PDA

Pogledaj punu verziju : Problem sa CHROMATUSOM



Stanislav
27.10.11., 14:49
E ovako ljudi...imam Nhandu Chromatusa jedno 6-7 meseci,do sada se sasvim normalno ponasao,presvlacio (2 puta za to vreme) itd...
O cemu se zapravo radi,naime,pre jedno 15-20 dana sam ga zadnji put nahranio i od tog momenta pocinje cudno ponasanje... Prvo mi se danima nije pomerao sa jednog mesta na pozadini,vise puta odbio hranu (znaci Lateralis trci preko njega) i na kraju je mestimicno pocrneo-sto je i meni kao laiku jasno da se sprama presvlacenje...
Dalje...pre jedno nedelju dana se ukopao u podlogu u cosku terariuma i tada sam shvatio da je pocelo presvlacenje jer se okrenuo na ledja (u pitanju je cosak terariuma tako da po nesto i vidim sta se desava unutra),to presvlacenje se odigralo pre tri dana i sad ja kroz staklo vidim da u toj rupi ima gomila nogu ali ON I DALJE NE IZLAZI NAPOLJE...proslo je vec tri dana a ja jedva da primetim po koji pokret...
Napominjem da nisam panicar ali me interesuju misljenje iskusnijih terarista zasto se sve to desava...### imam ter u sobi a on kao da je prazan,jos malo ce metar dana kako se ovaj moj Chromatus folira ili sta vec...
Hvala u napred.

pticar
27.10.11., 14:56
Da nije temperatura niska ?

Stanislav
27.10.11., 14:58
Mislim da nije,nikada ne pada ispod 22-23 stepena...

marko
27.10.11., 15:07
...ali ON I DALJE NE IZLAZI NAPOLJE...proslo je vec tri dana...Da te ispravim i sve će ti biti jasno. Prošlo je tek tri dana. ;)

Stanislav
27.10.11., 15:29
Sve je to meni jesno,kao sto rekoh nisam panicar ali me jako nervira sto ne izlazi...jako sam nestrpljiv da ga vidim kakav je posle zadnjeg presvlacenja...
U svakom slucaju hvala na pomoci.

U prvi mah sam se pitao da li je u opšte ziv...
Zatim sam razmisljao kako ce da izadje iz te rupe kada je usao dok je bio manji a sad je prilicno veci... (covece pa on zna da kopa)))...
Onda sam razmisljao da se nije mozda nakaradno presvukao pa ne moze da izadje...
I NA KRAJU,STA AKO SE STVARNO LOSE PRESVUKAO PA MI SAMO JEDAN DAN IZADJE KAO NAKAZA...

Bifrost
27.10.11., 15:32
Stavi je ti na toplije. To je ok temperatura, ali moguce da ne jede zbog toga ako si siguran da mu nije vreme za presvlacenje...

Stanislav
27.10.11., 15:46
Rekoh da se presvukao...

Inace je on sam sebi izabrao mesto i iskopao tu rupicu kao skroviste...skroz sa suprotne strane u odnosu na izvor toplote...

Tarantula_Jagodina
27.10.11., 16:19
ma bre meni nedelju dana nije izlazio a posle izaso da izbaci kosuljicu iz steka, ocistio sebi skloniste a to redovno radi izbacuje odpatke od hrane, nema da brines uopste izaci ce kad mu bude vreme mozda si ga smorio :D

Stanislav
27.10.11., 17:20
E vidis ovo je vec ohrabrujuce )))) Aj sto je pauk lud nego sto je pedantan u p.m. )))

Nestrpljiv sam i zbog toga sto jedva cekam da izbaci kosuljicu da mogu da vidim kog je pola moj BOLE )))
...garant je zensko )))

VeNoM-StinG
27.10.11., 18:16
Sacekaj jos koj' dan brate to je normalno posle presvlacenja , mora da formira tj da mu se ojaca skelet :)

yowandbm
27.10.11., 18:27
Može i 15 dana da ne izađe opusti se, sve je to najnormalnije. Moj na primer od presvlačenja još uvek nije jeo, a ima skoro 2 meseca...i ne sekiram se, dešavalo mi se i ranije...i uvek je sve bilo ok.

Stanislav
27.10.11., 18:37
Sve je to meni jasno ali u prethodna dva presvlacenja nije bilo tako...nije bio toliko ceremonijalan...jednostavno se presvlacio vrlo brzo,bez sakrivanja,bez izvrtanja...ma extra brzo...a sad razvuk'o kao da sam ga ja nabavio da mi bude sakriveni ljubimac koji ne izlazi iz rupe... Tako razmisljajuci mogao sam da kupim npr rovca i da kazem da imam ljubimca koji se trenutno a boga mi i vrlo cesto nalazi ˝TU NEGDE˝... Jednostavno volim da mi uvek bude vidljiv tako da se i maximalno trudim da mu obezbedim uslove za to.

Bifrost
27.10.11., 19:05
Bice ti ona uvek na videlo, samo poraste malo... :)

VeNoM-StinG
27.10.11., 19:16
Brate to ti je tarantula , ako hoces nesto sto je stalno aktivno kupi gustera ili nesto :) Tarantula ce uvek praviti neko njeno skroviste gde se ona oseca sigurno nemoj da je diras ;)

Stanislav
27.10.11., 19:28
Nisam mislio sve bukvalno tako kako sam napisao ali mi je ova vrsta ponasanja totalni kontrast njegovom ponasanju do pre 15-20 dana...

Nikol
27.10.11., 19:37
Izvini sto skrecem sa teme , ali reko si da imas Cromastusa 6-7 meseci i da se samo 2 puta presvukao ,koliko je on cm?

