PDA

Pogledaj punu verziju : Kosuljice



Muffy
19.09.11., 16:15
Sta radite sa kosuljicama tarantula?
Ja sam probao od Geniculate da "prepariram" kosuljicu, ali za zadnjicu nisam mogao naci nista taman da ubacim pa izgleda cudno...a jos i onako bez dlaka izgleda ruznjikavo... :/

A hteo sam i da cuvam sve kosuljice, da poredjam od najmanje ka najvecoj, ali je vecina kosuljica ostalo bez nogu, iznervirao sam se i bacio sve...sad cu samo po neku vecu da prelakiram i poklonim nekome napolju, mozda... :)

darkomarkovic21
19.09.11., 18:48
Ej nzm kako vi čuvate, ja sam košuljice od svoje T stavio u plastičnu kutiju i uopšte ih ne diram, tako da im za sad ništa ne fali... Ali u pitanju su male košuljice (geniculata od 2cm do 5cm).. E sad kad bude veća planiram da ih nekako očuvam, što Muffy kaže prepariram, pa ako neko ima tehniku, iskustvo i slično neka to podeli sa nama :) :icon_salut:

loshme10
19.09.11., 18:51
Ja sam kosuljicu od 17cm od geniculate samo zalepio za papir jos pre godinu dana i za sada joj nista ne fali... A ostale kosuljice cuvam(one vece) u jednoj kutiji, ne znam ni ja zasto! :D

darkomarkovic21
19.09.11., 18:53
A da li je moguće, dok je košuljica još sveža, da se nečim napuni abdomen? i da to izgleda kako da je T živa? Jel to uspeo neko?

jovanbabic
19.09.11., 18:59
To je nemoguce, bar do sada ;)

Muffy
19.09.11., 19:15
A da li je moguće, dok je košuljica još sveža, da se nečim napuni abdomen? i da to izgleda kako da je T živa? Jel to uspeo neko?
Ma moze sigurno, ja da sam nasao neku kuglicu odgovarajuce velicine popunio bih abdomen i izgledala bi k'o prava...ovako sam samo zbrljavio nesto na brzaka i lose je ispalo zato sto sam ubacio u abdomen neku malu vodenu kuglicu za cvece i smao poprskao lakom za kosu...ali spremicu se za sledece presvlacenje i napravicu da izgleda dobro... :)

Ne znam kako vama te kosuljice ostanu citave, moje nekako uvek puknu, uglavnom noge...mozda zato sto se desi da ih promaja pomeri pa udare u nesto, ne znam... :/


To je nemoguce, bar do sada ;)
:erm::icon_ohmygod:Zasto mislis da je nemoguce? :th_ask::sweat:

marko
19.09.11., 21:50
Sta radite sa kosuljicama tarantula?
Ovo:

http://i93.photobucket.com/albums/l57/exsyntax/kosuljice-1.jpg

mada neke sprovedem do kante za otpatke ako me mrzi da otvorim onu kutiju.

loshme10
19.09.11., 21:57
Ja svoje bacam samo kad ih upropastim pokusavajuci da je rasirim i pronadjem spermateku, ako se vec osusila pa pukne...

Muffy
19.09.11., 22:14
Au, Marko, dobra kolekcija... :D
Kako ti ne puknu te kosuljice? Ja ih drzim isto tako i uvek pukne po neki deo... :(

@Loshme

Pa kad ih umocis u vodu one se smeksaju isto kao da si ih uzeo tek nakon presvlacenja... :D

Nikol
19.09.11., 23:07
Ja moje drzim na stiroporu zakacene iglicom :D

darkomarkovic21
20.09.11., 01:40
Ovo:

http://i93.photobucket.com/albums/l57/exsyntax/kosuljice-1.jpg

mada neke sprovedem do kante za otpatke ako me mrzi da otvorim onu kutiju.

:eek: :eek: :eek: Znači zapanjen sam! Kolko moćno j b t! Respect! :icon_salut:

Zlopanja
20.09.11., 10:12
Ja uglavnom bacim odmah, samo sam jednom cuvao i bila mi je cela dok mi nije dosadila. Samo sam sa dve kapi super lepka je bio zalepio za poklopac tera pa je izgledalo kao da je T izasla :)

yowandbm
20.09.11., 12:45
Najbolje vreme za prepariranje je čim se presvuče dok je košuljica u tom stanju..svako kasnije razmekšavanje retko uspe a da na nešto liči. Problem je što se abdomen uvek jako iscepa i mnogo je zeznuto da se oblikuje kako treba. Uglavnom se u njega stavlja vata natopljena alkoholom (ja mislim). Ima ovde dosta ljudi koji prepariraju velike insekte, ista je procedura i sa tarantulama sigurno. I da, preparirajte sa rukavicama, jer dlačice se jedva speru sa ruku posle.

