PDA

Pogledaj punu verziju : Osobine chromatusa



Salepet
20.10.11., 19:39
Opet ja.Evo da pitam posto imam chromatusa,da li mi neko moze reci kakva je to tarantula uopste.interesuje me aktivnost i hrana..
hvala unapred. :)

ps,moj je jos takoreci mali pa da znam. :D

Vlada 71
20.10.11., 19:53
Mnogo prgava tarantula :D , u minutu promeni raspolozenje :D

Salepet
20.10.11., 19:54
To sam skontao,cas trci po terarijumu a onda odjednom zabode pod neko drvo sto sam joj stavio.i ima obicaj da napada kad gurnem ruku u terarijum.:D

biljanski
20.10.11., 22:37
Mnogo prgava tarantula :D , u minutu promeni raspolozenje :D

Bas tako, do pre 2 meseca mi se seckala po ruci, sada otvorim ter, ona vec u napadu, ali opet stalno aktivna, ne seta, vec trci po teru, po nekad se samo tako utripuje zbog ne znam ni ja sam cega, i utrci u skloniste, pa nakon par sec opet izadje i kao da "trazi" nesto :D meni je veoma interesantna :D I jakooo brzo raste! :)

Salepet
20.10.11., 22:42
Pa to.Al evo sad je vec pola dana zakucana uz drvo.ne mrda. :D
Valjda se umorila vise. :D

Vlada 71
20.10.11., 22:46
Moj je neki baksuz po ceo dan je izmedju dve grane i ne mrda odatle a onda mu se malo zatese terarijum i skace :D

Tarantula_Jagodina
21.10.11., 01:47
moj se usteka u kucicu i izlazi samo nocu posle 12 al uvek, retko kad izadje iz sklonista preko dana, ko da ima sat :D

Urke02
21.10.11., 12:22
http://www.nsexotics.net/index.php?option=com_content&view=article&id=87&Itemid=109

Salepet
21.10.11., 15:07
xaxaxa.nocas sam ga hvatao po sobi.:D jako je brz

darkomarkovic21
21.10.11., 16:29
Plašljiva T, prava pi*kica... (da se razumemo imam ovu T i ne vređam nikog ko je ima ;)), plaši se na svaki šum, čim otvorim poklopac posude trči, beži u štek, bem li ga uvek nešti nadrkano, nervozno... A da i najbitnije, dešava mu se da se plaši malo većeg plena, pa pazi da mu daješ bube odgovarajuće veličine - moj chromatus je zbog ovog bio na dijeti mesec dana :mad:.. I mnogo bedno lovi plen....

biljanski
21.10.11., 16:55
Plašljiva T, prava pi*kica... (da se razumemo imam ovu T i ne vređam nikog ko je ima ;)), plaši se na svaki šum, čim otvorim poklopac posude trči, beži u štek, bem li ga uvek nešti nadrkano, nervozno... A da i najbitnije, dešava mu se da se plaši malo većeg plena, pa pazi da mu daješ bube odgovarajuće veličine - moj chromatus je zbog ovog bio na dijeti mesec dana :mad:.. I mnogo bedno lovi plen.... Pa nije bas da je pickica, moj ima muda da napadne, ali sto kazes da bedno love plen, to da.. Cesto ga i promasi , pa mu pobegne buba xD

Salepet
21.10.11., 17:08
Ne znam bas,moja se ne plasi uopste i stalno napada..a sto s tice plena,nikad nije bilo problema cak ni sa vecim od nje.:D

Vlada 71
21.10.11., 19:10
Moj nije plasljiv, ali sto se tice hranjenja nijednom nije ujeo bubu kad mu ubacim a imam ga od aprila :D pre neki dan mu je buba prisla i dodirivala ga je on se samo elegantno podiga da bi mogla da prodje :D

darkomarkovic21
21.10.11., 23:03
ali sto se tice hranjenja nijednom nije ujeo bubu kad mu ubacim a imam ga od aprila :D pre neki dan mu je buba prisla i dodirivala ga je on se samo elegantno podiga da bi mogla da prodje :D

baš o tome pričam, meni se jednom desilo, verovali ili ne, da se lateralis popeo na tarantulu (chromatusa) a on ništa, ni da makne... nzm da li mu je to neka fora pri lovi ili šta već ali uopšte nije zabavna... :(

Salepet
22.10.11., 12:01
Pa ne znam.Mozda mu je to fora da bolje upozna plen? :D

Zlopanja
22.10.11., 14:49
Moj napada na svaki sum, napada vodu kad mu sipam. Jako nervozna T!!! Cak i kad ga izvadim iz tera na stranoj teritoriji napada i preti. Nikad se ne steka, uvek je na sred tera i uvek se vidi. Doduse veliki je, preko 15 cm.

Salepet
22.10.11., 16:06
dobro.tvoja je velika.:D
Znaci moguce isto ponasanje nasih kad porastu . :D

biljanski
22.10.11., 22:01
Puno ljudi ga kritikuje, mn je skroz ok tarantula :)

Salepet
23.10.11., 02:32
Ja sam bas zadovoljan njom. :)

Zlopanja
25.10.11., 13:29
Prezadovoljan!!!