PDA

Pogledaj punu verziju : problem sa kameleonom



sasha83
16.10.11., 18:23
Vec 10ak dana imam problem sa kameleonom stoji u mestu i zmuri.Kad ga uzmem u ruke nije slab i mlitav ima cvrst stisak i sisti.Hranim ga rucno nekoliko dana.Imao je i problem sa nekom ihfekcijom oko ustiju ali sam to zalecio.Brine me to sto ne otvara oci.Sta da mu radim?

sasha
16.10.11., 19:04
Da li mu je temperatura odgovarajuca?

sasha83
16.10.11., 20:51
jeste dobra je temperatura

Vlada 71
16.10.11., 20:59
Mozda je navukao neku infekciju.Nebi bilo lose da uzmes chloranfenicol mast za oci pa da mu namazes 2 puta dnevno.Pozz.

sasha
16.10.11., 21:07
Malo je verovatno,bas u isto vreme oba oka a i povremeno ih otvara posto jede, ako sam dobro razumela i ne bih po tome rekla da je upala.Treba da razjasnimo da li spava po ceo dan i oci su mu uvucene ili je promena na ocima.

Dendzo
16.10.11., 21:18
Ja bih bas rekao da je infekcija, tako da mislim isto kao i Vlada. Koliko pre ovog stanja je kameleon imao tu infekciju oko usta?

sasha83
16.10.11., 22:58
imao je infekciju oko ustiju pre 15ak dana cuo sam se sa kimom i on mi je preporucio mast a oci ne otvara uopste ja ga rucno hranim i dajem mu vodu.slikacu ga sutra

Dendzo
16.10.11., 23:42
Tako sam i pretpostavljao. Sada mi je jos jasnije da je to infekcija. Nije proslo mnogo vremena izmedju infekcije usta i zatvorenih ociju. Nesto primarno je uzrok, a infekcija je sekundarna. Primarni uzrok vezan je obicno za uslove drzanja (nedostatak vitamina A, neadekvatno svetlo itd). Izgleda da tu nesto nije u redu.

davco
17.10.11., 10:31
Po ovo meni lici na nedostatak vit A. Uzmi kapi vit A za decu i kupaj ga svaki dan, jer ce dehirirati, kapni mu 2-3 kapi u usta i probaj da ga hranis. Tako 5 do 7 dana, zavisi koliko brzo se oporavi. Stavi neke slike i opisi kako ga drzis. temp, vlaga, Uv, vitamini, prskanje, hrana, itd.

Kako je izgledala infekcija oko usta?

sasha
17.10.11., 11:06
Kameleoni drze oci zatvorene i kada je u pitanju opste lose stanje a da to nije povezano sa upalom oka.Nadam se da nisam bila u pravu i da je to samo infekcija ili nedostatak vitamina.

miki prso
26.10.11., 11:40
ja imam slican problem,moj kameleon je drzao zatvoreno oko mazao sma hloroblablafenikolom,proslo je oko sutra se prebacilo na drugo pa na oba,kreme masti vitamini kupanje i swe radim,nove lampe..ali i dalje tako kunja kao tvoj a problem je presao i na telo gde mu se koza susi i izumire ali ne otpada,kad ga okupam bude gore zalepi se,samo sto moj kameleon uopste ne jede,a pije vode ne verovatno

a sve je pocelo od neke kao infekcije na ocima koja i dalje traje,ali nece nikako da jede,pa cekam da zewa i sisti da mu ubacim crva,ali je sad poceo i da ih pljuje,a na ocima kao damu ostaje koza i da se nagomilava,par puta sam neyno skino,ali bojim se vise skidati,ipak nemam tog iskustva,a niko od veterinara u NS nema pojma,neki cak ni sta sam doneo kod njih!

Nedelja
26.10.11., 19:46
Sansha,stavi slike :confused:

Dendzo
31.10.11., 21:30
Miki mislim da tvoj kameleon ima problema sa bubrezima. Vrlo cesto se kod kameleona javljaju problemi sa bubrezima koji su posledica losih uslova drzanja a karakterisu se zatvaranjem ociju i susenjem koze. Mogu ti odmah reci da je tu prognoza losa i da je pitanje vremena kada ce kameleon da ti ugine. Cak sta, mislim da ga to sto pije vodu i odrzava u zivotu. A sto se veterinara tice to ne moze da resi ni najbolji strucnjak za egzoticne zivotinje.

chalabin32
24.11.11., 23:29
Danas uzeo od Sasha83 kameleona,on ga je poklanjao da proba neko drugi da ga izleci pa sam se ja ponudio..kameleon ima jak stisak,pokretan je i non stop se seta po terarijumu ali su mu oci zatvorene i uvucene od infekcije...
stavio sam ga u terarijum 180duzine x70x80cm,ima uvb neonku i jednu crvenu spot lampu za grejanje,ne znam dal da stavim jos jednu?
sahsa83 mi je poslao i mast daktanol za usta i chloramhenicol za oci...evo stavio sam neke slike da vidite kameleona i terarijum,i kazete misljenje..

http://i175.photobucket.com/albums/w135/planetdust32/DSCN2201.jpg

http://i175.photobucket.com/albums/w135/planetdust32/DSCN2202.jpg

http://i175.photobucket.com/albums/w135/planetdust32/DSCN2204.jpg

http://i175.photobucket.com/albums/w135/planetdust32/DSCN2205.jpg

http://i175.photobucket.com/albums/w135/planetdust32/DSCN2211.jpg

http://i175.photobucket.com/albums/w135/planetdust32/DSCN2218.jpg

http://i175.photobucket.com/albums/w135/planetdust32/DSCN2223.jpg

http://i175.photobucket.com/albums/w135/planetdust32/ter4.jpg

chovasie
26.11.11., 11:24
:( uh srce malo... Bas lose izgleda! Lepo od tebe sto ces pokusati da mu pomognes. Verujem da ces uspeti u tome! Bilo bi lepo da izvestavas i pises sta se desava da i mi ostali budemo upuceni ako nam se ne daj Boze nesto slicno dogodi...
Jel imas ideju sta je mozda uzrok svemu tome? Vitamin D?

