PDA

Pogledaj punu verziju : Hybrid tarantule?



biljanski
06.11.11., 16:53
Cuo sam za ovo i nesto mi ne da mira da ne pitam ! trazio na netu ali ne kapiram bas.. Kod zmija mi je jasno ali ovde nikako, sve sto znam je da nastaje parenjem 2 razlicite vrste, i da je zabranjeno.. Ali sta nastane od toga? ima neka slika?

loshme10
06.11.11., 17:06
Nisam bas pratio to mnogo jer me ne zanima, ali znam da se pare razlicite vrste iz istog roda i dobijaju se jedinke koje ne mogu dalje da se reprodukuju(sterilne ili kako se vec strucno zove).

hey-ho
06.11.11., 18:14
... i to u najboljem slucaju. Velike su sanse da oplodnja ne uspe, ili da mladunci ne pozive dugo.

terarist
06.11.11., 19:39
zamisli mozes imati kombinaciju iz razlicitih rodova,dobijes matallicu i blondi u 1 :D
a koji je razlog sto postanu sterilni i ne pozive dugo zna li se tacno?

stsasa
06.11.11., 20:27
Nisu u hobiju problem takvi hibridi kod kojih se vidi da to nije to. Postoje geografski varijeteti u okviru vrste koji se mogu dosta razlikovati između sebe. Na primer imat na sajtu pauka Avicularija gde je odrastao pauk koji ne odgovara izgledom onome čemu se vlasnik nadao. Pošto imam više iskustva u akvaristici pokušaću da to objasnim jednom vrstom iz jezera Tanjganjika to jest Altolamprologus compressiceps. Na tržištu se mogu naci kao geografski varijeteti: Gold Head, Mutondwe, Zaire Gold, Red Fin, Orange, i još dosta njih. Razlikuju se po boji i pomalo temperamentu. Kada su mladi razlike se teško primete pa tako neodgovorni odgajivači i trgovci mogu neodgovornim odgojom napraviti ogromnu štetu hobiju prodajom takvih "hibrida". Veliki je problem ako vam se dopada nešto belo a vi posle dve godine čuvanja i brige dobijete nešto crno. Pošto se meni Avicularije dopadaju napolju dosta kukaju na "hibridizaciju". To nisu hibridi u bukvalnom smislu ali prave veliku štetu u hobiju. Kao kod pasa ukrstiš dva psa nemačkog ovčara i pudlicu i dobiješ psa.

Nedelja
06.11.11., 20:30
Kad ukrtis konja i magarca dobijes mazgu,a mazga je sterilna.Nek ti objasni neko ko zavrsio biologiju.:o

hey-ho
06.11.11., 21:20
zamisli mozes imati kombinaciju iz razlicitih rodova,dobijes matallicu i blondi u 1 :D
a koji je razlog sto postanu sterilni i ne pozive dugo zna li se tacno?

To bi bilo isto kao da se ti pariš sa ženkom orangutana, tj toliko su evoluciono udaljeni.

Razlog je to što oni ne donose potomstvo po principu "aj se #####o i napravimo decu" kao što je to slučaj kod nas. Dakle ne rade to planirano već si vođeni instinktima npr. svaka vrsta ima određeni ritual parenja. Kod mnogih tarantula to deluje isto ali mi ne primećujemo te razlike. Svaka vrsta ima različit ritual, mužjaci dozivaju ženku različitim frekvencijama lupkanja mreže. Pored toga, svaka vrsta ima svoj tip feromona na osnovu kojih se prepoznaju i stoga neće ni stupiti u parenje s nekom drugom vrstom jer ih ta vrsta ne privlači feromonima, tako da u njoj vide samo plen.
Ako nekim slučajem ipak dodje do kopulacije (ovo je moguće kod vrsta iz istog roda) stvara se drugi problem a to je da spermatozoidi koji su takođe vođeni feromonima putem kojih doplivavaju do jajne ćelije neće do nje doći jer ne prepoznaju feromone neke druge vrste. Ukoliko i ovaj izolacioni mehanizam ne bude delotvoran i ipak dodje do fertilizacije postoje šanse da dođe to nepravilnog kombinovanja gena što dovodi do prekida razvoja embriona ili se larve rađaju sterilne i s velikom šansom da ne prežive ni prvu godinu života.

loshme10
07.11.11., 10:46
zamisli mozes imati kombinaciju iz razlicitih rodova,dobijes matallicu i blondi u 1 :D

Kad bi to probao dobio bi jedan jaci dorucak za blondija... :D :p

hey-ho
07.11.11., 12:34
Kad bi to probao dobio bi jedan jaci dorucak za blondija... :D :p

... ili bi zaista dobio metallicu i blondi u 1.

http://s008.radikal.ru/i306/1011/3c/b0d426aec788.jpg (http://s008.radikal.ru/i306/1011/3c/b0d426aec788.jpg)

:D

loshme10
10.11.11., 10:12
Hahahahahahaha!!! Steta sto nema zeleni palac kao na rapidserbiji za ovo! :DDD

Vlada 71
10.11.11., 10:58
Hahahahhahaahahhahahaahhahahaha :D