PDA

Pogledaj punu verziju : Morsko prase - Pitanjce



CvijaTheLegend
18.09.11., 23:50
Pozdrav!
Da li morsko prase ne zavisi od spoljasnje temperature? Recimo sobne, ne treba mi grejac i sl? Planiram da ogradim samo kobilu (bez krova, samo ograda), i tu ga drzim... prostrano je, lako za ciscenje i ima lep pogled na sobu :)
Zanima me da li bi grebao zid i koliko visoko moze da dohvati (odrastao)?
Samim tim sto je pod laminat da li bi nuzda predstavljala problem (bila bi strugotina ili tako nesto po podu), odnosno da li oni vrse nuzdu na samo jednom mestu?

Urke02
19.09.11., 01:13
Pozdrav, sto se tice temperature, sobna je uredu, ako ne pada ispod 20C, ali nikako nemozes cuvati m. prase na podu kuce, bez akvarijuma ili kaveza, m.prase unosi velike kolicine tecnosti samim tim i izbacuje, tako da nikako ne smes da uradis to sto si planirao, jer ces morati da menjas pod u kuci svakih mesec dana, naj bolje je da mu napravis dom od stakla, najlase se cisti i pere, sto se tice grebanja, m.prase moze da izgrebe i progrize skoro sve, ali dobro razmisli pre nego sto uzmes m.prase, da li ces moci da mu posvetis malo paznje svaki dan, jer je ono jako druzeljubiva zivotinja, i pravice ti problema ako ga ne budes mazio svaki dan, ispusta razne zvuke kada je gladan, nezadovoljan, ili usamljen, nuzdu vrsi gde stigne, nebitno mu je, moze i po hrani koju ce kasnije pojesti, sto se hrane tice, obozava da jede, ali sve sto mu das, voce, povrce, sve semenke, ponekad slatkise, ali sa njima nemoj preterivati, sve salate. detelinu....E to ti je ukratko pa ti sad vidi! Srecno

Natasha
07.10.11., 22:17
Najbolje je da KUPIS ZICANI KAVEZ. A moze da prodje i terarijum,ali kavez je mnogo bolje resenje zbog strujanja vazduha. Kao podlogu stavi piljevinu,nuzdu ce uglavnom vrsiti po coskovima kaveza.I redovno cisti. Za vodu obezbedi pojilicu sa pipetom,a za hranu neku ciniju,najbolje keramicku,da se ne bi lako prevrtala,a nikako ne plasticnu,jer bi je prasence glodalo.
Hrane se senom (osnovno i najvaznije),zatim semenke iz kese,u pet shopu Cavia Complete hrana za zamorce (zamorac je drugi naziv za morsko prase) i voce i povrce - svezi krastavci,jabuke,sargarepa... Moji su celo leto uzivali u jabukama.
Sobna temperatura im odgovara,prema tome nema potrebe za grejacima,dakle treba da su zasticeni od promaje,vetra ili jakog sunca. Mislim da je ovo dovoljno.