PDA

Pogledaj punu verziju : Grammostola aureostriata



Dzinic
17.09.11., 16:37
Danas sam dobio svoju prvu tarantulu Gramostolu... htjeo bi znati kako se presvlaci dok je manja ( koliko mm po presvlacenju )... kupio sam sebi jednu malenu 2,5cm... i mozeli mi neko reci sta trebam da pazim kod nje...

loshme10
17.09.11., 17:09
Nema pravila koliko ce da poraste, na koliko vremena ce se presvlaciti itd. Rast zavisi od same jedinke, ishrane(ucestalost i vrsta hrane), temperature i pola(muzjaci brze rastu). Ako hoces da ti brzo raste, drzi je na 26-29C i hrani je dubiama 2x nedeljno. Takodje treba da ima vodu u posudi, koju ces joj sada obezbedjivati prskanjem 1/4 podloge, a kad poraste na 5-6cm mozes vec da joj stavis podusu sa vodom... Takodje nemoj da zaboravis na ventilaciju, koja kod Grammostola nije toliko bitna, ali naravno da mora da ima otvore za ventilaciju(kroz koje T ne moze da izadje)! ;)

Dzinic
17.09.11., 17:16
Naravno da ima dosta ventilacije,hranim je tenebrijama jer je jos mala,poslije cu dubijama i po kojeg cvrcka davati... znaci treset trebam malo poprskat i to je to :)

Dejan88
17.09.11., 18:38
Naravno da ima dosta ventilacije,hranim je tenebrijama jer je jos mala,poslije cu dubijama i po kojeg cvrcka davati... znaci treset trebam malo poprskat i to je to :)

Citao sam da tenebrije nisu dobre da se daju tar cesto
Najbolje je da joj dajes raznovrsnu hranu. Mozes,npr. da uzmes male lateralise da joj dajes,manje dubie i td.

Dzinic
17.09.11., 21:06
a gdje to da kupim ? kod mene nema pet-shopa ili nesto,moj prijatelj je hranio tinebrijama i eno je 6cm zdrava :)

vladimir
17.09.11., 23:56
druze ovde ima sve sta ti treba salje decko po celoj srbiji pogledaj sajt
www.petreptilez.rs uzivaj napisane su i cene

Dzinic
17.09.11., 23:58
em samo je problem sto sam ja iz Banja Luke...

VeNoM-StinG
18.09.11., 00:23
Ma dajte ne tripujte lika , mozes da hranis tenebrijama koliko hoces nije ti to geckon pa da probiruje...Slobodno hrani cime imas , samo nemoj iz prirode. Dobrodosao momce u nas svet :D

loshme10
18.09.11., 00:50
Niko nije rekao da ne treba da hrani tenebrijama, nego da su mnogo nekvalitetnija hrana od bubasvaba. Tarantula reaguje instinktivno, ne moze da bira sta joj se svidja ili ne i napasce i pojesti i zohara i crva i cvrcka, ali oni nemaju istu hranljivu vrednost. To je kao kada bi za coveka rekao da mu je svejedno da li ce da pojede biftek ili parce hleba! :D

Dzinic
18.09.11., 09:45
hvala vam.
tenebrijama cu je hraniti dok je jos mala,kad bude imala 5cm onda dubijama cu poceti :)

loshme10
18.09.11., 10:35
Ja sve svoje T hranim dubiama, cak i murinuse koji su prvo presvlacenje! ;) E sad problem je sto ces tesko naci uvek odgovarajucu velicinu dubie, ali posto vidim da imate probleme sa kupovinom hrane, predlazem ti da jednom kupis 50-ak dubia i napravis koloniju i tako ces uvek imati hranu svih velicina. Naravno to je pod uslovom da planiras da imas vise T, za jednu ti se ne isplati...