PDA

Pogledaj punu verziju : Moja tacka gledista



Volfgang
06.11.11., 12:20
Neko je morao da uzme zivotinju iz prirode,da bi je mi drzali u zatocenistvu. Sto znaci da nisam toliko protiv da se uzme zivotinja iz prirode,sem ako nije ugrozena. Znaci ako neko hoce da uzme na primer gustera iz prirode,i da mu obezbedi slicne uslove kao u prirodi,onda je to ok. Sto znaci da je neko nekada davno uzimao zivotinje,razmnozavao i prodavao ih. Moja tacka gledista ;)

BlindDog
06.11.11., 13:58
Pa da, imam slican stav. Takodje ce zivotinja ako dodje kod vlasnika koji zna sta radi, imati mnogo bolji zivot nego u prirodi gde je svaki dan potencijalan rucak :)
Dok god se zivotinje ne maltretiraju fizicki, sve je u redu. Popizdim kada vidim da neko sutira kuce ili macku, dodje mi kosti da mu polomim :club:

Aleksandar88SU
06.11.11., 13:59
Naravno da je tako bilo, jedini je problem to sto ne svako praktikuje tu misao.
Primera radi u amazonu se ljudi redobno bave sakupljanjem ciklida i gustera za zapadno trziste...

Muffy
06.11.11., 17:06
Ima istine u tome, ali zasto uzimati neku zivotinju iz prirode kad mozes uzeti neku iz zatocenistva.
A i mnoge zivotinje iz prirode uginu zato sto nisu navikle da zive u zatvorenom.

Inace, ako se vec uzima iz prirode mislim da je najbolje uzeti mladunce...ili gresim?

marko
06.11.11., 17:10
...Znaci ako neko hoce da uzme na primer gustera iz prirode,i da mu obezbedi slicne uslove kao u prirodi,onda je to ok...Nije ok jer broj uginulih životinja na tvojoj listi raste eksponencijalno.
Da sam na tvom mestu zapitao bih se.

Volfgang
06.11.11., 18:45
Nije ok jer broj uginulih životinja na tvojoj listi raste eksponencijalno.
Da sam na tvom mestu zapitao bih se.

Mislio sam na male gustere,ili na jaja gustera. Ne mislim na velike gustere,jer su se oni vec dovoljno navikli na prirodu i naravno da bi umrli u zatocenistvu. ;)

Ja sam napr. uzeo 2 mladunca pegavog zelembaca oko 4-5 cm bez repa,i super sve jedu,piju,aktivni su itd.. Nikada ne bih uzeo vec odrasle,zbog svega nabrojanog.

hey-ho
06.11.11., 18:50
Zamisli da pokupis jaja nekog gustera neznajuci da su u krugu od par kilometara to bila jaja jedine zenke koja tamo zivi. Posle par meseci zenka ugine a tebi naravno propadnu jaja jer ne shvatas da NE MOZES da pruzis adekvatne uslove svemu sto doneses u kucu i da vecina zivotinja nece opstati bez obzira da li si ih uzeo kao bebe ili kao odrasle.
Pored toga, mozda je bas taj guster bio ugrozen i zahvaljujuci tebi vise ga nikad nece biti na tom podrucju.

Nedelja
06.11.11., 19:36
Milsim da je uzimanje zivotinja iz prirode neophodno,ali to treba da rade vrhunski strucnjaci>Puno vrsta kao na primer Evropski bizon koji je potpuno bio istrebljen iz pririode jos 1930-tih.Ali zahvaljujuci ljudima koji su ga ocuvali u zatocenistvu sada po preprijamarusije luta oko 500 evropskih bizona:o.Znam da ovde pricamo o reptilima,ali ovo je najbolji primer.Iskreno ,protivim se uzimanju zivotinja iz prirode,ali sam to radio kao klinac.AL onda sam shvatio da time nista ne postizem ,pa sam se uputio u teraristiku.

