PDA

Pogledaj punu verziju : odrzavanje vlaznosti



zoran1009
26.10.11., 13:31
ljudi kako da odrzavam tako visoku vlaznost vazduxa oko 80%...... i zani ma me posto imam mali akvarium koji sam planirao za razmnozavanje hrane za T. ako njega napunim vodom i upalim sijalicu od 25w da sija u njega ...dali ce vlaznost vazduxa biti ok dali ce isparavanje biti dovoljno ....

darkomarkovic21
26.10.11., 14:40
Kao prvo vlažnost vazduha kod nas je već oko 60%... Kod T, zavisno od vrste dovoljna je posuda sa vodom i orosavanje 1/3 treseta svaka 3-4 dana... Ukoliko koristis neki uredjaj (higrometar) za merenje vlage, dešava se da često ne pokazuju prave vrednosti... Ne zamaraj se procentima... Što se akvarijuma za hranu tiče, nzm šta planiraš da čuvaš, ali ukoliko su u pitanju bubašvabe (lateralis, dubia itd) stavljanjem voća rešava se vlažnost... Takođe možeš da koristiš i neke vodene kristale, ali sa tim nisam imao iskustva...

vladimir
26.10.11., 19:18
razmnozavanja hrane u akvarijum stavi kartone od jaja za (lateralise , dubije i td) dve posude 1 za voce svaki 2,3 dan menjaj vocea, druga za vodene kristale
a za tenebrija stavi na dno mekinje ima u svakoj zdravoj hrani nije skupo i dajes im svaki 2,3 dan kolutove sargarepe

bar ja tako radim i kod mene i tenebrije i lateralisi se dobro razmnozavaju