PDA

Pogledaj punu verziju : Lg, nesvarena hrana



ganjachica zmajeva
05.10.11., 14:08
E ovako, dobila sam malog gekona za rođendan prošle nedelje i super je. Rođen je 26.07. i kupljen je kod Kima.

Nijednom nije odbio da jede i svaki dan pojede između jednog i četiri fobasa. Obično ide patern jedan dan pojede četiri, sledećeg dana jednog, pa onda opet četiri. Sinoć je pojeo jednog fobasa, dala sam mu drugog, ali je pobegao od njega tako da sam ga izvadila. E sad problem je što sam upravo videla da je je izbacio nesvarenog fobasa. Ne znam u kakvom je on stanju pošto je u kućici pa ga ne vidim.

Da li sam preterala sa hranjenjem ili je nešto drugo? Sad sam pročitala da mali gekoni jednom nedeljno treba da preskoče obrok, a ja sam mu davala klopu svaki dan od prošlog ponedeljka.

Inače držim ga u terarijumu dimenzija 70x40cm u osnovi. Za njega je previsok terarijum ali je samo privremen. Podloga mu je običan beli papir, ima kabl grejač na pola terarijuma, mada baš nešto ne voli da ide u taj deo. Dve kućice, jednu u hladnijem delu, drugu u toplijem (više bleji u ovoj hladnijoj) i granu ispod koje bleji kad padne mrak. Da, imam i sijalicu koja je upaljena preko dana, ali je previsoko, pošto je terarijum visok oko 60-70cm.

kimo
05.10.11., 14:45
Treba nekada napraviti pauzu, ja te mladunce hranim svaki dan samo kada se izlegu pvih 7-10 dana, jer tada dajem najviše vitamina i svega(počinju da jedu posle nekih 3-7 dana od izleganja) i nikada nisam imao problema. Koliki je gekon? Koliki su fobasi? Moguće da se prejeo jer su jako halavi kao mali pa da nije svario dobro sve i izbacio,takođe nemoj da ga hraniš samo fobasima nego mu daj nekog lateralisa ili nekog mekanog žohara jer fobasi imaju hitina i ljuska im nije toliko lako varljiva kao kod žohara. Izveštavaj šta se dešava posle nekoliko dana.

ganjachica zmajeva
05.10.11., 20:34
Ok, danas pravimo pauzu sa hranom. Ne znam da li da ga hranim ono dva dana, pa treći pauza ili da mu pravim pauzu jednom nedeljno? Za sad imam samo fobase i dubie, možda bih mogla da mu dajem manje dubie. I da, kalcijum neće ni da vidi. Umočila sam fobase u njega, ali samo lizne crva i pobegne od njega. Moraću da se dovijam nekako.

Sad je izašao iz kućice i izgleda mi normalno, kreće se i tako to. A ima nekih 10tak cm, malo manje. Evo slike.
http://a4.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc7/299755_1981792956850_1603994369_31625061_194428043 2_n.jpg
Malo je mutna pošto se mrdao, a kutija u kojoj je slikan je bila privremena pošto je slikano dan kad sam ga dobila.

kimo
06.10.11., 00:46
Znam koji je, ekstra ti je poklon :) Biće prelep gekon kada poraste, mislim da je albino tangerine. Ništa mu ne fali, samo mu ti nabavi cvrčke ili lateralise i neka to bude osnovna hrana dok ne poraste još 2 meseca recimo, a ovo ostalo mu daj samo nekoliko komada nedeljno, jeo je kod mene i naprašene insekte...

ganjachica zmajeva
08.10.11., 13:24
Evo da se javim sa updejtovima. Gušter neće uopšte da izađe iz kućice već dva dana tako da neće ni da jede. Sinoć sam mu stavila činiju sa tri fobasa u slučaju da izlazi noću kada spavam, međutim sva tri su jutros bila u činiji. Tako da sam mu jutros podigla kućicu pošto je u pitanju izbušena saksija i bio je skroz šlogiran, probudila sam ga.
Kad stavim fobasa ispred njega gleda ga zainteresovao, ali na kraju pobegne od njega. I tako je bilo nekoliko puta, čim mu fobas priđe da ga pipne on pobegne pa ga opet gleda. Na kraju sam ga uzela u pincetu i mahala mu ispred nosa i posle nekih pet minuta ga je pojeo. Međutim nisam htela dodatno da ga traumiram pa da mu nutkam tako i ostale, tako da je pojeo samo tog jednog.

Nemam pojma u čemu je problem i što neće da izađe iz kućice. Ako je to temperature, juče je bilo toplo, a i ima kabl grejač. U ponedeljak mu kupujem laterise.

kimo
09.10.11., 01:38
Probaj drugu hranu kao što sam ti rekao, lateralise ili cvrčke će sigurno jesti rađe...

ganjachica zmajeva
11.10.11., 17:15
Gušter je dobro. Juče je vršio nuždu i sad sam mu dala laterise. Pojeo je 5 komada (1cm su). Mislim da bi mogao još da jede, ali reko nije jeo par dana pa da ne pretera :D

Ali, kako je sladak. Rastrčao se po onom terarijumu za laterisima ko pravi nindža. Nikad ga nisam videla toliko aktivnog.
I da, izgleda da se presvukao pošto sam danas videla da ima pege po sebi kojih nije bilo tu pre par dana, pa je moguće da je ova moja drama oko toga što neće da jede zbog toga.

kimo
11.10.11., 20:54
Slikaj ga kako napredju biće prelep :) Daj mu slobodno veće lateralise i više komada ;)