PDA

Pogledaj punu verziju : U terarijumu se pojavile crne gliste



micika
19.10.11., 21:54
Molim za pomoć imam crvenouhu kornjaču par godina po meni zdravu,uslovi idealni redovno menjam vodu dajem raznovrsnu hranu moje pitanje glasi danas sam primetio male crne gliste koje gamižu po dnu.Ako je neko imao slično iskustvo neka mi javi.Hvala

Dendzo
19.10.11., 22:38
Kakve su te gliste i kolike su? Ako mozes da ih opises (oblik, velicina itd.) posto crvenouhe kornjace mogu da nose neke metilje i valjkaste crve.
Meni se jednom desilo da su po terarijumu gmizali neki crvici crnkaste boje, velicine nekih 6 do 7 mm. Malo bolje zagledajuci i trazeci na internetu provalio sam da su to larve insekata, a ne nikakve gliste. S obzirom da kornjacama bacam skakavce, leptire, osice, bogomoljke, cvrcke itd. pretpostavljam da je neka od tih zivotinja bila gravidna pa kada su je rastrgle ostala su jaja koja su se razvila.

micika
19.10.11., 23:33
Da baš te veličine crne boje i ja sam joj davao razne insekte,dali može da se desi nešto loše?

Dendzo
20.10.11., 00:02
Pa mislim da ne moze nista. Mada ja sam mojima odmah ispraznio terarijum i ocistio ga jer je bilo toliko tih crvica da su cak izasli i na ostrvce.

TheMaki
20.10.11., 11:08
Ako su clankoviti onda nisu ni metilji ni valjkasti. Meni je odma zamirisalo na tenebrije, posto njih drzim, ali dok god imaju clanke opusteno. Za vise informacija najbolje bi bilo da ih slikas ili da nam kazes da li i koliko nogu imaju, i cime si tacno hranio kornjacu :)

micika
20.10.11., 13:12
I ja sam ga odmah ispraznio,detaljno očistio svaki detalj (mešavinom vode sirćeta i soli)nažalost nisam se setio da fotografišem.Bilo ih je oko 20 kom.čisto da ponovim izrazito crne boje dužine oko 5-6 mm ,debljine kao deblji konac i prilično brzo se kreću.U svakom slučaju hvala ako se ponovo pojave slikam i kačim sliku.

legenda
20.10.11., 13:20
cek koliko dugo nisi menjala vodu?

micika
20.10.11., 15:30
Na svakih 4-5 dana

TheMaki
21.10.11., 15:08
ako si ocistio onda nemas da brines =)