PDA

Pogledaj punu verziju : Marketing teraristike



Nedelja
20.10.11., 16:58
Pokrecem ovu temu jer kao sto svi znamo postoji puno njih u Srbiji koji vole egzoticne zivotinje i bavili bi se teraristikom, ali ne postoji niko ko bih uputio kako da pocnu.S obzirom na to predlazem da se naprave neki manji teraristicki festivali koji bi izveli na put ove zaljubljenike (Beograd,Nis,Kragujevac,Novi Sad ...)

Zeleo bih da znam koji je bio vas prvi kontakt sa teraristikom i koji je bio vas prvi ljubimac ?

Ja sam, na primer teraristiku,zavole kad mi je baka kad sam imao oko 12 godina dala jedan clanak iz novina (Kurir) o Zarku (dok je jos imao dredove) i o tome stao on sve cuva.Imam ga i dan danas. Moj prvi ljubimac bio je vijetnamski palicnjak.
http://http://www.facebook.com/photo.php?fbid=265294490172756&set=a.164208493614690.26000.100000766201786&type=3&theater

Volfgang
20.10.11., 18:38
Uuuuuuuuuuu odlicna tema,svaka cast Nemanja! Ja sam jedva saznao za ovaj forum. Dok sam bio mali imao sam neki stari akvarijum,i onda sam izlazio po terenu i hvatao gustere. Da nije ovog foruma,ne bih uspeo u teraristici. Teraristika je stvarno jadno razvijena na nasim prostorima :( . Ja sam prve ljubimce nabavio na letnjem raspustu. To su mi prvi teraristicki ljubimci L.parahybana,i P.transvaalicus,i nedavno sam dobio vijetnamske palicnjake. Nabavio bih i zmiju,i jos dosta skorpija ali nemam uslova za takav luksuz. Mogao bih stvarno jedan festival da se organizuje,ali ja nisam profesionalni teraristicar tako da ja tu nemam sta da se pitam. Mogli bih da obavestino kima i ostale. Uostalom,videce postove pa ce prokomentarisati. Nemanja jos jednom svaka cast!

Graciotello
20.10.11., 19:43
Kako se tesko dolazi do upute, informacija? Pa cim ukucas u google (http://lmgtfy.com/?q=teraristika) teraristika izadje forum ^^... Ali slazem sa da treba jos vise da se prosiri... :D

sasha
20.10.11., 22:01
U ovu temu moram da se ukljucim posto su nedavno bile kritikovane mame.Mene je sin, posto je vec tada bio na fakultrtu u NS jedva uspeo da ubedi da mu kupim bradatu agamu jer je ona trebala meni da ostane na grbaci.I onda se sve otelo kontroli.Pocela sam samoj sebi da nabavljam kameleone pa povremeno od sina pijem kritike da sam ga preterala.........

Nedelja
20.10.11., 23:06
Urose, zovem se NEDELJA ,a ne NEMANJA,ali nema veze ;) Hvala na pohvalama

Graciotelo,lako je ukucati u guglu,al neko prvo treba da se zainteresuje o teraristici,jer nece samo jednog dana da kaze "bavicu se teraristikom",ako nije ni video kako izgleda tarantula :p

Sasha, o tome upravo pricam, treba da ljude "zarazimo teraristicki gripom".
Na vasem primeru vidite da vam se ova stvorenja nisu svidela, ali posle kraceg vremena shvatite da su ustvari neverovatna.

sasha
21.10.11., 00:19
Nedelja, nismo se u potpunosti razumeli.Nije se radilo o tome da mi se gusteri nisu svidjali nego sam bila prezauzeta da bih prihvatila tu vrstu obaveza.Ono na sta nisam ni pomisljala je da ce ovo da mi postane zaraza.

Tarantula_Jagodina
21.10.11., 01:51
Ajte ne brini te se idem ja kod mog palme da mu predlozim to :D ... zez se al moglo bi stvarno da se org nesto tako, ali opet su to troskovi transporta zivotinja veliki, ljudi bi uglavnom dolazili da vide zivotinje a ne neku prezentaciju ili tako nesto.

Graciotello
21.10.11., 07:30
Too bre, Jagodina, mozda ga uhvati zaraza, ko za zirafu xD

@Nedelja
Ma svako bre zna kako izgleda tarantula... bar ja msm.. ^^
Ali se u potpunosti slazem da napravimo nesta....

Volfgang
21.10.11., 07:43
@ Nedelja,sto si ti neki uvredljiv covek. Samo sam predpostavio da se zoves Nemanja. Jer nisam cuo da postoji ime Nedelja. I mene ljudi zovu Stefane,iako me zovem Uros,ali ajde nema veze. Nisam imao nameru da te uvredim.