Stanislav
27.10.11., 19:49
Kod mene se za to vreme 2 puta presvukao,ovo mu je treci put...pa nisam ga merio ali bi rekao da je pre ovog zadnjeg presvlacenja imao jedno 8cm...http://img269.imageshack.us/img269/6282/sam1118.jpg

http://img338.imageshack.us/img338/4995/sam1122c.jpg

Nikol
27.10.11., 19:52
aha ok ,ja sam mislio da je mala tarantula...:p ali meni je ipak mnogo 7 meseci za 2 presvlacenja na toj velicini :)

biljanski
27.10.11., 22:15
Svi su chromatusi isti, dok ne odrastu, i cisto da ti skratim muke, nece ti jos ni izaci jedno 5,6 dana :D (bar je tako bilo u mom slucaju) I mogu da predpostavim da je sada oko 12 cm, jer su moj i tvoj isti "nivo" sada :)

mata biolog
27.10.11., 22:25
jesi skonto šta je, mužjak il ženka.?!

Stanislav
28.10.11., 00:24
Nisam skontao sta je...zato sam i nestrpljiv da izvadim staru kosuljicu pa da skontam da li je ONA ili ON.

Stanislav
28.10.11., 20:01
VEST!
Bole se nocas izvukao iz rupe i video sam njegovu velicanstvenu figuru ))))
Lose je samo to sto,kad sam se jutros probudio skontam da se vratio u rupu i ceo dan nije izlazio (((
Sve u svemu,videvši ga jutros,mogu vam se pohvaliti da je zdrav,prav i da mu nista zivo ne fali... )))
Sto bi rekla Čamugina baba: ˝...biće on meni k´o JELEN...˝ ))))

Nedelja
29.10.11., 21:59
CESTITAM ! :icon_cheers:

jonathan-sic
29.10.11., 23:20
Ma opusteno druze, sta bi da ti se zakopao na jedan mjesec i da je ne vidis. Moja, kako je nasla podzemnu "garažu" koja je velicine pa skoro kao 40% povrsine iznad zemlje, nema je vani kakao treba. Malo mi fal ida mi hoda po staklu i unaokolo ali jok.. samo se "igra" dole ispod drveca i ispod zemlje gdje sam napravio malo vecu kućicu od plasticne posude mada u neku ruku mislim da joj je sada ugodnije.

Kao sto sam rekao, prije je hodala i penjala se po staklu ali sada je jedva vidim. Nekad izadje ili izviri. I mojoj je oko desetak cm.

Stanislav
30.10.11., 01:28
Ma bice to sve OK...posle ovog zadnjeg susreta sam optimista ))))

Stanislav
01.11.11., 12:36
Ljudi,sve je proslo u naj boljem mogucem redu...
Evo par slicica-BOLE U NOVOM KAPUTU )))
Imace je Kimo ustanovio da je Bole u stvari devojcica )))

http://img153.imageshack.us/img153/5019/imag0731c.jpg

http://img713.imageshack.us/img713/927/imag0732z.jpg

http://img254.imageshack.us/img254/9150/imag0735n.jpg

http://img716.imageshack.us/img716/2447/imag0736.jpg

http://img403.imageshack.us/img403/9788/imag0737.jpg

http://img204.imageshack.us/img204/4265/imag0738y.jpg

Prelep je...ili prelepa je...ma nije ni bitno )))

DigiNS
01.11.11., 13:38
Ma da ako ti za godinu dana ne naraste u muzijaka zenka je, dobro nedostaje ti to neko iskustvo po kom bi mogao sam da procenjujes ali nema veze meni je nedavno chromatus presvucen i muzijak je a muzijaci su mali tako da i sam vidis ako preraste 10 u duzini a da nema kuke da je zenka :D


P.S. Lepa ti je zenkica :) mozemo je upariti ako je polno zrela :D

Stanislav
01.11.11., 13:46
Pa po mom skromnom laickom misljenju ona jos nije za parenje,mlada je jos...kod mene je nekih 7 meseci i tak 3 puta se presvukla...

darkomarkovic21
01.11.11., 14:19
Baš lepa T, nadam se da nije živčana kao moja :p
Koliko je cm sada, a koliko je bila kad si je kupio?

Stanislav
01.11.11., 15:55
па има једно 10цм а кад сам је узео била је мала као мали нокат )))

и није нешто посебно живчана,до душе расположење и понашање јој варирају али ја до сада нисам имао никаквих проблема на том плану.

Zlopanja
10.11.11., 18:07
Kod mene je zenka od nekih 15 cm, mozda i vise i sprema se za presvlacenje. Nikad se ne krije, to je radila dok je bila manja. Sad i kad je uplasim samo zapreti ali ne bezi u stek, pomeri se malo i to je to... Brutalna T taj chromatus :)

Stanislav
10.11.11., 19:41
Tako je...brutalna je skroz...extra )))

Dacha88
13.11.11., 17:52
Ehe

Moj chromatus se zalepio za kutijicu tj za zid i kao da iz usta ispusta neku vodu.

Jel to normalno?

Zlopanja
16.11.11., 18:20
Mozda samo pije kondenzaciju ;)

Chibs
16.11.11., 18:39
Stanislave nemoj da T menjas ime zato sto si saznao da je devojcica nece hteti da ti donosi novine vise:D neka je sa srecom ako bog da i ja cu jednu al geniculatu da kupim oko nove godine :icon_cheers::icon_salut:

Stanislav
16.11.11., 20:27
Ma kakvo crno menjanje imena,ostala je ona meni BOLE...sve u 16 ))))

Chibs
16.11.11., 20:33
ma neka je ziv i zdrav nije bitno sta je:D:icon_cheers::cool::icon_salut: