PDA

Pogledaj punu verziju : N.chromatus FAIL!



darkomarkovic21
20.09.11., 15:49
Epa ovako: Uzeo sam N.chromatusa pre skoro mesec dana (25.8.).. Hranio sam ga tog 25. i kasnije 28.8., nakon toga kada sam mu ponudio hranu odbio je pa sam mislio da se sprema na presvlačenje.... Nudio sam mu lateralise još 2-3 puta i nije hteo... I tako ja jutros izbacim jednog malog, vrlo malog lateralisa iz posude GBB koji definitivno odbija da jede i iz fazona ga ubacim chromatusu, i ovaj ga ščepa! :mad: :club: Znači nisam ga hranio preko 20 dana... Razlog odbijanja je očigledno bio "preveliki" plen i T se očiglendo plašila toga, mada sam geniculati kada je bila njegove veličine davao iste takve latere čak i veće i ona ih je bez problema jela.... Mnogo su plašljivi ovi chromatusi, kao pi*kice neke :mad: Da li se ovo još nekom dešavalo? I naravno da li mislite da je nešto drugo uzrok tome?

VeNoM-StinG
20.09.11., 15:53
Opusteno buraz meni Parahybana odbijala hranu vise od mesec dana, a nije se presvukla .... Normalno je da odbija poneki put :P , a i moze biti da se plasi :D moja geniculata dva puta veci plen od nje pocepa :D

Geni
20.09.11., 15:54
Naravno da je nešto drugo uzrok tome - nije gladna. Stalno čitam kako ljudi procenjuju presvlačenje kada tarantula prestane da im jede. To izgleda kod svih pali sem kod mene. Tolike godine čuvam tarantule i do sada nisam imao ni jednu tarantulu kja jede svaki put kada im se ponudi. Blondi, parahybana, geniculata su blizu ali i one ponekad budu site i odbiju plen. Svaka tarantula bude sita i odbija plen. Nekada prihvate manji ali to je siguran znak da su previše nahranjene i da ih ne treba toliko hraniti.

Graciotello
20.09.11., 15:56
Slicno ko kod moje rose-e. Cim joj dam malo veceg letarisa, ona ga ne pojede, cak sta vise bezi od njega :D A manje rucka... I ova moja nije jela oko 1 mesec dok joj nisam smanjio velicinu let.. Ne brini nista nece da mu bude :)
I imao sam slucaj da je u subotu geniculata pojela 3-4 letarisa, a u nedelju se presvukla, tako da nikad se ne zna :D

Zlopanja
20.09.11., 16:07
Epa ovako: Uzeo sam N.chromatusa pre skoro mesec dana (25.8.).. Hranio sam ga tog 25. i kasnije 28.8., nakon toga kada sam mu ponudio hranu odbio je pa sam mislio da se sprema na presvlačenje.... Nudio sam mu lateralise još 2-3 puta i nije hteo... I tako ja jutros izbacim jednog malog, vrlo malog lateralisa iz posude GBB koji definitivno odbija da jede i iz fazona ga ubacim chromatusu, i ovaj ga ščepa! :mad: :club: Znači nisam ga hranio preko 20 dana... Razlog odbijanja je očigledno bio "preveliki" plen i T se očiglendo plašila toga, mada sam geniculati kada je bila njegove veličine davao iste takve latere čak i veće i ona ih je bez problema jela.... Mnogo su plašljivi ovi chromatusi, kao pi*kice neke :mad: Da li se ovo još nekom dešavalo? I naravno da li mislite da je nešto drugo uzrok tome?


Posle mesec dana da si mu ubacio latera veceg od njega i njega bi pojeo :)
Nije bio gladan i nije hteo jesti, kod mene se to nije desavalo, mada sam ja svog uzeo kad je vec imao oko 5 cm. Sad je jedna prozdrljiva zivotinja. Kad hranim jednog, hranim ih sve i on ubedljivo prvi scepa svoj plen. Mogao bi jesti non-stop cini mi se. Zato ja svojim paukovima sam odredjujem koliko i kada ce jesti. 2 puta sedmicno je i vise nego dovoljno da jedu. Znam da malo (ne)strpljenje zeza ljude ali bilo bi super kada bi jeli 3 puta za 2 sedmice :icon_salut:

