PDA

Pogledaj punu verziju : Uzasan prizor



Bauk
07.10.11., 23:25
Nemacki ne razumem, a ni madjarski, ali se shvati iz prizora...

http://terrarista.hu/index.php?mod=content&id=574

Satyr
07.10.11., 23:50
aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

Kakav užas :(

Kontam ja to sve siromaštvo i nemogućnost drugačijeg života, al baš ovako se ophoditi sa životinjama i to dok su žive, stvarno nemam komentara

Dodao bih samo ovo: osobe sa slabijim želucem (kao što sam slučajno i ja), ne bi trebale da gledaju snimak

yowandbm
08.10.11., 00:13
Dokle ljudska glupost ide. Neverovatno. Ko poželi da nosi takav sat ćelava mu keva... ozbiljno, ne znam gde ovaj svet ide...što je najgore ovo je samo jedna u nizu velikog broja gluposti koje ljudi rade narušavajući diverzitet... Ti jadni kosooki skupjaju te životinje za sitne pare, toliko ih trebe da kad bi ih ostavili ne bi im se populacija oporavila godinama...a ne ostavljaju nego trebe i dalje...šta reći :th_Rage2:

Muffy
08.10.11., 00:51
Jao, je l' nesto u vezi mucenja zivotinja na foru onih kineza sto ih biju i potom kuvaju ili sta vec?? Ako je to onda ne mogu da gledam, prevrne mi se zeludac... :)

P.S. Kinezi su ubedljivo najgori po mucenju zivotinja i sto je najgora vecina tih mucenja je dozvoljena...strasno, gade mi se kao narod... :/

nenad
08.10.11., 01:10
Pa, nisi jedini. Kod nas love kornjače i jedu ih, iako su zaštićene. A jedu i belouške, ribarice, i žabe. Ja ovakve snimke ne gledam. I bez toga ih ne volim baš.

biljanski
08.10.11., 01:35
Svasta se danas moze videti ;x Ne znam gde sam video klip, mozda bas sa ovog foruma, gde lik stavi odraslu tarantulu , bananu i mleko u blender, i ladno samelje tarantulu ;x

I ako to manje vise nema veze sa iskoristavanjem zivotinja za ovako nesto :P

Igor Velevski
08.10.11., 01:35
Sve su to CITES vrste, a zamislite otkupljuju ih bogate zemlje koje nama prodaju pricu o blagostanju zivotinja i da treba celu sobu da odvojimo za par loptastih pitona da bi im prizili "lepsi zivot". Sve su pare, ovamo "ne postoji" CITES, jer imaju ogromne pare od svega toga, a ovde kod nas i u celom razvijenom svetu postoji CITES, jer naravno tu donosi pare. Evo vam GUCCI i ostali ekskluzivni brendovi, pa sutra pozurite da im kupujete proizvode!...Da ne bi bogati "emancipovani i puni covecnosti" ljudi kupovali ni ovi jadnici ne bi radili ovo, jer ne bi imali kome da prodaju i nije to samo u siromasne zemlje, vec i u "najdemokratskoj, najslobodnijoj, naj humanijoj" drzavi sveta Amerika, odrzavaju se cak i festivali gde iz zadovoljsta deru, izivljavaju, pa rekao bih i vrse satanisticke "obrede" sa zvecarkama. Za javnost to naravno kritikuju, a u pozadini otkupljuju im, jer da se ne lazemo, ako mogu da promene citavu vlast u bilo kojoj zemlji, da promene cak i sistem, kako to da ne mogu ovo da suzbiju? Sve je to devijacija ljudske pameti koja je danas sve vise i vise zastupljena, zato i svet je postao nemiran (vojne, krize, netrpeljivosti, omraze) jer ga vode ne politicari nego politicki diletanti i delikventi. Ovo pisem, jer je ovo samo jedan aspekt neljudstva, cija je Majka na veliku zalost kao i nasa, planeta Zemlja!

biljanski
08.10.11., 01:49
Svaka cast Igore :) Ja mislim da si objasnio !

Aleksandar_Mk
08.10.11., 02:23
igor je u pravo ,a ja bi rekao samo oni sto to rade " ubiju,dere....zivotinje" sutra suncu da ne vide.... svi do jedan da ispocrknu !!!
oni su ljudi operisani od cuvstvu za zivot... nisto ne im znaci deka oni imaju dusu...
a najtragicnije od sve je to sto koze ih prodaju po bezvezne cene... "dzaba"

da mogu da ih vidim kad ubiju i dere zivotinje ja bi ih nih odrao zive !!!

TheMaki
08.10.11., 11:39
pored svega sto je receno, i sa cime se slazem samo da kazem da ne shvatam ljudsku potrebu za noblesom, ako oce takav izgled imaju skroz isto vestacko, bar nijedna zivotinja nije umrla u najgorim mukama da bi oni mogli da imaju sat i kazu ''od prave zmije je''. ne nosim ni ''obicnu'' kozu, a tek ovaj video... najezila sam se... :mad: da samo zamisle da njima neko dere kozu...

Muffy
08.10.11., 12:41
Strasno...gledao sam pre neki film gde ljudi snimaju kineze kako ubijaju delfine (a to je, naravno, zakonom zabranjeno) i imaju sve potrebne dokaze da bi zaustavili to, ali ne vredi...ne znam da l' su uopste uspeli na kraju, ali znam da su dosta dugo radili na tome i nikako vlast da se ukljuci...
A najjace je kad pridju sa kamerama da bi snimili to mesto gde se odrzava lov i kinezi im prilaze i dizu ruke ili ploce sa natpisima, samo da ovi ne bi uspeli snimiti to mesto...i usput ih vredjaju da bi ih ovi mozda udarili te da mogu da ih tuze...

Svakakvih monstruma ima na ovom svetu...

ganjachica zmajeva
08.10.11., 13:14
Ovo je ništa naspram onog videa od pre par godina gde deru činčile na živo jer ako ih ubiju, posle bi morali da peru krzno od krvi. Sve mi je ovo grozno, a najgore mi je to što je igor rekao, ispade najveći problem koliki ćemo terarijum imati za bou ili iguanu.

nenad
08.10.11., 13:18
Ovo što si opisao mi zvuči kao dokumentarac Zaliv. A to je o ubijanju kitova, i nisu u pitanju Kinezi, nego Japanci. ;) Možda ne pričamo o istom filmu, ali i ovde ima dosta scena gde meštani ne daju kamermanima da snimaju, ili ih izazivaju da bi ih udarili, pa tako završili u zatvoru. U ovom slučaju vlast nije reagovala da zaštiti kitove, jer je bila i sama uključena u to. Policija im je pružala podršku.

Muffy
08.10.11., 17:03
Ovo što si opisao mi zvuči kao dokumentarac Zaliv. A to je o ubijanju kitova, i nisu u pitanju Kinezi, nego Japanci. ;) Možda ne pričamo o istom filmu, ali i ovde ima dosta scena gde meštani ne daju kamermanima da snimaju, ili ih izazivaju da bi ih udarili, pa tako završili u zatvoru. U ovom slučaju vlast nije reagovala da zaštiti kitove, jer je bila i sama uključena u to. Policija im je pružala podršku.
Vrlo je moguce da je to, izvinjavam se na greskama, bas sam odavno gledao...
Ima onaj deo kad zaranjaju u vodu da bi postavili klamere, je l' tako? Ako jeste onda je to to...

nenad
08.10.11., 18:35
Pa, trebalo bi. Oni su dovlačili kitove u taj zaliv, zatvarali zaliv i onda pravili pokolj. More je skroz bilo crveno od krvi. A ovi likovi su tajno postavili kamere svuda i sve snimili. To je najbolji dokumentarac u 2009. čini mi se. Težak je za gledanje.

Bojan
08.10.11., 19:43
bem ti bre , zgadio mi se pomisao da sam homosapiens al izgleda da nije to problem jer oni nisu u tu vrstu :S pokajao sam se shto sam pusti oda gledam

Bauk
08.10.11., 20:26
Nenade mislim da znam o cemu pricas, ali mislim da su u pitanju delfini...a mozda i gresim...
Snimao ih neki cikica koji je predhodno cuo za tu pricu, i hteo da obelodani celom svetu...

Da da, ceo zaliv krvav, a japandzosi sa nekim nozevima, nalik srpu, jednog po jednog...

Ali ja nekako kapiram da ako je ubistvo zivotinje radi hrane, onda nebih mogao nista da kazem...###, mora da se jede, i zivotinje ubijaju da bi se nahranile...Ali fancy satovi i neke lux varijante mi ne idu u glavu. Doduse verovatno to ide sto je zivotinja redja to si veci baja ako imas npr. kais od njene koze...

Trebalo bi da odgledate Earthlings...ima na youtubetu...mozda i najbolji doc sa tom tematikom...do koske!

nenad
08.10.11., 21:00
Da, ja sam pogrešio, izvinjavam se, nisu kitovi nego delfini. Njihovo meso su davali deci za užinu u školi. I ta užina je bila obavezna, jednostavno su morali da jedu delfine, a da nisu znali šta jedu.
http://www.imdb.com/title/tt1313104/

A što se tiče ubijanja zbog hrane, slažem se. Ali zato se uzgajaju životinje. Ne moraš da ubijaš delfine, koji su usput i jedne od retkih samosvesnih životinja. Ja da biram, mnogo bih pre oladio nekog Azijata, nego delfina. ;)

Zlopanja
08.10.11., 22:15
Upravo skidam taj dokumentarac, nasao sam ga preko torenta...
Strasno je to sta se desava i niko nista ne preduzima!!!

Skinuo sam dokumentarac... Ponovo kazem STRASNO!!!

Muffy
09.10.11., 05:26
A sto je najgore na tom dokumentarcu, cak i ako ih ubijaju za hranu ne trebaju to raditi zato sto su u krvi tih delfina nasli, ako se dobro secam, neku supstancu koja dosta steti...ne mogu da se setim tacno sta, mozda nesto na foru zive ili tako nesto...

renatafajs
09.10.11., 13:53
Ako imate vremena obavezno pogledajte film do kraja. Sve je realno odradjeno na filmu i nacin na koji ubijaju zivotinje da bi dosli do krzna. Ostalo necu da komentarisem...film je REALNO UZASAN i treba ga svako pogledati.

http://www.sloboda-za-zivotinje.org/sr/szztv.html?id=36&page=1

http://www.sloboda-za-zivotinje.org/sr/szztv.html?id=36&page=1

Miluttin
09.10.11., 15:04
Na zalost ovako prolaze i druge vrste. To sto mi volimo zmije je stvar druge vrste al ovo je nehumano! Jble ih kozne torbe!

Bauk
12.10.11., 00:01
###...ali opet...potrosacko drustvo...Koliko nas ima ovde sa koznim jaknama po ormanima, ili koznim patikama...Dobro nije doslo od retke vrste reptila ali sve jedno, neka zivotinja je ubijena zbog parceta koze...

Zlopanja
12.10.11., 16:03
Da da... Cak 85% svetske obradive povrsine se koristi za uzgajanje zitarica kojima se hrane zivotinje!!! Te zivotinje se uzgajaju ili zbog mesa ili zbog koze. Jeste li znali da se od jednih vrsta krava proizvodi meso a od sasvim drugih vrsta proizvodi koza!!! Koljemo duplo!!! U svetu vlada nestasica vode i smatra se da vec 2030. godine nece biti ni priblizno dovoljno vode za 8,5 milijardi ljudi koliko se ocekuje da ce nas biti na planeti. E sad da bi se proizvelo 1 kg mesa potrebno je oko 10.000 litara vode (zalivanje useva, pojenje zivotinja..) a za 1 kg kukuruza samo 500 litara vode!!! Ima toga jos mnogo sto je lose zbog uzgoja stoke, kao npr stetni gasovi koji se emituju sa ogromnih frmi (stonine hiljada hektara) gde su zivotinje nagurane bez ikakvih uslova, su i do stotine puta vece nego emisije od transportnog saobracaja! U mexickom zalivu oko 10.000 kvadratnih kilometara mora je mrtva zona gde nema nikakvog zivota zbog izlivanja farmerskih otpadnih voda....
Ima toga jos mnogo, imate beznroj dokumentaraca na netu pa gledajte sta se radi po klanicama i kako to sve utice na nas svet, ovde nema dovoljno mesta za sve to.