PDA

Pogledaj punu verziju : Buđ na granama hrasta



TheMaki
21.09.11., 15:42
Stavila sam Cyaneo dve ukrštene grančice hrasta da plete, grane su bile ispečene na 200 stepeni i takve sam stavila u terarijum. Na granama se ubrzo uhvatila bela buđ, srećom bila je lokalizovana samo na grani, nije zahvatila veći prostor. Sada sam stavila novi, ispečen treset i sve dezinfikovano, i smanjila sam vlagu pre svega zbog pauka, pošto sam ranije držala i preko 80% vlage, tako da sad prskam vrlo malo, sad pred presvlačenje 5 ml dnevno pošto je 60% dana otvoren pa isparava, pa me zanima da li je buđ bila zbog vlage, i da li u suv habitat smem da stavim grane jer sam čitala da buđ može ubiti pauka?

Zlopanja
21.09.11., 15:53
Da li si sigurna da je to budj? Mozda je tvoj cyaneo kakio :)
Kad prsces po teru onda prsci malo dalje od grana, na drugoj strani, pa ne bi trebalo da se budjaju grane. Ili jos bolje stavi cepic sa vodom i prsci samo u njega.

TheMaki
21.09.11., 16:04
Hehe, da bi cyaneo toliko nakakio trebalo bi da ima jedno po metra :D Imam i cep ali me vata neka paranoja pred presvlacenje da se ne zaglavi, pa zato prskam i okolo, ali tako cu i raditi, prskacu dalje od grancica :)

Zlopanja
21.09.11., 16:17
Ma ne treba da se frkises oko toga. Ko mu u prirodi prsce oko njega kad se presvlaci :)
Samo opusteno i sve ce biti u redu :)

DigiNS
21.09.11., 16:18
Mislim da se previse opterecujes sa tom vlagom prskaj 1/3 da bude mokar terarijum i svaki put kada se osusi taj deo samo ga opet navlazi i to je to, a sto se tice budji moguce je da je hrana ostala pa se lako ubudjalo

TheMaki
21.09.11., 17:04
Mislim da se previse opterecujes sa tom vlagom dobro mislis :)
hranu mu uvek sklanjam sta ostane, ali Ruza (tigrica) ga bas ne podnosi pa ga stalno gadja sargarepom i zrnevljem, pa mora da je od toga ostalo. Sad odoh da olomim novu granu hrasta pa da mu stavim :)

darkomarkovic21
21.09.11., 18:02
Prskanje kod GBB-a ti ne treba..... Nemoj da stavljaš sveže grtančice jer iako ih ispečeš nije to to, jer su pre toga bile sirove... Ja sam kod geniculate stavio grančicu nzm takođe hrasta, valjda, i prskam i oko grančice (dela koji je u tresetu) i preko nje i evo več mesec dana hvala bogu ništa se nije desilo... Ali tu grančicu sam našao u ostavi za drva (kotlarnici) i pitanje je koliko tu stoji, najmanje godinu dana.... Inače sad što spremam neke panjeve za ter, našao sam ih takođe suve u prirodi ali ih već 6 meseci držim, na promaji (tavan).... Ne uzdam se nešto u to pečenje posebno...

DigiNS
21.09.11., 20:26
Ne uzdam se nešto u to pečenje posebno...
Ma da najbolje je kada priroda odradi svoje ja sam uzeo nekakvu koru iz dvorista kod babe stojalo 2 godine tamo

Zlopanja
22.09.11., 14:29
Ma odete u prirodu, ja odem do Dunava, i nadje se svega sto ti treba a bude i suvo, ko zna kad odseceno!

TheMaki
22.09.11., 14:58
Oticicu i ja do Fruske Gore ondak :D. Tamo ima bas lepe prirode neki 'rast da olomim. Mozda i brsljan naberem, za kasnije da mu turim u terarijum.

Zlopanja
23.09.11., 10:15
Heheheh nemoj nista da lomis nego nadji vec odlomljeno i suvo. Mislim, moze biti i vlazno pa ga osusis kod kuce, al da bude suva grana u smislu davno otkinuta :)

DigiNS
23.09.11., 11:03
Heheheh nemoj nista da lomis nego nadji vec odlomljeno i suvo. Mislim, moze biti i vlazno pa ga osusis kod kuce, al da bude suva grana u smislu davno otkinuta :)

Pa da to ti pricam :)

TheMaki
23.09.11., 11:27
Aha, kapiram posle jedno 20 postova :D
Ondak cu naci nesto tako.