PDA

Pogledaj punu verziju : Da li kornjace mogu da prezime napolju



luka2007
20.09.11., 22:42
Pozdrav, imam pitanje da li kornjace mogu da prezime napolju i kakve uslove da im obezbedim.U pitanju su crvenouhe kornjace stare dve godine, prerasle su akvarijum pa su ovo leto bile u dvoristu, nism im grejala vodu ali s obzirom da je bilo toplo ni voda sigurno nije hladna, moje azdaje su jos uvek napolju a uskoro moram ili da ih poklonim ili da im gradim novu kucu.....sto nije ni malo jednostavno a ni jeftino, pa cisto da se ne izlazem trosku ako ne moram.....hvala.Uz ovo bih pitala da li i kako mogu da uticem da odu u hibernaciju jer one to do sad nisu praktikovale:)

Urke02
21.09.11., 08:57
Crvenouhe kornjace koje su u zatocenistvu je gotovo nemoguce uvesti u hibernaciju, moje imaju 15 godina i jos mi to nije poslo za rukom. Imam jezero u dvoristu gde one provedu topao deo godine, a zimi su u ter. od 100l. U svakom slucaju preko zime ih nemoj ostaviti napolju. Pozdrav

drsidious
21.09.11., 10:49
Moja kornjaca je svake zime u hibernaciji.Kad temperature polako krenu ispod 18 stepeni sama uzima manje hrane.Posto je to period kad praznim jezerce tada je u vecem lavoru u kome i hibernira.Bitno je da je manje hranis i da bude na spoljasnjoj temperaturi kako temperatura pada ona sama zna sta da uradi.I u toku hibernacije drzi je u prostoriji gde temperatura ne ide ispod 10 stepeni u malo vode - da pokrije polovinu oklopa.Moja je u kotlarnici za centr. grejanje,kad krenu topliji dani opet je iznosi.Tako to kod mene funkcionise nekih 7 godina a pre toga kornjaca nije bila u hibernaciji (imala je oko 3-4 godine).

smeshko lepushko
22.09.11., 14:46
ako je zdrava i dobro uhranjena ne bi trebalo da bude problema, moje kopnene to sve same odrade...kako zahladi one uzimaju sve manje hrane, sve manje su aktivne i onda ih samo strpam u jednu veliku kutiju i drzim u prostoriji sa stalnom temperaturom...izmedju 5 i 10 stepeni...mislim da ti je to najboljei najsigurnije resenje,nemoj ih ostavljati napolju preko zime...