PDA

Pogledaj punu verziju : Podloga za terarum za n.chromatus



zoran1009
20.10.11., 20:07
Danas sam nabavio tarantulu n.chromatus, sad svi kazu da bi podloga trebala da bude od kokosovog treseta (kako sam citao ovde). Medjutim mene zanima da li bi mu nesto smetao obican treset koji ja mogu da nabavim (znaci bez hemikalija iz sume naravno prosejan ili ovaj sto ima da se kupi u cvecari) i ako moze koji od ova dva treseta da stavim?

Hvala za odgovor i obljasnjenje

ACO87
20.10.11., 20:31
U sustini mozes oba ali razlog zasto se stavlja kokosov treset je to sto u njemu ne mogu da se razvijaju bakterije, samim tim ne moze da dodje ni do budjanja sto se na obicnom tresetu javlja.

Vlada 71
20.10.11., 20:44
U sustini mozes oba ali razlog zasto se stavlja kokosov treset je to sto u njemu ne mogu da se razvijaju bakterije, samim tim ne moze da dodje ni do budjanja sto se na obicnom tresetu javlja.
Slazem se sa Acom, jedna cigla je 250-300 dinara zasto komplikovati stvari :D

DigiNS
20.10.11., 21:38
Slazem se sa Acom, jedna cigla je 250-300 dinara zasto komplikovati stvari :D

I u toj cigli imas i vise nego dovoljno za jedan terarijum :)

Geni
20.10.11., 21:40
http://www.teraristika.org/forum/showthread.php?t=2884

Jedna od mnogih tema o tome.

terarist
20.10.11., 22:47
izvinjavam se za off ali nisam mogao naci zasto steti zelja za cvijece tarantulama pa ako moze neko da postavi link,posto ja koristim kombunaciju zemlje i kokosovog treseta jer ga nemam gdje nabaviti a ne isplati mi se samo njega uzimati.Kod A geniculate sam ubacio zemlje posto mi je zafalilo treseta a ruzno izgleda ako ga ima malo,i onda sam na tu zemlju postavio treset i sa strane se uopste ne zna da je zemlja istpod sad jedino ako moze T da steti :S

SarmajaX
16.12.11., 03:59
na koliko se prosecno vremenski menja treset ?? mesecno nedeljno ??

hey-ho
16.12.11., 12:19
godisnje..

SxOne
22.12.11., 03:28
najlakshe je da menjash periodicno deo podloge, sto cesce naravno, kad god vidish neshto tipa ubudja od ostataka hrane / uprlja se od "otpada" ili vec pojave razne sitne "bubice"...

marko_pa
22.12.11., 20:05
najlakshe je da menjash periodicno deo podloge, sto cesce naravno, kad god vidish neshto tipa ubudja od ostataka hrane / uprlja se od "otpada" ili vec pojave razne sitne "bubice"...


Slazem se!
Vadis prljavstinu, visak mreze, ostatke insekata i dodajes cist treset po potrebi.