PDA

Pogledaj punu verziju : Skakavci



Helix
01.10.11., 14:17
Možda je ranije bilo diskusije o ovome, samo se ja nisam snašao...
Video sam da u Mađarskoj u pet šopovima prodaju skakavce, pretpostavljam kao živu hranu jer ih bude po 100 u terarijumu a koštaju oko 20-30 centi/dinara. Izgledaju kao Schistocerca, slične su veličine.
Pretpostavljam da su najbolji za reptile, ali rekoh da pitam, možda neko na forumu ima iskustva sa ovim životinjama.

Poz

Bluie
01.10.11., 15:25
Vrlo moguce da je u pitanju Locusta migratoria, nimfa lici na Schistocerca gregaria-u. U svakom slucaju je varijanta jako visoke temperature da bi se razmnozavali, 35+ stepeni.... a moraju da imaju jako dobru ventilaciju (kavez prakticno). U prevodu, mnogo struje na grejanje ;)

froginho
02.10.11., 18:01
Uzgajam ja Locuste Migratorie i idu tak-tak. Danas ih imam 200 a sutra vec samo 20 jel sve pocrkalo (najvjerovatnije od zagadjene trave).
Drzim ih u plasticnoj kutiji sa velikom ventilacijom, spoticom od 25w, malo grancica po kojima se krecu i jednu posudu duboku 10cm sa vlaznim tresetom u koji polazu jaja. Dosta sam zadovoljan sa njima jel se brzo razmnozavaju a i rastu dosta brzo.
Jedina je briga svjeza trava svaki dan i naravno da nije zagadjena a posto zivim u gradu tesko je to nac.

Helix
02.10.11., 18:13
Kul. :) Hvala na informacijama! ;)