Naprimer,gde bi u Bg-u mogao da se organizuje festival,mislim na prostor. Trebamo da skupimo pare,da iznajmimo neki prostor. Plakate bih mozda ja mogao da sredim.

Nedelja
21.10.11., 08:23
Sasha, ok .nisam te u potpunosti razumeo.

Jagodinac, stvarno bi mogo da odes do palme. ;)

Graciotelo, na sajam nauke ovde u Nisu, postvali su stand sa palicnjacima i jednom trantulom i oko tog standa bilo je vise ljudi nego ne ostalih 100 standova.Ili , na primer, ne mogu da ti opisem face nekih mojih drugova kad sam ih odveo kod Zarka (mnogo im se svidelo ali posle zarko nije mogao da ih izbaci napolje) . Hocu da kazem da treba da ljudima treba da pokazemo kako izgleda teraristika (ako me razumes sta hocu da kazem) :D

Urose, zovem se Marko Nedeljkovic,ali posto kod mene u odeljenju ima 4 marka postao sam Nedelja.Nisam se uvredio nego sam pomislio da si nabrzinu procitao nik.:D Necu da skrecem sa teme al gde si kupio placnjake,al mozemo da se dogovorimo da mi posaljes nekoliko ;)
ETO PRIMERA: u Nisu nigde niko ne cuva palicnjake , i kako onda ljudi da znaju sta je palicnjak a kamoli da ga kupe :eek: :mad:

Bojan
21.10.11., 15:56
pa i nesecam se prvog ljubimca jer sam oduvek neshto drzhao , jer su i moji kod kuce ljubitelji zhivotinja , ali prvi dodir sa teraristikom sam imao kad sam bio 14 godina , uzeo sam kameleona , ali poshto nisam imao uputstva bash dobra i uzeo ga od pet shopa gde su ga kako sad sam uputen i oni drzhali skroz pogreshno mi je posle nekoliko meseci umro , sa engleskog sam bio slab u to vreme , ali sve u svemu podrzhavam ideju jer postoje ljudi koje drzhe ljubimce pogreshno pa srecom ce dopreti do njih a i otvorice oci obicnim smrtnicima da ovi zhivotni nisu odvratni i opasi kako shto oni misle :) samo napred

darkomarkovic21
21.10.11., 16:42
Daj bre ‚‚kolege‚‚ ne tripujte, nmg svi ljudi da se bave teraristikom.... Znači nemoguće... I ne samo teraristikom, nmg svi ni psa da čuvaju.... Kapiram ja da je velikom broju ljudi ‚‚kroz staklo‚‚ lepo da vide i tarantulu, kameleona, agamu, pitona nebitno ali kada čuju za potrebe tih životinja (hranjenje-mislim na uzgajanje hrane ako se tako može reći jer većina ‚‚čuva‚‚ hranu, čišćenje terarijuma, premeštanje gluposti....) onda svi odustaju..

Nedelja
21.10.11., 17:02
Bojane ,hvala na pohvalama. :D

Darko,slazem se sa tobom da ne mogu svi da se bave teraristikom, ali je sadasnji broj terarista premali(pogotovo na jugu Srbije).Ali postoje oni koji bi se bavili teraristikom i pored svih obaveza,ali slazem se sa tobom da postoje oni koji bi ove zivotinje gledali samo kroz staklo. :cool:

Volfgang
21.10.11., 17:23
Za sad imam 2 mala vijetnamaca. Ne znam kada ce poloziti jaja. Ali cim stignu jaja javicu ti,pa cemo se dogovoriti. Jedan veliki mi je uginuo :(

Nedelja
21.10.11., 17:55
Kod palicnjaka je cudno da kad kranu sa polaganjem jaja mogu da uginu u svakom trenutku(nemoj da se iznenadis ako nekog nadjes mrtvog).Kad krenu izbacivace ti po 2-4 tokom svake noci.Za izbacivanje jaja treba im po knigama 6 meseci, ali meni nisu izbacivale pre sedmog.Nemoj, takodje ,da se iznenadis da ako dodje do ponora malih ( 10-100 mogu da uginu).Palicnjak treba da polozi oko 500 jaja(to je opet po knigama) al meni nikad nisu izbacila preko 300. Dok su mali ja ih obicno hranim hrastom.Ako su ti sad mali ,izledji ce ti se jaja otprilike u maju, tako da cu morati da pricekam.:icon_salut:

Volfgang
21.10.11., 18:34
Bukvalno sam gledao kako umire,i nisam znao sta da uradim. Prvo se presvukla,i posle 3 dana je krenula da joj se trese noga, i onda uvece je krenula cela da se trese i na kraju je umrla.