Muffy
20.09.11., 19:05
Najbolje vreme za prepariranje je čim se presvuče dok je košuljica u tom stanju..svako kasnije razmekšavanje retko uspe a da na nešto liči. Problem je što se abdomen uvek jako iscepa i mnogo je zeznuto da se oblikuje kako treba. Uglavnom se u njega stavlja vata natopljena alkoholom (ja mislim). Ima ovde dosta ljudi koji prepariraju velike insekte, ista je procedura i sa tarantulama sigurno. I da, preparirajte sa rukavicama, jer dlačice se jedva speru sa ruku posle.
Ih, da sam znao to za vaticu ranije...ja mento nisam mogao naci nista i uzmem one kuglice sto se povecaju kad ih potopis u vodu, mislio sma da prelakiram i da kuglica nestane, a abdomen da ostane kako je bio...ali sam se zeznuo, smanjio se se i abdomen... :/ :lol:

Inace, kosuljica je oko 10cm i nije bilo tesko lepo okruziti tu kuglicu, ali mislim da ce sledeca kosuljica biti mnogo tvrdja i bolja za prepariranje... :(

@Zlopanja

Hahaha, dobra ideja, to cu i ja da uradim...video sam kod nekog na forumu kad je stavljao slike tera, kosuljica je stojala ispred terrarijuma pa je neko pomislio da je prava T, tad sam dobio ideju za prepariranje...:)

biljanski
22.09.11., 01:00
Jednom sam odneo kosuljicu u skolu, i bilo je prilicno interesantno :D neki cak nisu shvatili ni da nije pauk vec samo kosuljica :P

TheMaki
23.09.11., 21:27
Ja zasad imam samo jednu, od moje cyaneo L1/L2 i odvalila joj se jedna noga :) drzim u kutijici ko kosu od deteta sa krstenja :D
@marko svaka cast na kolekciji!
Kad smo vec kod kosuljica i trazenja spermateka, da li je tacno da treba cekati bar 12 h kad se presvuce pauk da mu se uzme kosuljica? Citala sam i to, a i da treba uzeti odmah jer oce da je izjede ???
Sto se tice omeksavanja, za insekte sam cula za metodu potapanja u rastvor sirceta i vode, ali iskreno nikad nisam probala.

Ja uglavnom bacim odmah, samo sam jednom cuvao i bila mi je cela dok mi nije dosadila. Samo sam sa dve kapi super lepka je bio zalepio za poklopac tera pa je izgledalo kao da je T izasla :)ovu ideju cu ti ukrasti, moram to da nabudzim na ter kad poraste :D

Zlopanja
23.09.11., 23:08
;)Ma samo kradi :)
T nikad ne jede kosuljicu ali se uzima kasnije zbog toga da se ne stresira pauk. Mozes u sustini i odmah kad se ispravi na noge ali pazljivo da ga ne povredis jer je tad jako ranjiv :)

TheMaki
23.09.11., 23:21
naravno, prosli put sam sacekala da se udalji dovoljno da ne cackam T i da joj ne tresem po mrezi :)

yowandbm
23.09.11., 23:30
ma neće ništa da joj bude, samo uhvatiš košuljicu pincetom, on se malo trzne ti je izvučeš...niko povređen. Neće da mu škodi malo stresa, ionako mu je monoton život :p

TheMaki
24.09.11., 11:07
e stvarno... ovaj put pred presvlacenje od 19 mi vegetira, samo se namesta u jednom cosku. fali mu malo dinamike :) samo nisam htela da ga njakam dok nije ocvrsnuo

Muffy
24.09.11., 15:20
Ako neko sazna tacan nacin prepariranja neka postavi ovde...pls :D

yowandbm
24.09.11., 15:25
E ne znam tačan, ali poenta bi bila da što pre posle presvlačenja uzmeš košuljicu i dok je elastična napuniš opistozomu i prozomu vatom (sa alkoholom) i zalepiš. Jer ako to radiš kasnije košuljica će da se izlomi, pogotovo prozoma, a ako je posle budeš natapao ne verujem da će imati istu elastičnost kao kad je sveža.

Muffy
24.09.11., 16:02
E ne znam tačan, ali poenta bi bila da što pre posle presvlačenja uzmeš košuljicu i dok je elastična napuniš opistozomu i prozomu vatom (sa alkoholom) i zalepiš. Jer ako to radiš kasnije košuljica će da se izlomi, pogotovo prozoma, a ako je posle budeš natapao ne verujem da će imati istu elastičnost kao kad je sveža.
Probacu to na sledecem presvlacenju...znaci, uzmem vatu, natopim alkoholom i napravim odgovarajucu kuglicu? Ne bi trebalo biti problema sa tim... :D
Samo ne razumem zasto u prozomu? Da bih stavio vatu i u noge ili samo u prozomu tj. glavu? Kontam da je dovoljno samo da glavu namestim na mesto u zalepim, bez vate... :)

P.S. Reci mi ako znas zasto bas akohol... :D

yowandbm
24.09.11., 16:09
Pa možeš i tako, a možeš i malo vate u prozomu da bi takoreći naleglo. Najbitnije je da se opistozoma lepo preparira, prozoma može, a noge se ne diraju. Pa alkohol zato što služi kao neki konzervans, sprečava razmnožavanje mikroba. Za kičmenjake ide i alkohol (ako se u tegli drže) i formalin itd.