yowandbm
20.09.11., 16:26
Epa ovako: Uzeo sam N.chromatusa pre skoro mesec dana (25.8.).. Hranio sam ga tog 25. i kasnije 28.8., nakon toga kada sam mu ponudio hranu odbio je pa sam mislio da se sprema na presvlačenje.... Nudio sam mu lateralise još 2-3 puta i nije hteo... I tako ja jutros izbacim jednog malog, vrlo malog lateralisa iz posude GBB koji definitivno odbija da jede i iz fazona ga ubacim chromatusu, i ovaj ga ščepa! :mad: :club: Znači nisam ga hranio preko 20 dana... Razlog odbijanja je očigledno bio "preveliki" plen i T se očiglendo plašila toga, mada sam geniculati kada je bila njegove veličine davao iste takve latere čak i veće i ona ih je bez problema jela.... Mnogo su plašljivi ovi chromatusi, kao pi*kice neke :mad: Da li se ovo još nekom dešavalo? I naravno da li mislite da je nešto drugo uzrok tome?

Moj chromatus se presvukao 9.08.11. (11cm) i od tada je jeo 2x, što bi se reklo na silu. A pre tog presvlačenja nije jeo mesec i po dana. Uvek je slabo jeo, bio plašljiv, jako jako retko ga viđam van skloništa. Da, moj je oduvek bio kao pi**ica, možda zato što je ženka?! :th_ROTFLMAO: šalim se...tako da nemoj da se sekiraš...

Zlopanja
20.09.11., 16:36
Uuuuu mi kao da imamo razlicite vrste N. chromatusa :) Moj je totalno prozdrljiv i moram da mu sankcionisem hranu kao mama debeloj kcerci :)
E da, i kod mene je zenka :)

yowandbm
20.09.11., 16:52
Ma idi...veruj mi, ja mog držim samo zato što je prelep (i ženka)...iako to retko vidim.

loshme10
20.09.11., 16:59
I ja tvrdim da je do toga da nije gladna, pa zato odbija, a ne zato sto se boji veceg plena! Evo recimo kad sam se oko 1. avgusta vratio u stan u BG, sve tarantule su mi bile mesec dana bez hrane. I P. platyommi koja je tada imala 6-7cm(telo 3,5cm) sam ubacio odraslu zenku dubie(telo 6cm, cisto meso :D ), koja je bila duplo veca od nje jer sam znao koliko je prozdrljiva. I naravno odmah je palo klanje! :D

Zlopanja
20.09.11., 17:24
Ma idi...veruj mi, ja mog držim samo zato što je prelep (i ženka)...iako to retko vidim.


Moja nije usla u skroviste ima sigurno 3 meseca. Stalno je napolju, na vidnom mestu. Evo i sad dok ovo pisem ona kulira na sred tera. Doduse sada je oko 15-17 cm u rasponu, velika je porasla :)

darkomarkovic21
20.09.11., 17:44
Moja geniculata definitivno odbija hanu samo pred presvlačenje, inače ovako uvek jede, sećam se kad sam je nabavio umela je čak i 2-3 dana uzastopno :p :D Ali ovaj mi je baš čudan, kao što je već napisao neko, praktično je bežao od lateralisa (koji je bio malo manji od njega ili njegove veličine), ranije, dok danas je pojeo tog majušnog i malopre sam mu ubacio jednog onako "taman" što se kaže i nekako, na silu i njega je uhvatio i sad ga klopa.... Nzm, očekivao sam da je agresivniji, a on se plaši svakog šuma čini mi se... Hrani ću ga 1 nedeljno, videću šta će biti....

Da ne bude offtopic ali moram da navedem, moja geniculata od 6-6,5 cm je pre neki dan rastrgla skakavca koji je bio sigurno za 2 cm veći od nje, to je ALA! :icon_salut:

sale1808
20.09.11., 17:50
A jedna moja odrasla tarantula nije jela godinu dana.......,i posle toga normalno jela......

Axe Marko
20.09.11., 18:02
Moj chromatus je bio isti takav.Dok je bio mali nije jeo,bezao je od crva...A sada,ima negde oko 8 cm raspon nogu.Zivotinja nezasita,jede do te mere dok se ne napumpa i ne moze vise.:) Tako da ne brini,jesce.:)