PDA

Pogledaj punu verziju : Moje prve tarantule



999blitz999
29.09.11., 08:30
Pozdrav svima ovdje na forumu ja sam novi koji planira uci u svijet teraristike :) Naime sutra dobivam dvije tarantulice male. Mislim da su obje 3. presvlacenje tako mi je receno ako se u medjuvremenu nisu presvukle. Za pocetak sam htijeo P. Metallicu ali me ta osoba koja ce mi to nabavit odgovorila jer nije preporucljiva za pocetnika i otrovna je i brza i svasta nesta. Pa sam odabrao B. boehmei i A. bicoloratum. Dosta sam gledao po internetu i svasta o njima tako da mislim da sam dosta informiran o tome. Sada me zanima ako ima nesto bitnije u vezi navedenih T da mi iskusniji kazu cega se moram pridrzavat sta smije i sta nesmijem radit. Jos me zanima u vezi hranjenja. Kolko sam vidio i skuzio njima je bolje dok su manji davat cvrcke manje. Ako je to istina gdje da ih nabavim u zagrebu ali da nije ono kao sto ima na teraristika 100 komada mislim. To mi je previse s obzirom da cu imati za sada samo dvije T. I dali ih mogu drzati u nekoj posudi da nemoram stalno ih ici kupovat a da ne uginu. A ne zelim da se razmnozavaju. Samo da mogu stajat recimo mjesec-dva a da ne uginu. Hvala.

biljanski
29.09.11., 10:55
Pa uzeo si 2 tarantule gotovo istog izgleda :D ali koliko znam nisu komplikovane, B.boehmei-a imam i ja, i nista tesko, a predpostavljam i za A. bicoloratum-a :) prskas im vodu u posudicu gde se nalaze, naravno ne celu povrsinu i ne previse(tek da prekrije gornji sloj) ja tako radim svakih 4-5 dana , hranim takodje 1 u 5 dana i tarantuli nista ne fali :D A to za razmnozavanje.. nisam strucan ali ne verujem da ce se za mesec-dva razmnoziti nova kolonija , mozda bude malih ali to samo izbacis kada ti ove velike pojedu i kraj :D A nabavljas ih u Pet-shopovima :)

I unapred da ti kazem, ako naprskas malo vise vode, ili im das vodu dan pre ili hranu, ili ako nece da jede recimo , nece uginuti i nije im nista (obicno) :D Ja sam se previse cimao za svoju prvu tarantulu i kasnije skontao kako je nepotrebno :)

999blitz999
29.09.11., 12:06
A tako se potrefilo. Htjeo sam odma i samo je to imao. I G. roseu al mi se ona ne svidja. To su jako male tarantule i mislim da cu ih dobit u posudicama malim. A gledo sam puno videa na youtubeu i sve tarantule u malim posudicama koje su nemaju nista za vodu. Sad jel to ni netreba bit pa samo prskam posudicu ili sta? A jesi li siguran da ima tih cvrcaka u pet shopovima i kako da ne uginu. Jel im moram stavit neke hrane il sta?

terarist
29.09.11., 16:32
dajes im normalno hranu i vodu i ne bi trebali da uginu,a kod malih tarantula nema posudica vec piju iz treseta ali sve ima svoje granice(nevalja ni natapati previse a s druge s trane ni premalo),ugl skontaces i sam vremenom.i ja sam se cimao na pocetku al kasnije opusteno samo ;)

999blitz999
30.09.11., 09:38
Evo ovako. Dobio sam te 2 T. I to je jako malo jedna je 3. pres jedna 6. pres. I to sam dobio u kutijici veličine kao ona za film on fotoaparata. I u tome se nalazi namočeni papir i on unutra. Šta da radim s tim sad. Da ga držim tako neko vrijeme ili da mu ubacim neki treset. Treba mi jako jako malo. I uz to sam dobio jako sitne cvrčke veličine mrava malo veće možda. Nekako mi se čini da je to pre malo. Pomagajte.

darkomarkovic21
30.09.11., 11:51
Evo ovako. Dobio sam te 2 T. I to je jako malo jedna je 3. pres jedna 6. pres. I to sam dobio u kutijici veličine kao ona za film on fotoaparata. I u tome se nalazi namočeni papir i on unutra. Šta da radim s tim sad. Da ga držim tako neko vrijeme ili da mu ubacim neki treset. Treba mi jako jako malo. I uz to sam dobio jako sitne cvrčke veličine mrava malo veće možda. Nekako mi se čini da je to pre malo. Pomagajte.

