PDA

Pogledaj punu verziju : Bolesna B.emilia



dragon
22.09.11., 19:04
Prije 2 dana normalno jela uvjeti su joj dobri. Jučer sam primjetil da je sa svim nogicama primila grumen zemlje . Kad sam ju mical vidim prednje noge nekontolirano miče zednje su joj skoro pa paralizirane. Danas dođem doma sa posla i vidim opet isto. Sumnjam da je početak Dyskinetic Syndroma

http://www.youtube.com/watch?v=UL6hoxePnzM

sale1808
22.09.11., 19:51
Ocigledno da nesto nije u redu.Sasvim moguce da je Dyskinetic Syndrom........,steta.....

ssiCrh
22.09.11., 20:04
Pa bash mi zao :(

biljanski
22.09.11., 20:14
I meni ovo lici na dks na zalost ;x Steta je.. lepa tarantula..

loshme10
22.09.11., 22:00
Nisam strucan, ali meni ovo ne lici na Dyskinetic syndrome! Ovo mi izgleda kao da su joj tesko povredjene zadnje noge i ne moze da se krece pomocu njih...

dragon
22.09.11., 22:09
Nisam strucan, ali meni ovo ne lici na Dyskinetic syndrome! Ovo mi izgleda kao da su joj tesko povredjene zadnje noge i ne moze da se krece pomocu njih...

Nisu joj povređene sigurno.Nije ih imala di povredit. Niti prednje noge ne rade normalno.

DigiNS
22.09.11., 23:04
Ako se ponasa kao budala odnosno tako kao teletabis nekontrolisano se krece i nekako kao polomljena onda je syndrom

Imao sam slucaj sa jednom malom parahybanom..

Nikol
22.09.11., 23:13
Nisam ni ja iskusan.Koliko mi se cini mislim da se moja Brachypelma vagans isto tako ponasala stojala u mestu a ja je gurao pincetom, ali sutra joj nista nije bilo, sacekaj 24 h.Srecno

kraft
23.09.11., 00:44
ne bih rekao da su joj noge povredjene... vrlo je moguce da je DS :/ ali opet kao sto rekose javi kako ce se ponasati za 24-48 h. mozda je nesto samo privremeno ;)

DigiNS
23.09.11., 13:51
Ja mislim da se meni ovako regalis ponasao isto sada sam se setio, kada mu je bilo previse vlazno moguce da je do toga isto...kada sam ga premestio u suv novi cricket keeper sa jednim delom samo vlazim smirio se .... evo ga sad je normalan mada meni je bilo dosta vlazno kao i to 10 dana se nije izluftiralo ja mu bio naprskao dok se ne vratim iz egipta i oni nista nije isparilo napolje i poblesavio covek, ali ne bih rekao da je to isto slucaj kod tvoje emilie...

dragon
23.09.11., 16:29
Od vlage nije sigurno nije prevlažno

Graciotello
23.09.11., 16:33
Moguce da je DS, i meni je regalis 1 tako i posle 2 dana uginuo. -.- U svakom slucaju, javi sta se desilo :)

dragon
23.09.11., 19:00
Danas ista stvar. Čekam do ponedeljka i ako bude isto ide u škrinju na vječna lovišta.

DigiNS
24.09.11., 00:16
Danas ista stvar. Čekam do ponedeljka i ako bude isto ide u škrinju na vječna lovišta.

Ako vec budes morao da joj skracujes muke samo je stavi u friz...

loshme10
24.09.11., 09:07
Ja to ne bih uradio... Ako vec sama ne ugine, mozda i ozdravi! ;)

dragon
24.09.11., 09:11
Zašto da se muči kad tu nema pomoči ? A nema potrbe da dugo krepava. A pauk kad se stavi u škrinju umre brzo i bezbolno.

loshme10
24.09.11., 13:31
A sta ako nije DS?! :D

Muffy
24.09.11., 14:30
Zašto da se muči kad tu nema pomoči ? A nema potrbe da dugo krepava. A pauk kad se stavi u škrinju umre brzo i bezbolno.
Brate, sacekaj, mozda se nakon presvlacenja popravi, a mozda i ugine, ko zna...ja bih ipak sacekao... :(

P.S. Na kakvu skrinju mislis?

DigiNS
24.09.11., 15:41
Brate, sacekaj, mozda se nakon presvlacenja popravi, a mozda i ugine, ko zna...ja bih ipak sacekao... :(

P.S. Na kakvu skrinju mislis?

Ako je DS onda nece moci da jede niti da se presvuce normalno

Zlopanja
24.09.11., 16:49
Prdpostavljam da je skrinja zamryivac ;)

dragon
24.09.11., 20:23
Brate, sacekaj, mozda se nakon presvlacenja popravi, a mozda i ugine, ko zna...ja bih ipak sacekao... :(

P.S. Na kakvu skrinju mislis?

Presvukla se prije tjedan dva. Škrinja je zamrzivač ili ledenica. Pauka je najbezbolnije ubit u zamrzivaču.

Muffy
24.09.11., 20:57
E pa 'ebiga onda...ako nista drugo ne preostaje onda je resi muka...steta, bas je lepa tarantula... :(

TheMaki
27.09.11., 14:44
Necu da se mesam u ono u sta se preterano ne razumem, ali s obzirom da T ne moze da se muci (sad sam filozofirala o nervnom sistemu kod chromatusa u temi), ja bih pustila da priroda uradi svoje, ne bih je zamrzavala ma koliko to bezbolno bilo za njih. Citala sam svasta, ne znam da li je DS prelazan, ako jeste i imas jos neke T, onda ok ali inace pustila bih je, ili bih joj davala sta mi padne na pamet od vitamina i toga, pa mozda se oporavi. Mada nema leka za DS, nemas sta da izgubis pa mislim da vredi pokusati.

DigiNS
27.09.11., 19:51
Brate ja ne bih mogao da je gledam kako se muci tako da sam ja moju parahybanu zamrzao bio

Vlada 71
27.09.11., 22:00
Nemoj da je stavljas u friz,odkud znas da nece da prezivi.Pusti neka ide prirodno.Probaj da je nahranis.Ako hoce da jede ima vece sanse..Pozz