PDA

Pogledaj punu verziju : Problem sa malom agamom - nece da jede !



powersasa
02.10.11., 22:42
Vec duze vreme hocu da okacim temu, kako sam napravio ter. al evo ova mi sad ispade preca...

Kupio sam malu bradatu agamu 11 septembra. Kada sam je doneo kuci drzao sam je dva dana u plasticnoj kutiji sa peskom dok nisam zavrsio ter i jela je ko besna, fobase lateralise, voce nije birala... Kada sam je prebacio u ovaj veliki ter. (dole na slici) koje je dugacak 1 m i po pola metra sirok i visok... Desava se to da je totalno nezainteresovana za zivot uopste... Sad, kontaktirao sam druga, koji me je uveo u sve ovo pa smo probavali razne stvari, stavljali kucicu, sercirali mu hranu u ter u ciniju, ostavljali gospodina samog da to sazvace i nista. Onda sam ga samoinicijativno vratio u kutiju al nema sanse, ne mozs ga zadrzati unutra...

Tek sam juce provalio da mu je niska temperatura u teru, sada sam stavio neonski reflektor od 150 vati i povecao temp. na kamenu blizu 40 stepeni, ispod kamena je nekih 30, malo vise...Pored tog neonskog imam naravno spot i UV neonku ! Sinoc se suncao ko blesav, danas opet bezi od lampe, zabije se u cosak i spava...

Mozda sam malo detaljan, ali uopste nece da jede od kako sam ga prebacio u ter, u par navrata sam mu ugurao par crva i buba, na foru, kad se uplasi otvori usta i ja mu ubacim... Al zna za foru, nece vise ni tako...

Sad ne znam dal da ga ostavim da ga ne gnjavim, jer napravio sam mu dobre uslove ili da preduzmem neke radikalnije metode za malog lenjivca ?

http://imageshack.us/photo/my-images/213/img0967w.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/213/img0967w.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/257/img0979b.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/716/img0981h.jpg/
http://imageshack.us/f/20/img1189222.jpg/
i evo ovde ima jos par slika tera:

http://imageshack.us/g/207/img12152222.jpg/

Bleach
02.10.11., 22:55
ostavi ga par dana bez hrane i prebaci ga u novi ter daj mu malo vremena da se navikne jedno 2, 3 dana i ponudi mu onda da klopa da vidis kako ce da jede ako nece ni posle 3 dana onda moras da ga kljukas ... ### :))) imam i ja jednog bradonju on je vec nekih 20 cm ako ne i vise i u pocetku mi nije jeo 2 3 dana a sada nemogu da ga nahranim i da ako je jako mali nemoj mu davati povrce... fokusiraj se na crve ili lateralise.... moj bradonja pojede 5 odraslih dubija dnevno :) mnogo :)))

powersasa
02.10.11., 23:04
Ma nije ovaj toliko mali, jeo je lateralise i sve... Ima oko 15 cm i vise...
Reci mi, on je vec 15 dana u novom ter-u i evo vec dva tri dana ne jede (od poslednjeg puta kako sam mu nagurao crve i jednu bubu) Nemam gde sad da ga vracam sem nazad u kutiju ? :/ Ajde kapiram, uplasen je... Ili mozda zato sto ga mnogo gnjavim da jede...

hey-ho
02.10.11., 23:21
Mozda je zbog hladnije temperature u tom vecem terarijumu vec usao u neku brumaciju, pa zato sad odbija hranu iako si mu povecao temperaturu.
Nek ti kaze neko iskusniji sta da radis ako ne projede u skorije vreme. Ja bih ga ostavio tako pod nizom temperaturom da miruje mesec-dva, i kad se razbudi verovatno bi opet bio aktivan i jeo.

Bleach
02.10.11., 23:32
drugar mozda samo nije gladan ostavi ga jos 1 - 2 dana pa vidi jebige valjda ce da uzme... jer imas neonku za reptile tjs uvb lampu?

e vidim da imas neonku... izvini sada sam pogledao i te zadnje slike tamo gde je ceo ter.

powersasa
02.10.11., 23:42
Ok, ostavicu ga jos par dana. . . Samo ne znam dal moze tolko bez hrane, da ne vrisne... Nisam informisan...