Pozdrav

Voja

chosenCRO
26.11.11., 11:58
a da prestanete mučiti životinju i jednostavno je odnesete veterinaru i izlječite je umjesto da se igrate doktor doolittle?

ganjachica zmajeva
26.11.11., 12:46
Mhm, kod kog veterinara?

chalabin32
26.11.11., 14:17
to sam i ja bas hteo reci,mozda tamo u Hrvatskoj je normalno nositi reptile veterinarima ali ovde...

froginho
26.11.11., 14:37
Nismo ni mi bas bogati sa strucnjacima za reptile, ali imaju dvije osobe kod kojih se moze odnjeti zivotinja da se izljeci ako je moguce.

chovasie
26.11.11., 19:29
Ko su te tve osobe ako se moze znati? Neki odgajivaci koji se razumeju u problematiku iz experimentalnih metoda ili neki specijalizovani veterinari? Posto ja za takve ne znam iskreno. A vise puta sam se zapitao sta bih radio da nesto krene po zlu.. da sednem i placem od prilike...

Voja

froginho
26.11.11., 19:42
Jedna zena radi na veterinarskom fakultetu u Zagrebu i ime joj je Maja Lukač a druga je gospodja Ingeborg Bata koja radi u Zooloskom vrtu u Zagrebu, ima jos jedna kod koje sam ja bio sa iguanom radi gangrene repa ali neznam ime.

Bauk
26.11.11., 22:54
A da probate da ga odnesete kod oftamolofa za nas humanoide. mozda moze da uzme bris oka pa da vidi u cemu je problem i kako moze da ga izleci...nemoze' da kosta puno, a i greota da se pusti da se tako muci, ako je sve ostalo kako treba kao sto kazete...

gagi
27.11.11., 10:28
Najbolje je kao što kaže Bauk da se uzme bris oka i vidi tačno u čemu je problem.Ja ću malo da pomognem koliko mogu.Imam kod sebe knjigu "Osnovi biologije,kliničke patologije i terapije nedomestifikovanih kućnih ljubimaca" u kojoj ima tabela sa lekovima i dozama za određene vrste bolesti guštera,zmija,kornjača,glodara,kunića,ptica itd.E sad za guštere piše sledeće: 1. mesto i vrsta infekcije-oči...dijagnoza-infekcija očnih jabučica...uzročnici infekcije (Pseudomonas sp ... P. rattgeri ...Proteus sp )...predloženi lekovi-lokalno, gentamicin. 2. dijagnoza-uveitis...uzročnici infekcije (Pseudomonas sp.)...predloženi lekovi-Amikacin. 3.dijagnoza-konjuktivitis...uzročnici infekcije (Pseudomonas sp.)...predloženi lekovi-Amikacin,enrofloksacin.

Bauk
27.11.11., 12:00
eto... Ali trebalo bi to sto pre odraditi, da bi lecenje poceo odmah. Evo ja cu da doniram jednu podlogu za uzimanje brisa(ako nemas), a ti nosi na analizu. Pa da vidimo sta je...mozda pomogne jos nekome

chalabin32
27.11.11., 19:29
pa ne znam dal moze da se uzme bris sa oka ako je ono zatvorno,..i mislis da odnesem kod obicnog oftamologa i kazem da je to bris sa mog oka:) a on ima i po ustima neku braonkastu infekciju,koja se prosirila i po nosu,ne znam dal je to isto na ocima...

gagi
27.11.11., 20:24
Što se tiče toga ovde piše....mesto i vrsta infekcije-Usna duplja...dijagnoza -stomatitis...uzročnik infekcije (P. aeruginosa , A. hydrophilla)...predloženi lekovi-Amikacin / ceftazidim , enrofloksacin.

ganjachica zmajeva
27.11.11., 20:57
Znaš kako. Ima jedan veterinar kod kojeg sam vodila moju iguanu. Nisam nešto bila preterano zadovoljna (iguana je uginula), ali je lik otvoreno rekao da neće moći mnogo da joj pomogne jer ne zna mnogo o reptilima i uči se.
Ako ništa drugo oni rade analize, mojoj iguani su vadili krv i tako su i provalili da su mu bubrezi otkazali. Probaću da nađem njegov telefon jer je to bilo davno pa ću da javim.

nenad
28.11.11., 12:09
Veterinarka Nataša iz BGa zna da radi sa reptilima. Meni je operisala jednu zmiju. Teško da neko u Beogradu više zna o lečenju reptila od nje. Ako ti treba, javi se pa ću ti poslati njen broj u ppu.

Bauk
09.12.11., 23:48
Sta bi sa kamaleonom ???

carcharias
11.12.11., 00:57
Ako je jos u zivotu,probajte sa kapima u apoteci DEXAMETAZON NEOMICIN......ja sam sa njima izlecio svojevremeno iguanu,par drugih gustera,macku,sebe....cak i infekcije oka pojedinih aquarijumskih ribica....
Ako je zapaljiv proces na ocima primaran,ako nije virusnog,nego bakterijskog ili gljivicnog porekla onda sigurno pomaze...provereno!!!