ljubimci od zivotinja iz oblasti teraristike, pa ih ljudi i dalje drze. Isto tako se ne moze ubediti neko ko je zatucan da je cuvanje zmije u kuci normalna pojava, ali zasto bi to trebalo da dotice nekoga ko je cuva? Ako ga ne ugrozava ni na kakav nacin, pusti budalu nek svira ........ necemu... ;)
Ili da doga pre nego sto krepa mora da ubije svog vlasnika :D
Mi smo bre primitivna sredina, ovde se razlicitost gusi odmah..A o ne/toleranciji da ne govorim.

NecrovoX
15.09.11., 23:51
Ili da doga pre nego sto krepa mora da ubije svog vlasnika :D
Mi smo bre primitivna sredina, ovde se razlicitost gusi odmah..A o ne/toleranciji da ne govorim.
O ne! Ja imam dogu! Zbogom okrutni svete... :)Z

Tarantula_Jagodina
15.09.11., 23:57
bice jedan moj komentar na taj clanak pa dajte neki plusic kad ga vidite

Miluttin
16.09.11., 02:37
Ma ja se slazem i sa tim da me deklarisu ludim zbog drzanja kojecega. Cak sam i ovisnik jer broj sandzama raste iz dana u dan. Socijalno sam opasan, asocijalan, nemoralan, dovodim porodicu u opasnost, sirim egzoticne bolesti koje nose samo reptili, nijedna me nece hteti, posecujem sektaski forum istomisljenika... Sve u svemu treba me ubiti. Pa nek je tako, bar mi napacene neuke budale vise prag preci nece, a i prosjaci me vec davno preskacu u sakupljanju haraca. Mir nema cenu. Ziveli teraristi!

Selbulba
16.09.11., 09:51
Nije valjda da zelis reci da je covek lud jer drzi psa?

Nije svaki pas za svakoga, slazem se, ali nije ni svaka zmija.

;)

U pravu si, nemoj pogresno da me shvatis i ja volim pse samo sto ne bih drzao neke vrste jer sam to ja...svi smo razliciti i problem je sto ja ne solim pamet njemu jer sam "open mind" al to ne mora da znaci da sam ja i dalje lud ;)


pozdrav :icon_salut:

Tarantula_Jagodina
17.09.11., 13:47
vidim ima dosta komentara na ovaj clanak, ovde sam prepoznao ako se ne varam movski da je komentarisao i ja a ostali udrite sa komentarima na clanak i da delimo link da ljudi citaju malo :D

Dragan Gacic
17.09.11., 14:07
nadam se da ce biti jos mnogo reportaza kod terarista sa ovog foruma...tako bi mogli ubiti bar milioniti deo straha kod ljudi od gmizavaca.mada trebace ko sto rece nenad 20,ako ne i 200 godina da svi shvate da su i zmije kao sve druge zivotinje, i bolje naravno...dotle je dovoljno da ubedjujemo ljude oko sebe da nismo ludi i da mi zivimo kao sav drugi svet :)

Zlopanja
20.09.11., 16:32
O ne! Ja imam dogu! Zbogom okrutni svete... :)Z

Hahhaha pa cao, bilo nam je drago druziti se sa tobom. Smrc!!!
Salim se naravno, ja sam dugo imao pit bul -ove i prelepi, predobri i prepametni su psi. Nikad nikog nisu napali :)
Neko je spomenuo bull terijere, ko ima? To mi je jos jedna ne ispunjena zelja :o

Barmin
28.05.12., 16:34
Pozdrav svima...
U mom regionu je teraristika jako slabo zastupljena, skoro da je nema i kao neko ko ima 3 zmije (Getulu, BCC i kukuruznog) , smatra se vise nego cudakom.
Mnogi drugari koji su se zakleli da mi kucni prag nece preci zato sto u sobi imam zmije, posle nekog vremena kad su dosli i videli koliko su te zmije mirne i vrhunske za hendlanje, cak i BCC koji ima 2.5 metra i prava je dobrica.
Predrasude su cudo, tako da bi ljudi iz naseg okruzenja prihvatili cinjenicu da su zmije i ostale egzoticne zivotinje ljubimci kao i svaki drugi, mnogo ce jos vode da protece Dunavom...
Popularnost ovog hobija, koji je za mene vise nego hobi, zavisi od nacina na koji predstave ljudi koji poseduju te zivotinje.
Znam ranije dok sam imao samo kukuruznog koji je u to vreme imao 80 i koji cm, devojka ga se plasila kao da je Anakonda iz onog cuvenog filma. :D
Vremenom se oslobodila tog straha i sad bez ikakvog problema sama iz terarijuma vadi zmije koje imam.
Ali mnogi su i dalje ostali pri tome da sam puk'o kao petarda ali zaista nemam zivaca takvima da objasnjavas da to nije tako strasno kao sto izgleda...
Zmije uglavnom povezuju sa otrovnicama koje mogu da ubiju ili Pitonima od nekoliko m, koji mogu da udave coveka, pa oduta proizilazi strah od zmija.