izvadiš papir, ubaciš treset, ako ti se čini da je potrebna veća posuda, uzmeš veću ali ne mnogo (3puta veća od T).. Vlažiš treset svaka 3 dana (1/3 treseta) ali da bude vlažno a ne blato... Hrani ih tim cvrčica slobodno, bolje mala hrana nego da je veća od pauka. Samo kad ubaciš cvrčke sačekaj da ih T pojede, a ako ih kulira izbaci ih da je ne povrede... I čitaj forum brate, ovo što sam ti napsao je sve odatle, i sa još 100 sajtova tog tipa... U suštini za sve tarantule važi isto.... :icon_salut:

hey-ho
30.09.11., 11:52
Dobre su velicine ti cvrcci. Idi u apoteku i kupi kutijice za urin, one su providne i bolje ti je u njima da drzis paukove nego u kutijici o filma.
Probusi rupice od gore i sa strane i dodaj malo humusa za cvece. Da bi izbegao kvasenje celog treseta ubaci parce vate i na nju svakih 2-3 dana dodaj 2 kapljice vode.

999blitz999
30.09.11., 13:12
Evo ovako. Kutijica je ta prozirna ali je veličine kao od filma. Kupio sam u pet centru kokosov treset. I kupio sam neke posudice male prozirne. Malo su vece od tih kao filma. Probo sam im dat po jednog cvrčka svakoj ali nisu ga uzele pa sam recimo u nekih roku 2 sata ih izvadio. E sad taj kokosov treset kako da pripremim. Kupio sam ga i koska je to. Otkino sam jednu četvrtinu od 400g pošto mi treba vrlo malo i stavio u vodu kao što piše recimo veličine kutije sladoleda sam napunio vodu i stavio možda nekih 100g. Kako sad kad to upije to je previše blatno onda jel ja to mogu negdje osušit npr. u rerni. Koliko dugo? Čito sam jako puno na forumu ali nisam znao šta da napravim kad su mi u papiru.

hey-ho
30.09.11., 13:39
Mozda je bolje da ga rasejes na neki najlon i osusis na promaji. Tako ja radim. Bitno je da se skroz osusi, da ispare iz njega neugodni mirisi, a posle kad ga dodas u kutijicu malo ga nakvasi. Vodi racuna da ne nakvasis previse jer kokos upija vlagu malo sporije od humusa.

999blitz999
30.09.11., 15:43
Evo sad sam ja to iscjedio skroz i stavio u rernu na manju temperaturu malo da se isuši i onda kad ga izvadim stavit cu ga na vjetar malo da se i ohladi i da ne miriši baš vak smrdljivo. Sve u svemu je okej. Hvala svima.

999blitz999
30.09.11., 21:51
Pozdrav. Jedno pitanje imam. Treset sam natopio i kasnije ga izmrvio i iscjedio isusio u rerni i onda na zraku ohladio. I kad sam im stavio u te kutijice prebacio sam pauke i sad neznam dal je to dosta vlažno s obzirom da sam taj treset bio natopio u dosta vode. On ne izgleda baš vlažno ali pod rukom bi reko da je. Malo sam par kapi vode stavio uz rub i tako se pokvasio ali neznam jel to dovoljno. Tarantulice svaki puta kad sam ih pogledo su se kretale što po podlozi što gore. Neznam jeli to normalno da se stalno kreću. Ne baš stalno ali tu i tamo.

Tarantula_Jagodina
30.09.11., 22:04
samo nemoj previse vlage, da ne bude kao blato nek bude vlaznjikavo, a tarantule ako se krecu su super a ne ko moj sto se stalno steka :D

terarist
01.10.11., 00:08
nzm,ali da sam ja na tvom mjestu ja bi vlazio spricom i iglom tako da mi oko 1/3 povrsine kad gledam vertikalno bude vlazno i to ako nije previse treseta npr ako imas cent natopis da se sa strane vidi je mokro recimo pola centa.i svremena na vrijeme otvoris malo cepove da ne bude isti zrak.vidices za mjesec-2 i sam ces se navici i odokativno sipati.ja sam prije svaki dan to pazio a sada prodje i po 5 dana da ne pogledam ima li vode u cepu i okolo kod pauka od 7 cm. :D

999blitz999
01.10.11., 23:18
Dali je okej da im dajem crve brasnare male jako.? Ili bolje cvrcke i te bube. Znam da su bolji ali oce im stetit ovo. Danas su pojeli po 3 cvrcka i to cim sam ubacio odma zgrabili. Vise nemam cvrcaka. A neznam di da nabavim tako male.

terarist
02.10.11., 00:18
ja koristim lateralise i dubije,sam uzgajam za svoje potrebe,tj ne uzgajam samo svakih 7 dana ubacim hranu za macke i vodu u stakleni ter u kojim ih drzim :D mozes im dati sta god imas,naravno da nije iz prorode vec odgajano zbog bolesti itd,ugl pravilo je da velicina hrane ne bude veca odnosno duza od duzine tjela tarantulei sve bi trebalo biti ok ;)