Jenda od najcecavrsta koja se uzima iz priride je sumska kornjaca,Letos kad sam tracao po keju ,naleteo sam na neke ljude koji su nasli jednu na stazi.Bili su to neki baba i deda sa malim unukom i odlucili su da je odnesu kuci.Ubedjivao sam ih da mi je daju jer bi je odneo na planinu,ali nisu hteli da mi je daju.Covek je cutao ,a ona babuskera mi je nesto ke**** o tome kako ja ocu da im otmem kornjacu.Mnogo sam se iznervirao:mad::eek:.Na kraju sam morao da popustim.Pitanje dal je kornjaca ziva:confused:.

Volfgang
06.11.11., 19:47
Sta ako neko hoce zivotinju,a nema pare da je kupi? Naravno da ce da je uzme iz prirode.

stsasa
06.11.11., 21:00
Bolje ako nema para da ode u banku, "uzme" pare i kupi šta želi. Mislim da je važnije šta uzima iz prirode nego da li uzima. Ako uzme nešto čega ima malo i čemu trebaju godine da izraste-odraste šteta je ogromna nasprem zadovoljstva da je to uspeo da održi duže nego što bi možda živelo u prirodi. Ne vredi se raspravljati sa ljudima ako nemaju svesti o šteti koju prave, a postoje i oni kojima je posao da takve urazume. Svi mi nešto uzmemo iz prirode, ali dosta nas pazi šta i kako. Na kraju da se izvinim svima koji ne razumeju da je post dobrinameran.

nenad
06.11.11., 21:05
Sta ako neko hoce zivotinju,a nema pare da je kupi? Naravno da ce da je uzme iz prirode.

Ili ako hoće kola, a nema para da ih kupi, naravno da će da ode do parkinga i uzme jedna.
Neću da ulazim u ovu raspravu, svako ima svoje mišljenje. Više me interesuje koji ti je to pegavi zelembać. Nikad nisam čuo za tu vrstu.

legenda
06.11.11., 21:22
I ja sam protiv uzimanja zivotinja iz prirode ali svi mi smo uzeli bar neku zivotinju iz prirode....

Bolje ako nema para da ode u banku, "uzme" pare i kupi šta želi

hahahahahahahahaha pa lako je da podignes a kako da vratis

Volfgang
06.11.11., 23:44
Ili ako hoće kola, a nema para da ih kupi, naravno da će da ode do parkinga i uzme jedna.
Neću da ulazim u ovu raspravu, svako ima svoje mišljenje. Više me interesuje koji ti je to pegavi zelembać. Nikad nisam čuo za tu vrstu.

Slikacu ga pa cu okaciti slike da vidis.

nenad
07.11.11., 00:34
Pa, pretpostavljam da imaš Lacerta agilisa. Jer su oni zeleni i imaju pegice. Ali, to se zove livadski gušter, nikad nisam čuo za naziv pegavi zelembać.

Nedelja
07.11.11., 07:55
Sta ako neko hoce zivotinju,a nema pare da je kupi? Naravno da ce da je uzme iz prirode.

PA ako nema para ,kako ce doj pruzi adekvatne uslove za zivot ?

ja mislim da je Lacerta viridis.(al ne mogu da tvrdim) DOk su mali pegavi su,a posle budu zeleni

nenad
07.11.11., 10:36
Pa, moguće je i to, ili Uroš izmišlja nove vrste ;) U Srbiji živi samo jedan zlemebać, i on se zove zelembać. Osim na granici sa Makedonijom, gde živi i balkanski zelembać.

Volfgang
07.11.11., 10:59
Kod nas ga tako zovu. Tako da nista nisam izmislio.

nenad
07.11.11., 11:18
Ma, šalim se ja. Daj slike da vidimo baš koja je vrsta.

Volfgang
07.11.11., 11:34
Bice slika u subotu ili u nedelju ;)

darkomarkovic21
13.11.11., 15:18
Bice slika u subotu ili u nedelju ;)

Oće li ta slika? :p

Volfgang
15.11.11., 22:58
Sticice mi aparat valjda u ponedeljak. Ako mi stigne,postavicu temu u gusteri.
Evo slike sa neta http://img403.imageshack.us/img403/458/462009gargano1890.jpg

lacerta viridis