Satyr
28.05.12., 17:03
kolko puta si čuo priču da je nečiji rođak/sestrić/baba/deda/prijatelj/neprijatelj imao/la pitona koji je lepo živeo do jednog trenutka kada je počeo da se rasteže i onda je ta xxx osoba otišla do veterinara da pita šta mu je, a veterinar je rekao da zmija odmerava vlasnika u nadi da će da ga/je pojede??

chalabin32
28.05.12., 17:30
hahah a stvarno ja mislim da je skoro svaka druga osoba kojoj sam pomenuo da imam zmije krenula da mi prica tu pricu:)

$Daconi... :)
28.05.12., 17:30
kolko puta si čuo priču da je nečiji rođak/sestrić/baba/deda/prijatelj/neprijatelj imao/la pitona koji je lepo živeo do jednog trenutka kada je počeo da se rasteže i onda je ta xxx osoba otišla do veterinara da pita šta mu je, a veterinar je rekao da zmija odmerava vlasnika u nadi da će da ga/je pojede??
xaxa!..ja barem jedno 100 puta.. koja glupost!

loshme10
28.05.12., 17:33
A koliko puta ste culi price da je neko ispred zgrade video zmiju koja ima NAJMANJE 2m ili da je neko video poskoka kako skace iznad trave visoke pola metra na livadi?! :D :D :D

P.S. Da ne govorim da se od poskokovog ujeda umire za par minuta!!! :D

Vlada 71
28.05.12., 18:38
da je neko video poskoka kako skace iznad trave visoke pola metra na livadi?!
Ovo sam cuo 1000 puta, a da piton odmerava vlasnika da ga pojede 1 000 000 puta :D.

popke
28.05.12., 19:18
mene najvise nervira kad neko lupi i ja pokusam da obljasnim da to nije bas tako, i onda svi koji bleje tu ubedjuju mene da jeste , da su videli, i na kraju ja ispadnem glup ! :)
zato se vise ne obazirem na takve price ... juce mi covek prica da je video zmiju koja ima bar cetiri metra, pre dva dana na livadi dok je kosio travu i kako je komsija slucajno ubijo istu takvu pre par dana, isto koseci travu ! i ja sam mu rekao:" da, da " :) i zavrsio konverzaciju :) inace bi me ubedjivali svi za stolom da ima zmija od 4 metra u srbiji i da su videli :)

nenad
28.05.12., 20:21
Da se i ja pridružim, i meni je muka od priče o zmijama koje odmeravaju u krevetu svog vlasnika. I uvek je ista priča, čovek otišao kod veterinara, i veterinar mu to rekao :D Ali moja najneomiljenija priča je o ljudima koji pričaju sa zmijama, odnosno ih dozivaju. To sam imao priliku najviše puta da čujem. Pre neki dan baš ponovo. Drevni rođak iz sela koji je znao da doziva zmije. Čak i na ovom forumu je par članova branilo taj stav. Neki razumniji ljudi te pitaju da li je to moguće, i kad im objasniš da nije, oni promene mišljenje, ali neki ne odustaju. Treća priča su smukovi koji sisaju kravi mleko, i kao četvrta priča su zmije od 4m debele kao ruka :D Stepski smuk može da dostigne praktično 3m, ali se tako veliki primerci ekstremno retko viđaju. Ja kod nas u prirodi nikad nisam video smuka većeg od 180-190cm.

Geni
28.05.12., 20:30
To sto ti ne znaš da ih nađeš... ::D

Ima ovih tema dosta, većina u kafiću. Narodne priče i tako ti naslovi. Mogao bi da sve to spojiš i da stavimo negde da stoji malo vidljivije. Stalno se ponavlja pa da mogu ljudi da čitaju i stare postove.

nenad
28.05.12., 20:42
Kad budem imao vrema, zašto da ne. ;) A što se tiče nalaženja, što veća zmija, to je uočljivija, to više privlači pažnju, i lakša je meta. Naravno, prost čovek smatra da velika zmija mora biti opasna zmija.

Boogi
28.05.12., 20:58
Ja sa takvim ljudima uopste ne ulazim u raspravu,jer su to za mene pomalo ograniceni ljudi :) koji ne zele ni da cuju nesto sto imas da im kazes o toj zmiji vec samo teraju po svojoj nekoj prici :D Susretao sam se sa raznim tzv ,,babskim,, pricama o zmijama,sve su i te kako glupe... :D ???

patak
28.05.12., 21:25
e stvarno, i meni je pun k.... takvih ogranicenih ljudi...
stvarno treba da napravite posebnu temu u kojoj cemo pisati samo o takvim glupostima sto cujemo od obicnih smrtnika, i treba da bude sticky tema, pa i ako slucajno dodje na forum neki zalutali ograniceni smrtnik, nek vidi odma da je ustvari retardiran :)

Reptile Whisperer
29.05.12., 11:26
Ja jos znam kada sam drzao zmiju i onda hoce neko da vidi kako je hranim , i ja sada uzmem ubacim joj hrcka i onda kada ga piton uhvati i obmota onda pocne kukanje : " Jaoo , jadan hrcak , kako ti ga nije zaoo , vidi kako je malii i sladak bio !" Samo sto mi ne pocnu plakat ... Ja ono : " Pa sta da radim kad je piton gladan :D " .