PDA

Pogledaj punu verziju : Najskuplje tarantule.



biljanski
29.09.11., 22:27
2 pitanja, koje su najskuplje tarantule? (ako moze bar 5 najskupljih ,odprilike) I zasto je cena nekih tarantula veca za 50 pa i 60 eura? malih naravno.

hey-ho
29.09.11., 23:09
Uglavnom su razlog boje i veličina do koje porastu a vrednost oba karaktera zavisi od mogućnosti razmnožavanja u zatočeništvu pa samim tim i brojnosti vrste zastupljene u hobiju.

Koliko sam ja zapazio neke od najskupljih su:

Poecilotheria metallica (lepe boje i problem oko inkubacije kokona)
Poecilotheria hanumavilasumica (vrlo retka u hobiju a u prirodi ugrožena, živi u samo jednom rezervatu u Indiji)
Pamphobeteus ultramarinus (veličina, lepe boje i problem oko inkubacije kokona)
Theraphosa blondi, Theraphosa apophysis (veličina i problem oko inkubacije kokona)
Monocentropus balfouri (boje i težina razmnožavanja)
Encyocratella olivacea (boje i težina razmnožavanja)
Idiothele mira (delimično boje, težina razmnožavanja i retkost u hobiju)
Cyriopagopus sp. sulawesi black (veličina, boja i težina razmnožavanja)
Xenesthis immanis, Xenesthis intermedia (veličina, boje i težina razmnožavanja)

Tarantula_Jagodina
30.09.11., 12:09
jos da si cene napisao bilo bi lepo :D

loshme10
30.09.11., 12:09
Evo meni je bas danas stigao Pamphobeteus sp. goliath koji moze da poraste u rasponu vise od blondi i platio sam ga 80e... ;)

hey-ho
30.09.11., 12:40
loshme10, je li zenka? :)

loshme10
30.09.11., 13:02
Jeste! :D Pa nikad ne bih dao 80e za muzjaka ili nepoznat pol! ;)

Zlopanja
30.09.11., 22:26
A meni se bas presvukao X. imannis :)
Evo dobio je one roze boje, super izgleda samo mi nekako ima jako dugacke noge naspram tela :)

biljanski
30.09.11., 22:42
Eto, T.blondi , metallica, ovaj singapoore blue i one roze mi lice na nesto, a ostale iskreno ne bi uzimao.. Kod paukovam i je nekako najlepse kada su veliki, ili dlakavi da im ne vidis noge xD Postavio sam temu jer sam video negde cenu za metallicu 80e.. Do duse za nju bi i dao :D Inace ova sto je ugrozena, isti regalis.. ja bar nisam primetio neku preteranu razliku, mozda malo tamnije boje :o

hey-ho
01.10.11., 00:58
P. ultramarinus na prvi pogled i ne izgleda nesto lepo, pogotovo dok je poluodrastao. Tek posle ultimate molt-a dobija te karakteristicne boje zbog kojih je skup. Moze se videti u ovom videu parenja.
http://www.youtube.com/watch?v=tS4cTtx0kx0

loshme10
01.10.11., 09:39
Ja mislim da to nema veze sa bojom. Pa zenke su te koje su 3x skuplje, a one nemaju tu boju kao muzjaci. Tako je kod svih Pamphobeteusa. A ovo sto se na nogama vidi plavicasto kod zenke na snimku se uopste ne vidi uzivo...

hey-ho
01.10.11., 11:55
Dobro al su opet skuplji jer kod ostalih P. ta plava boja uopste ne postoji. Muzjaci ove vrste imaju bas raznolike boje dok su kod ostalih ostali P. uglavnom ljubicasti ili crni.
Ajd okaci neke slike te tvoje zenke.
Ja sam narucio slinga golijata, treba da stigne za 10-ak dana :)

loshme10
01.10.11., 12:46
Pa dobro nije plava kod ostalih, ali jeste ljubicasta, sto je po meni podjednako extra! :D Ja mislim da je cena tolika jer se jako tesko razmnozavaju, a ne zbog boje... Pa koliko bi onda cyaneo trebalo da kosta?! :D

yowandbm
01.10.11., 17:43
Upravo to, i jedno i drugo igraju ulogu. Da je cyaneo 20cm...koštala bi solidno iako se ne razmnožava teško...ali nije ni blizu 20 cm... :(