PDA

Pogledaj punu verziju : Chromatus :( presvacenje?



darkomarkovic21
14.10.11., 15:19
Moj inače veoma plašljivi chromatus, koji nije jeo preko mesec dana iz fazona jer je plen bio isuviše ‚‚veliki‚‚ za njega (pi*ka plašljiva) izgleda je najzad rešio da se presvuče. Opet je počeo da odbija hranu ali sad stvarno, i sav je pocrneo. Karapaks mu je naročito crn od jutros, takođe stoji u jednom mestu i ne pomera se (dok se ranije uvek cimao).

Pitanje je sledeće: Da li može da se presvuče ako nije ispleo posteljicu, tj da li može bez nje? Pitam iz razloga što je ispleo neku bzv paučinu između skloništa i zida posude, a tu nema šanse da se presvuče, niti se sada tu nalazi... Pa me zanima da li je ovo još jedan njegov FAIL, a moguće i poslednji? ? ? :eek: :'(

Aleksandar88SU
14.10.11., 16:30
Moja B. emilia se tako presvlacila kad je bila vrlo mlada i evo je jos tu danas :)
Koliko ti je star N. chromatus?

Graciotello
14.10.11., 16:35
Mnogo, znaci mnogo, mnogo ,mnogo, mnogo, mnogo se cimas... :D Samo navlazi lepo... Iako se ne presvalaci nudi mu ti hranu... I opusteno.

darkomarkovic21
14.10.11., 17:37
Mnogo, znaci mnogo, mnogo ,mnogo, mnogo, mnogo se cimas... :D Samo navlazi lepo... Iako se ne presvalaci nudi mu ti hranu... I opusteno.

pa brateeeeeee bweeeeee :( :) neiskustvo, neznanje, i cimanje je tu! Valjda ću za godinu - dve da kuliram kad su takve a i mnoge druge stvari u pitanju....

terarist
14.10.11., 18:49
pa brateeeeeee bweeeeee :( :) neiskustvo, neznanje, i cimanje je tu! Valjda ću za godinu - dve da kuliram kad su takve a i mnoge druge stvari u pitanju....
ma kakvih 2 godine,za koji mjesec ocekuj da ces oguglati,znm po sebi,sad mi djeluje kod A geniculate kao da je "guzica" napukla pa visi mada sad cekam da malo pocrnim,mozda ubacim jos kojeg lateralisai ostavim da se presvuce,ma sve ce to proci vremenom :D

JOBAH
14.10.11., 19:48
"Karapaks" je "glava pauka", verovatno si mislio da je abdomen pocrneo.. to mozes videti jedino ako je odbacivao dlacice.. http://arachnophiliac.info/burrow/anatomy.htm

biljanski
14.10.11., 21:24
Moja se presvukla na kamenu koji sam joj ubacio, a mreza je takodje bila jadna :D evo je nista joj ne fali :) Ti se bas bojis presvlacenja :D

darkomarkovic21
15.10.11., 12:53
"Karapaks" je "glava pauka", verovatno si mislio da je abdomen pocrneo.. to mozes videti jedino ako je odbacivao dlacice.. http://arachnophiliac.info/burrow/anatomy.htm

Da baš mislim na "glavu pauka" tj karapaks, svi znamo kako je kod chromatusa ona beličasto-siva, e pa kod mog je baš potamnela, skoro pa braon....

Evo sad plete mrežu opet po onom ćošku..... Valjda će bolja da mu ispadne...


Ti se bas bojis presvlacenja :D

Da :D :p kakve sam sve gluposti pročitao o tome, onako cimanje mi ponekad. . . Za ove male (C.cyano i N.chromatus) mi je cimanje inače za geniculatu od 7cm, nije jer sam se baš upoznao sa njenim ponašanjem za ovih 6 meseci kolko je imam.... :cool:

Zlopanja
15.10.11., 17:03
Kod mene se chromatus presvlacio dosta puta i nikad nije imao posteljicu.

darkomarkovic21
16.10.11., 01:01
Presvukao se! Na krajnje neobican nacin.... Naslonio je ledja na zid posude i tako se presvukao, prakticno je stajao samo na zadnjim nogama :confused: Inace bas je porastao... ima 5cm :icon_cheers:

biljanski
16.10.11., 01:56
Eto :D uvek to na kraju ispadne ok :D

DigiNS
17.10.11., 01:04
Opusti se sta se cimas toliko uvek ce ispasti ok :D