PDA

Pogledaj punu verziju : Puh



OldMountainMTB
19.10.11., 11:24
Pozdrav,Marko iz Zajecara.Nov sam na forumu a i u cuvanju zivotinjica.
Ovako,imam dva puha nadjenih u prirodi.Nabavio sam "akvarijum" stavio im trinu a preko nje sitnu slamu.Ruckaju jabuku najvise i lisce,imaju vodu.

Sta s njima i kako?Koliko zive? Da li se "pripitome" ? mnogo su plasljivi,kada im pridjem srce ce da im iskoci od straha.
Cuo sam da zimi padaju u hibernaciju,da li to vazi samo kada su napolju na hladnom ili ne? Vole da se skrivaju pod lisce,ne mrdaju po ceo dan.


http://i55.tinypic.com/2j648c3.jpg

Bojan
19.10.11., 15:14
pre svega nisi trebao da porobujesh zhivotinje , teshko ce ti se naviknuti ako ce i uopshte u zatochenishtvo... u hibernaciju ce svakako , budni su samo 4- 5 meseci u godinu i onda kad su budni su nepodnoshljivo dosadni jer tad su non stop u pokretu sobiraju hranu za zimu ... zhive mi u krovu na vikendicu i godinama nemogu da skontam kako ih se reshiti , kako shto rekoh nema mira od njih , inache nisu agresivni , jednom jedan mali pao u kofu sa vodom pa sam ga spasio osushio i pustio na miru , ali neznam kako ih oterati jer ubijati mi nepada napamet :/ ja bih ti savetovao da ih pustish onde gde si ih nashao :)

imash razni vrsta i evtinih ovde na forumu koji su rodjeni u terarium i su interesniji od puhova :)

OldMountainMTB
19.10.11., 17:00
Pustio sam ih vec ali sam na njihovo mesto uselio hrcka.

Bojan
19.10.11., 20:58
pametnije :)

renatafajs
19.10.11., 21:33
Ne uzimati iz prirode zivotinje....tamo im je mesto