Graciotello
03.10.11., 08:10
Tako je i moj bio isto jedno vreme... Da mu nisi davao malo vece bube? Ako jesi u mlaku/toplu vodu jedno 10 min... I nemoj uopste da ga hranis da se isprazni lepo. :D Kod mene je uspelo to :)

poskok
03.10.11., 10:30
Mlade agame u velikim terarijumima teze nalaze hranu i mesto za suncanje, a i nailazi vreme zimskog mirovanja pa je verovatno i zbog toga nezainteresovan. Tvoja agama je suvise mlada za brumaciju, sada mu treba puno proteina i minerala da se pravilno razvije pa je najbolje da temperaturu na hot-spotu odrzavas na 44-45 stepeni i da mu ne skracujes dan. Takodjer bi ti savetovao da iz terarijuma izvadis eventualno skloniste pod koje bi mogao da se zavuce i skloni od toplote i svetla, da prestanes da ga uzimas u ruke na neko vreme i da mu hranu ostavljas u posudi da se sam posluzi kad ogladni (zelenis mozes da izostavis dok ne projede ponovo). Ukolio je moguce, povecaj intenzitet svetla u terarijumu. To sto je prestao da jede je sasvim normalno za ovo doba godine, promenu sredine itd. i ne treba da se brines, samo da mu pruzis dovoljno paznje da pregura pravilno ovu fazu u svom razvoju.

powersasa
03.10.11., 15:54
Hvala na opsirnom odgovoru poskok, sad cu da mu fiksiram zdelicu gde moze da pridje i necu ga cackati, to mi je i kimo danas rekao... Vec imam 3 svetla u teru, sad cu dodam jos jedno, imaju neonske sijalice, kao spot lampe koje greju isto...
Pa javljam sta se desava za par dana...

powersasa
03.10.11., 22:42
Tako je i moj bio isto jedno vreme... Da mu nisi davao malo vece bube? Ako jesi u mlaku/toplu vodu jedno 10 min... I nemoj uopste da ga hranis da se isprazni lepo. :D Kod mene je uspelo to :)

E sad sam video, ma kupao sam ga, ima redovnu stolicu... Jeo je ranije i velike i male lateralise... Nije birao. Kupao sam ga pre nedelju dana, sacekacu jos malo, pa ce opet u lavor...

Graciotello
04.10.11., 17:19
Sve je to ok, samo nemoj letarise vece od raspona ociju... :) Procice ga i ta faza :)

Sava car
05.10.11., 02:34
o Sale odlucio si da pitas ovde fala bogu :D ocekivao sam Poskokov odgovor, slusaj ga i nema da brines :) smrad mali kad bude projeo, kukaces za bube :)

powersasa
05.10.11., 06:45
Evo poceo da iscitavam forum pa usput i postavio temu. Procitao sam dosta njegovih postova, lik zna sta prica :) Citam i kimijeve odgovore... Od muke cu jos malo i ja krenuti da jedem bube, sa sve Ca :)))


Sve je to ok, samo nemoj letarise vece od raspona ociju... :) Procice ga i ta faza :)

Ne mali su lateralisi, i kad sam kupovao trazio sam male... :icon_cheers:

sasha
05.10.11., 08:15
Pokusaj da mu ponudis cvrchke.Godinama sam drzala lateralise i konacno se odlucila da ih izbacim jer ih moje zivotinje ne vole.

powersasa
05.10.11., 15:12
Jedino sad da idem i cvrcke da uzmem :/
Ma ovaj je nezainteresovan za zivot totalno, zadnja 3 dana bleji u mestu, preko dana samo otvori oci i malo vrti glavu levo desno... Evo sad sam video da se pomerio jedva 5 cm na stenu pored blize UVB lampi...
JEo je ranije sve, sad se nesto ubagovao...

powersasa
07.10.11., 16:20
Nisam ga dirao punih 4 dana, blejao je u mestu, sad sam mu ponudio hranu sa pincete i pojeo ja 5 lateralisa i jednog fobasa. Mislio sam da ce biti nezainteresovan posto nije nesto aktivan ali smazao ih je sve odma :DD Posle skoro mesec dana problem resen ;) Hvala svima jos jednom ;)