PDA

Pogledaj punu verziju : B. smithi odbija hranu



maticeee
31.10.11., 20:13
Imam jedno pitanje u vezi tarantule (brachypelma smithi). Relativno sam nov u teraristici, imam je možda tri-četiri nedelje. Ono što me brine je, što već više od dve nedelje nije jela ništa, dva puta sam joj ubacivao lateralise manje od nje, jednom tenebriju i ništa. Zbog čega može da odbija hranu? Ne verujem da joj je vreme da se presvuče, mada moguće da joj se malo naduo abdomen... Ne mogu da procenim da li se sprema za presvlačenje, ili ne jede iz nekih drugih razloga. Temperaturu i vlažnost joj održavam kako treba, ne verujem da je to problem.

Veliki pozdrav i hvala unapred :)

JOBAH
31.10.11., 20:17
sve je ok, nemoj da brines.

http://www.teraristika.org/forum/showthread.php?t=5294

Salepet
31.10.11., 21:03
Totalno normalno..:) nije gladna.:)
Tako i moj chromatus isto.:D

Chibs
31.10.11., 21:05
a mozda i sledi presvlacenje

marko
31.10.11., 23:36
Imam jedno pitanje u vezi tarantule (brachypelma smithi). Relativno sam nov u teraristici, imam je možda tri-četiri nedelje. Ono što me brine je, što već više od dve nedelje nije jela ništa, dva puta sam joj ubacivao lateralise manje od nje, jednom tenebriju i ništa. Zbog čega može da odbija hranu? Ne verujem da joj je vreme da se presvuče, mada moguće da joj se malo naduo abdomen... Ne mogu da procenim da li se sprema za presvlačenje, ili ne jede iz nekih drugih razloga. Temperaturu i vlažnost joj održavam kako treba, ne verujem da je to problem.

Veliki pozdrav i hvala unapred :)
Rano je za paniku u tvom slučaju. Da je pauza od par meseci pa da se čovek i zapita ali ovo od par nedelja nije ništa. Sačekaj nedelju dana pa probaj opet da ubaciš neku bubu/crva, ako neće onda sačekaš još nedelju dana i tako u nedogled. Gledaj da uvek ima vode (ili jedan deo tresta pokvašen) i nemaš brige.

Dobrodošao :)

maticeee
01.11.11., 00:47
hvala, ljudi. :) vidim i ja da sam bezveze paničio, #### ga, nov sam :) a i mislio sam da male tarantule, kao ova moja (1cm i kusur), ne prave značajne pauze u ishrani

Dacha88
08.11.11., 17:33
ehe, moj chromatus nece da jede bubu :D
vec 3 dana zivi sa doticnom :D

valjda treba da se presvuce, da je izbacim ili ostavim?

darkomarkovic21
08.11.11., 17:41
ehe, moj chromatus nece da jede bubu :D
vec 3 dana zivi sa doticnom :D

valjda treba da se presvuce, da je izbacim ili ostavim?

Izbaci.. Bolje nego da ga povredi ukoliko dodje do presvlacenja...

Dacha88
08.11.11., 17:49
Hvala

Izbacio sam je

Pa valjda bi trebalo da je ubije da bi mogo da se presvuce?

maticeee
08.11.11., 21:18
Ne treba toliko da stoji inače.. ja izbacim bubu/crva ako je ne pojede za 3,4 sata. A što se presvlačenja tiče, ako neće da jede i potamni joj abdomen, to ti je znak da će se verovatno uskoro presvući, nemoj mnogo da je stresiraš i povećaj joj vlažnost malo.

loshme10
08.11.11., 21:52
Zavisi koju hranu daje. Ja recimo hranim svoje T samo dubiama i nemam problema i ako ostane. Stavise, verovatno se sada nalazi minimum 5 odraslih dubia kod pulchre u terarijumu, jer nista ne jede a one se zakopaju u treset pa ne mogu da ih izvadim. Ali neka ih, ionako ne mogu da naskode T... ;)

Dacha88
08.11.11., 23:47
Ja sam napravio pravu mochvaru u terarijumu :D
Ali joj ne skodi :D

maticeee
09.11.11., 02:17
moja T je još uvek mala, nisam stavio previše debeli sloj treseta, pa mogu i da iskopam crva ako utone u njega xD nego, sada jedno pitanje, da li T (b.smithi konkretno) od 1.5 cm može da se izbori sa lateralisem skoro duplo većim od nje, nemam više manjih? :D

Cold_Beer
09.11.11., 07:17
moja T je još uvek mala, nisam stavio previše debeli sloj treseta, pa mogu i da iskopam crva ako utone u njega xD nego, sada jedno pitanje, da li T (b.smithi konkretno) od 1.5 cm može da se izbori sa lateralisem skoro duplo većim od nje, nemam više manjih? :D

Malo povredi lateralisa pincetom,tj onesposobi ga da se krece,pa ce ga t verovatno jesti.

marko
09.11.11., 10:50
Onesposobi ga totalno, zgnječi mu glavu pincetom (ili čive već vadiš bube) pa ga onda ubaci mrtvog kod smitija.

maticeee
09.11.11., 19:21
hahah, nemam ja srca to da uradim xD šalim se, uradiću to brzo i bezbolno :p hvala