PDA

Pogledaj punu verziju : lateralisi i dubije zajedno



terarist
01.10.11., 18:52
nzm da li ovakva tema vec postoji,trazio sam ali nisam uspio naci

zanima me je li neko pokusao drzati zajedno lateralise i dubije u jednoj koloniji,staklu,kutiji,ako jeste da kaze svoje utiske,i uopsteno kakva su vasa misljenja o tome da li bi moglo, zasto ne i sl? :D

Graciotello
01.10.11., 20:06
Ja sam jednu veliku nimfu dubie drzao kod letarisa u koloniji... I ladno se ona presvukla u muzjaka xD Nisu je dirali, ali sa kolonijom nzm... FIGHT valjda

Muffy
01.10.11., 20:24
Ja sam stavio jednu dubiu kod lateralisa i ovi su je pojeli nakon sto se presvukla...

SxOne
01.10.11., 21:37
u nedostatku hrane svi se medjusobno jedu, ne bitno da li meshash vrste ili ih drzish odvojeno.... realno mogu zajedno, ali svakako morash da ocekujesh gubitke... moj savet je uvek odvajanje, shto vishe prostora, i uvek hrana...
uvek im ostavish da imaju cvrstu hranu za pse / macke + vodene kristale i miran si.....

terarist
01.10.11., 23:42
jesu to isti oni kristalio kao za biljke sto reklamiraju,kada narastu u vodi djeluju kao neki silikon naravno lakse se kidaju?ja ugl ubacim samo tu hranu i vodu i ne dave se tako puno,aa ako imam prostora,sta mss da li bi moglo.posto drzim dubije u ter 55x45x35 i u tom teru jedan manji 20x20x30 u kojem su lateralisi :D

hey-ho
01.10.11., 23:51
Ja ih drzim zajedno, naravno u manjim kolicinama, i nista im ne fali. Podloga im je kokosov treset tako da iz njega piju vodu, posto jedan deo redovno kvasim, a na drugom delu jedu hranu (za curke), jabuke, tikvice, paprike itd. Umesto kartonskih jaja u terarijumu su mi kore od bagrema koje takodje dobro dodju za skrivanje buba, a ne raspadaju se usled vlage kao sto je to slucaj kod kutija za jaja.

terarist
02.10.11., 16:44
koliko ih zajedno ima,ja imam dosta prostora,nemam supstrat a koristim kartone za jaja i sa 1 strane ima voda i hrana za macke?da li da prebacim sve zajedno ili?posto mi reba manji ter za geniculatu :D

hey-ho
02.10.11., 19:45
Ja ih u terarijumu 40x30x30 imam sveukupno oko 150 komada. Posto ima dosta kore od drveta treba bas dosta da preturim da bih dosao do njih, tako da im nije tesno.
Prebaci ih slobodno.

Muffy
02.10.11., 22:03
u nedostatku hrane svi se medjusobno jedu, ne bitno da li meshash vrste ili ih drzish odvojeno.... realno mogu zajedno, ali svakako morash da ocekujesh gubitke... moj savet je uvek odvajanje, shto vishe prostora, i uvek hrana...
uvek im ostavish da imaju cvrstu hranu za pse / macke + vodene kristale i miran si.....
Tacno je to, ali mi se nikada nije desilo da se lataralisi medjusobno pojedu cak i nakon duze suse...

terarist
02.10.11., 22:40
Tacno je to, ali mi se nikada nije desilo da se lataralisi medjusobno pojedu cak i nakon duze suse...
a ja cesto nadjem po pola bube a ima hrane :D ajde nek mi jos ko da savjet da li da mjesam,najvejrovatnije ou ali vise je glava pametnije od 1 :D

Muffy
03.10.11., 04:05
Ne treba mesati... ::D

terarist
07.10.11., 21:53
pa ako ima te hrane za macke koje nzm kako im i koliko odgovara i ako ima vode zasto da ih ne drzim zajedno,msm ako moze ja bi rado,a sad imam malih lateralisa koliko oces pa se bojim da mi ih dubije ne potamane :club: jos neko ? :D

hey-ho
07.10.11., 23:05
Ma kakvi, nece njih dubije, nisu predatori, jedu nezivu hranu. To ti je oprilike isto kao da drzis kokoske i zeceve zajedno. Takodje mozes sa njma i jarice da drzis i sve ce bti bez incidenata.
Jedino ne bi valjalo sa bilo kojom hranom mesati popce jer oni znaju biti opasni.

terarist
07.10.11., 23:09
popce?a to je?nego sta mislite da li je dovoljno davati im samo hranu za macke?pokusacu pa vam javim

Muffy
08.10.11., 01:50
Popci su za'ebani, znaju i dobro da beze...

@terarist

Pa mozes, a i ne moras...ja koliko sam razumeo glavna hrana su im mekinje, barem im ja to serviram kao glavnu hranu..a hrana za macke/pse je specijalitet kuce... :D