PDA

Pogledaj punu verziju : nepoznate skorpije :D



nikolas
27.10.11., 23:06
nasao sam dve skorpije u selu banicina bizu smed.palanke ..nisam znao da zive cak i u nasim krajevima .. a bile su ispod kore od drveta na zemlji...,nisam mogao da verujem kad sam ih nasao.kako one opstaju na ovakvim vremenskim uslovima . bas me je iznenadilo..da li neko zna o ovome... :DD

Volfgang
27.10.11., 23:49
Euroscorpius,nase domace. Ako ti ne trebaju,posalji ih kod mene.

markoidvor
28.10.11., 00:19
Nije Euroscorpius nego Euscorpius

nikolas
28.10.11., 00:50
zadrzacu ih,drzim ih u plasticnoj posudi i imaju dosta vlage,inace zajedno su u istoj posudi... imaju zaoku a znam za lazne skorpije u nasim krajevima.one imaju samo klesta bez zaoke.
;)

kondor
13.06.13., 23:58
Evo sta sam danas nasao na zidu svoje kuce pod lozom gde sedimo prilikom odmora
48624863
Moze li mi neko reci o kakvoj se skorpiji radi, da li je otrovna i koliko je opasna. Otac mi ima 80 godina ja skoro 60 ali se niko ne seca da smo ovo do sada videli u nasem selu podno planine Golije na 430 metara nadmorske visine.

hey-ho
14.06.13., 00:15
Mozda je Euscorpius italicus a mozda i neka druga vrsta iz ovog roda. Uglavnom, otrov je vrlo slab i ubod jedva da se oseti tako da nema razloga za brigu. Osim toga, vrlo retko koriste zaoku za odbranu tako da se slobodno mogu uzimati u ruke. Verovatno ih niste vidjali jer ove skorpije uglavnom borave ispod kamenja i u sumskoj stelji. Imate srece sto ste je nasli i nadam se da je niste ubili.
:)

filipj97
14.06.13., 07:35
Vrati ih gde si ih našao, jer ti neće dugo preživeti, ja sam pre 4 godine tako uhvatio jednu i živela je 5 dana. Imaš atraktivnih škorpija da kupiš, ako hoćeš, nemoj uzimati iz prirode. Ja sam inače Euscorpiuse nalazio na 800+m n.v. bukvalno ispod svakog drugog kamena na nekim mestima.

hey-ho
14.06.13., 15:50
Vrati ih gde si ih našao, jer ti neće dugo preživeti, ja sam pre 4 godine tako uhvatio jednu i živela je 5 dana. Imaš atraktivnih škorpija da kupiš, ako hoćeš, nemoj uzimati iz prirode. Ja sam inače Euscorpiuse nalazio na 800+m n.v. bukvalno ispod svakog drugog kamena na nekim mestima.

Da li stvarno misliš da je neko od 60 godina dobio ideju da drži škorpiju kao kućnog ljubimca? :D Čovek se samo raspitivao koja je vrsta i koliko je opasna, ništa drugo :)

filipj97
14.06.13., 21:25
Da li stvarno misliš da je neko od 60 godina dobio ideju da drži škorpiju kao kućnog ljubimca? :D Čovek se samo raspitivao koja je vrsta i koliko je opasna, ništa drugo :)

Mislio sam na nikolasa, nismo se razumeli. :)

duskok
12.07.14., 03:48
nađoh u kupatilu malu škorpiju pa sam se zabrinuo, imam malu decu, dali je opasna za njih, ima li ih još u kući, . . . pretpostavljam da je bila u paketu wc papira, ili je došla iz kanalizacije, mada ko zna kako je stigla u kuću . . . i da pitam, jeli to stvarno ona bezopasna Euscorpia, zna li ko ?
http://img4.imagetitan.com/img4/small/9/9_dsc_0599.jpg (http://img4.imagetitan.com/img.php?image=9_dsc_0599.jpg)

duskok
12.07.14., 09:36
Sad tek vidim da sam kopirao nepotpunu poruku . . . trebalo je da piše : pozdrav svima . . . pa tek onda izlaganje problema . . . dakle, pozdrav svima uz izvinjenje ;)

hey-ho
12.07.14., 13:42
Ajde pošto si pozdravio možeš dobiti odgovor :) Apsolutno je bezopasna, možeš je slobodno i uzimati u ruke, verovatno neće ni pokušati da te ubode pošto je dosta mirna a i da pokuša ne može ti lako probiti kožu. Iznesi je napolje i pusti u neki šumarak gde ima trulog lišća na tlu

duskok
12.07.14., 17:12
Hvala na odgovoru, nadam se da ih nema više u kući . . . danas sam pričao sa nekim starijim ljudima, kažu da ovih malih škorpijica ima i kod nas . . . nije mi bilo prijatno, ali sad kad sam malo saznao o njima, lakše mi je . . .