PDA

Pogledaj punu verziju : Zmije u kuci



Miluttin
09.10.11., 15:53
Ljudi imam problem. Imam vikendicu kod Ecke na jezeru. U kuci sam dosad nailazio na svasta jer ne dolazim Bog-zna-koliko cesto, a ove godine sam vec 3 puta izbacivao zmije. Bile su uglavnom male, tek izlegle ribarice. Kako ih ne ubijam (ne mogu) izbacim ih malo dalje od kuce kod same vode...
Po svoj prici one se same vracaju. Da stvar bude jos bolja (citaj gora), Moja kuca je naklapaca (radjena od trske i blata, a zidovi debljine preko pola metra). Sve potencijalne rupe sam zaptio betonom ali ove zivotinje stvaraju nove i izlaze po kuci. Pre neki dan sam nasao zenku koja ima cirka oko 1,5m, poprilicno debela i kapiram da su male njeno maslo.
Kako zidove ne smem da rusim, sto zbog rusenja kuce, sto zbog toga sto je pod zastitom UNESCOa, moram da nadjem resenje kako da ih oteram. Mislio sam da napravim neku zurku sa ubistvenim ozvucenjem pa da ih oteraju vibracije al po svemu sudeci, vratice se.
Dajte neku konkretnu ideju, po mogucnosti bez krvoprolica. Samo uzmite u obzir da meni i ne smetaju toliko ali porodica i prijatelji sve manje zele da idu samnom tamo.

TheMaki
09.10.11., 16:11
Ja bih ti savetovala da probas sa nekim jakim vibracijama. Ne mora biti ni zurka, one ne cuju nego osecaju vibracije (nek me neko ispravi ako gresim) tako da nabudzi basove ili nesto neko duze vreme, ponavljano i da traje i kontam da ce se razbezati.
I probaj ako imas zbunja i visoke trave da pokosis, i ako imas drugih zivuljki koje bi one pojele njih da rasteras.

Bojan
09.10.11., 17:26
jake vibracije -> dim -> krajna varijanta mungus :)

Marko87
09.10.11., 20:18
Ako ih nosih nosi ih sto dalje, jer znaju da se vrate ako im je kuca na vidiku, a mozda i dalje... Al te ako odu druge mogu da dodju :)
Jedino resenje ti je zapusavanje svih rupa, tesko da ce one same da prave nove rupe...
Ni vibracije nisu pravo resenje, jer mogu da se naviknu na njih... Cak ni buka iz hotela im ne smeta, vec se lagodno setaju i traze najblizi radijator :)

VeNoM-StinG
09.10.11., 23:50
Probaj sa vibracijama i dimom :D mungose ne preporucujem xaxA :D

Miluttin
10.10.11., 00:47
Ma zurku sam spomenuo bas zbog tih vibracija al ne mogu da drzim zurku 5 dana u kontinuitetu. Moram da otkrijem sve rupe tj da ispomeram namestaj. Zao mi ih je al ako ne uspe ni to, moracu da budem radikalan (vadikavan).
Slatke su ove, male. Pa sad sam se setio, posto se ovo vodi kao kucni uzgoj, mozda ih i poklonim nekom :D

TheMaki
10.10.11., 14:54
Nemoj samo da ih ubijas :th_crying:

Miluttin
10.10.11., 16:56
Ne brini Maki, da sam to uradio, verovatno nikad ne bi bila pokrenuta rasprava. Evo tebi donosim prvu malu! Ako oces mogu i jaja kad ih nadjem pa da se igras sa inkubatorom :)

tomahawk
11.10.11., 00:00
ima onih varijanti aparata za insekte i štetoćine koji proizvode zvučnu frkvenciju nečujnu ljudskom uhu, ali vrlo iritantnu za isekte, gmizavce i sitne glodare...to ti je jedna varijanta. druga fora je da staviš svlak neke od većih serpenta u kuću, podrum ili sumnjiva mesta. savet sam dobio od jednog pravog bečlije koji je koze svojih burmanaca povešao po podrumu cele zgrade i tako oterao najezdu pacova...koliko je za verovati ne znam, ali vredi pokušati!

Dragan Gacic
12.10.11., 12:29
uvek oni koji ne traze zmije lakse ih nadju od onih koji ih traze :)

djavoceka
28.05.12., 14:27
Cao Miluttin
Prodaj vikendicu i resio si problem. Salim se.
Dobio si dosta dobrih informacija od drugih.
pozdrav djavoceka