PDA

Pogledaj punu verziju : Držanje tarantule u ruci



terarist
06.10.11., 21:42
koliko god se ostali binuli i odgovarali me morao sam uzeti t u ruku,u pitanju je L. parahybana od oko 15cm i sad me ruke ne samo svrbe,nego peku :icon_scratch: pa sam se sjetio da imaju na nogama "kukice" i kao da su se stalno zabijale pod kozu ali se ne primjeti toliko jer nisu narocito velike,i ruka mi otpada,kao dame 1000 igala izbolo :( pa me zanima jel to moze biti zbog toga ili :confused:

jovanbabic
06.10.11., 21:45
Ipak su to iritirajuce dlacice, sta si trazio to si i dobio. Za nauk ostalima!

terarist
06.10.11., 22:03
vjeruj mi mene nece odbiti iritirajucim,mozda na pola sata,sat u max :D al fazon je,jeste da to ne bi trebalo i trudim se sto manje,al npr kad cistim ter nemam druge,a cistim ga svaka 2 presvacenja posto ima skroviste i nezgodno je i bas se mora zavicu ruka bez obira sto imam pincetu pa je rizicno i uvijek iskoristim priliku :)

Vlada 71
06.10.11., 22:03
Ipak su to iritirajuce dlacice
I ja se slazem, ljudi na forumu ne pricaju bez veze da tarantule ne valja drzati po rukama :)

biljanski
07.10.11., 00:17
Ma ja moje i da hocu , ne mogu da handlujem, otvorim im poklopac, oni vec 4 noge u vis i spremni za napad :D jedino je pulchra poslusna ali zao mi je da je uznemiravam :D

vudo
07.10.11., 03:31
sto se tice hendlanja to svako odlucuje za sebe, ali ako ocjes da izbegnes dodir prilikom ciscjenja terarijuma hiruske rukavce (moze bilo koja rukavica, ali sa ovom znas sta radis) mogu da ti pomognu.

terarist
07.10.11., 09:58
kod hendlovanja prvo ih izvdaim iz tera,u plastici za sladoled i pustim na pod da ne bi mogle letiti,i onda polako i poslije svega toga usisavanje kuce :D moracu i tu metodu isprobati

mata biolog
07.10.11., 16:05
I ja se slazem, ljudi na forumu ne pricaju bez veze da tarantule ne valja drzati po rukama :)

potpisujem!!!
tvoj izbor, ali ako ti smeta, bolje to ne radi. pogotovo sa takvim jako dlakavim vrstama,..paz da ti sljedeći put ne šutira dlačice u oči..
bolje spriječiti, nego liječiti!! :D

Nikol
07.10.11., 20:12
Meni je geniculata nekoliko puta bacala dlacice ali nisam nista osetio.

terarist
07.10.11., 20:51
potpisujem!!!
tvoj izbor, ali ako ti smeta, bolje to ne radi. pogotovo sa takvim jako dlakavim vrstama,..paz da ti sljedeći put ne šutira dlačice u oči..
bolje spriječiti, nego liječiti!! :D

to se slazem sa tobom,posto baca ih vise puta,cak mi je palo na pamet da uzmem neku starog svijeta koja ih nema al od toga naravno nema nista jer kao sto svi znamo tarantule sluze za gledanje a ne nosanje po rukama...,al msm da je oke nekada s vrmena na vrijeme uzeti malo :D

loshme10
08.10.11., 10:40
Hteo bih samo da dodam da parahybana uopste ne mora da baci dlake da bi naj..ao! Ja samo od nje imam rane po rukama od tih kukica i sve me svbi kao da sam sugav, a uopste me ne zaprasi dlakama... I zato je ne uzimam vise nikad u ruke.

Zlopanja
08.10.11., 12:43
to se slazem sa tobom,posto baca ih vise puta,cak mi je palo na pamet da uzmem neku starog svijeta koja ih nema al od toga naravno nema nista jer kao sto svi znamo tarantule sluze za gledanje a ne nosanje po rukama...,al msm da je oke nekada s vrmena na vrijeme uzeti malo :D

T starog sveta imaju jaci otrov. Kad bi te ujela ne bi ti bilo svejedno. One nemaju dlacice, zato im je jedina odbrana beg i ujed pa stoga cesce i ujedaju :D

terarist
08.10.11., 13:04
T starog sveta imaju jaci otrov. Kad bi te ujela ne bi ti bilo svejedno. One nemaju dlacice, zato im je jedina odbrana beg i ujed pa stoga cesce i ujedaju :D

ma nema druge,moram traziti neke debele rukavice,po mogucnosti da imaju zeljezo kao radnicke cipele :D ma,uzmem ih nekad s potrebom kad cistim ili nesto,i to na podu da ako vidim da nesto nije ok odma pustim,sad moram prebacivati genikulatu u veci ter al sa njom nema za*ebancije,ona samo jos i sjenu treba napadati :D agresivniju nisam vidio :D