PDA

Pogledaj punu verziju : Huntsman spider: (Sparassidae,Heteropodidae)



Volfgang
22.10.11., 19:07
Huntsman spider: (Sparassidae,Heteropodidae)
http://img651.imageshack.us/img651/9179/999acf7f94c5.jpg

Rasprostranjenost: Australija,Afrika,Azija,Amerika, i mediteranske oblasti.

Zivotna sredina: Javljaju se u umereno toplim, i toplim mestima sirom sveta. Zivi ispod kamenja i u pukotinama drveca.

Izgled: Na njihovoj gornjoj povrsini glavne boje Huntsman paukova su uglavnom neupadljive nijanse braon ili sive. Mogu da izrastu izmedju 25cm i 30 cm,raspon nogu. Ljudi ih cesto brkaju sa nekim vrstama tarantula.

http://img36.imageshack.us/img36/3270/malaysian20purple20hunt.jpg

Ponasanje:Ova vrsta paukova ne plete mrezu,vec juri svoj plen. Ako ih uzimate u ruke,imaju tendenciju da pokazuju reflekse i jako ih je tesko otresti sa ruke. Velika je verovatnoca da ce vas tad ugristi. Grize iskljucivo u samoodbrani.

Hrana: Insekti,ostali bezkicmenjaci i manji gusteri.

Volfgang
23.10.11., 03:51
Zaboravio sam da dodam da treba arborijalni terarijum,posto voli da se penje. Temperatura bi trebala da bude izmedju 25 i 28. Vlage treba biti oko 75%, a substrata oko 5 cm. U terarijum bi trebalo da se stavi granje,kako bi mu se obezbedilo penjanje.

marko
23.10.11., 11:52
Jesu li to podaci iz ličnog iskustva?

Volfgang
23.10.11., 15:23
Nisu,procitao sam na vikipediji i na care sheet. Nisam nikad imao ovog pauka,ali verujum da cu ga imati uskoro.

Muffy
25.10.11., 04:29
Extra je pauk, dosta je slican tarantuli... :D


Nisu,procitao sam na vikipediji i na care sheet. Nisam nikad imao ovog pauka,ali verujum da cu ga imati uskoro.

Odakle ga uzimas? :)

Volfgang
25.10.11., 13:03
Pa uglavnom,sta god da me zanima,ja pitam kima :D. A on moze da ti nabavi sta god hoces. Jer je u mogucnosti :D. Posto na Banjici nemam gde da ga stavim,a Grocka mi je rizicna zbog keve,tako da bi trebalo da sacekam jos malo. Da ne bi bilo problema sa zivotinjama.

biljanski
27.10.11., 12:33
Kako nabavi sve to pitam se..

Volfgang
27.10.11., 13:19
Naruci iz inostranstva ;)