VeNoM-StinG
21.10.11., 21:39
Evo da se ukljucim , mene je drug zarazio tj. drug mi imao tarantule i skorpiju i tako me uveo u teraristiku :) Oduvek sam voleo egzoticne zivotinje , a prva tarantula mi je Chromatopelma cyneopubescens ali je ubrzo uginula ,a meni sada soba puta zivotinja.

zarko
21.10.11., 22:32
ko god zeli moze da mi se obrati na sajtu je tel moze i da dodje ...Nislije izvolite i svi koji dodjte do nisa

Nedelja
21.10.11., 22:50
Urke, za palicnjake je normalno da se tresu jer tako imitiraju grane na vetru. :cool:

Zare, gde ce svi da se nabijemo kod tebe ?? :D Trebamo da organizujemo neki sajam teraristike u Nisu! ;)

Stefke,hvala sto si se ukljucio u temu :icon_cheers:

zarko
21.10.11., 22:57
problem je jako veliki.
dodji pa cu ti objasniti..nije dovoljan samo entuzijazam vec i da se poklope neke pravne i finansijske konstrukcije.
ali eto ako ste culi za EKO SOBU na biloskom faxsu ak one gresim odite do njih i vidite zivotinje jako su lepo sredili o dolicno saradjuju sa mnom, i sa inspekcijom i nasiom najboljom organizacijom za zastitu zivotinja Zoo planet koji su postali veliki faktor u srbiji i sve to pocinje da dobija jedan lep oblik.

za neku godinu ocekuj i sajam manjeg obima ali ne jos uvek

Nedelja
21.10.11., 23:33
Na koj faks mislis, al PMF ?? Voleo bi to da vidm,al kazi mi na koj faks da odem i kad. Dodji cu neki dan kod tebe. :o Hval sto si mi objasnio :icon_cheers:

zarko
21.10.11., 23:35
pmf mislim da je taj...oni dolaze kod mene po zivotinje savete i sl inace nisam bio jos

Nedelja
21.10.11., 23:37
Na PMF sam bio da vidm kako to izgleda. Najavi se nekad tamo u posetu ,pa povedi i mene :D Al oces ?

zarko
21.10.11., 23:41
tesko jako puno obaveza imam obicno sam od pola 7 budan i sve do 7 popodne radim posle toga volim da iskuliram...nadji drustvo pozovi se na mene i primice te lepo ... sve ce ti pokazati slobodno .

Nedelja
21.10.11., 23:46
Ok ,imas pravo na slobodno vreme ;) Saznaj samo na kom su faksu i kad primaju posete ? :icon_salut:

Volfgang
22.10.11., 14:55
Znam na koje tresanje mislis,ali nije to. Za takvo tresanje znam,ali ovo je potpuno nesto drugo. Tresao se kao covek kad dobije napad epilepsije.

Nedelja
22.10.11., 18:21
Stavi sluku tih malih :o

knedla
24.10.11., 23:30
E sad ovako posto imam veze u organizaciji izlozbe sitnih zivotinja i ukrasne zivine koja se odrzava u Somboru vec dugi niz godina pitali su me kao i svake godine sta imam da izlozim ovaj put, posto sam svake godine izlagao feretke neke veverice i jos neke zivotinjice hteo bi malo da prosirim na teraristiku, a posto je ova tema pokrenuta interesuje me da li ima zainteresovanih da donesu neke zivotinje ili vec nesto da se dog posto to traje 3 dana petak, subota i nedelja.Ja bi cak mogao i da obezbedim smestaj kod sebe za 2-3 ljudi i njihove zivotinje naravno ,ali prvo me interesuje da li ima zainteresovanih uopste. Inace to je tek u zadnjem vikendu januara ali bi trebalo vec malo da se priprema. Pa ako ima zainteresovanih javite se na pp ili moze i na ovoj temi da cujemo svi neke predloge.

Hornet
24.10.11., 23:38
Kod nas se izložbe sitnih životinja, uglavnom, održavaju u halama ili školskim salama (čini mi se da je u Somboru baš u školskoj sali). I tu je teško napraviti adekvatnu temperaturu za životinje. A tek što bi bilo lupkanja po terarijuma da se životinja pomeri... :rolleyes:

knedla
25.10.11., 10:34
Jeste u hali ali mislim da sa grejacima ne bi bilo nekih problema a sto se lupkanja tice to mislim da se moze ocekivati na svakoj izlozbi ako zivotinje budu u terarijumima