PDA

Pogledaj punu verziju : Prelaznost DKS?



TheMaki
06.10.11., 17:18
Već u nekoliko navrata bilo je reči o dyskinetic sindomu ali da ne vaskrsavam stare teme otvorila sam novu. Zanima me da li neko zna (i s obzirom koliko se DKS proučavao da li je poznato uopšte) da li je DKS prelazan? Čitala sam na nekom forumu da je neki lik zamrzo Lasiodoru da spase ostatak tarantula, pa me zanima da li postoje podaci o prelaznosti DKS sa jedne na drugu T i kakvo je vaše iskustvo?

DigiNS
06.10.11., 20:27
MA KAKVI ! to se desi jednostavno samo od sebe

TheMaki
06.10.11., 20:56
Znaci, taj lik lupio. :)

terarist
06.10.11., 22:22
da tebi nedaj boze neko oboli bez ikakvog razloga od kostane srzi ili nzm ni ja bubam,ja to bar docaravam na taj nacin?. :D

TheMaki
06.10.11., 22:48
hehe, zanimljivo poredjenje mada se za kostanu srz uglavnom znaju razlozi zasto se desi boles, a DKS je neistrazen ali hvala ;) iskustvo je dovoljno da se zna da nije prelazan, a sta ga uzrokuje, nadam se da cemo jednom biti u prilici da istrazimo i otkrijemo

Vlada 71
06.10.11., 23:07
a sta ga uzrokuje, nadam se da cemo jednom biti u prilici da istrazimo i otkrijemo
Dace bog :D

Igor Velevski
07.10.11., 01:41
Odlicno pitanje, koje i mene zanima, ali nazalost odgovora nema. Jos se nista ne zna, verovatno zato sto nauka nema interesa da zapocne nesto. Nazalost danas i nauka je postala finansijski rob, deluje tamo gde ima pare. Sve dok se tacno ne sazna etiologija bolesti, ne moze se sa sigurnoscu reci dali je prenosna ili nije. Sve je to nagadjanje i opet posle toga niko nije siguran....

yowandbm
08.10.11., 12:14
Ja bi rekao da je to neki genetski poremećaj, možda mutacija, što bi značilo da nije prenosiv. Mislim ne zna nauka (ja nisam proveravao), pa ne znam ni ja, ali ja sam nekako uveren da je tako nešto u pitanju.