PDA

Pogledaj punu verziju : Africki puzevi



Nedelja
07.11.11., 23:42
Treba da mi stignu za par dana pa me zanima nekoliko stvari:):
1)Kolki im ter treba ?
2)Koja je temperatura za njih najbolja ?
3)Sta da stavim kao podlogu ?
4)Cime da ih hranim ?
5)Al se tesko razmnozavaju ?
Citao sam puno tekstova po netu ,ali me zanima vase misljenje ?:icon_cheers:

DigiNS
08.11.11., 09:18
Treba da mi stignu za par dana pa me zanima nekoliko stvari:):
1)Kolki im ter treba ?
2)Koja je temperatura za njih najbolja ?
3)Sta da stavim kao podlogu ?
4)Cime da ih hranim ?
5)Al se tesko razmnozavaju ?
Citao sam puno tekstova po netu ,ali me zanima vase misljenje ?:icon_cheers:

Treba im dosta velik terarijum zavisi koliko njih ces da uzmes,trebace im ona najveca kutija za zamrzivac sto prodaju na pijaci kada budu bili veliki,podloga MORA zemlja nadji neku bez pesticida i mora konstantno biti blatnjava jer ako nije onda ce pasti u burmaciju,hrani ih paprikom to kod mene najvise vole,ne razmnozavaju se tesko ali ako ih budes razmnozavao moras da pobijes svaku jedinku koju ne planiras da zadrzis kod sebe jer ako ih pustis napravice ekolosku katastrofu


ps. podlogu menjaj svakih mesec dana jer brljave

Nedelja
08.11.11., 10:51
Znam,Zbog ljudi koji ih pustaju u prirodu znam da su zabranjeni u Hrvatskoj
isparviteme ako nesto nije dobro. Ovako bi ja:
1)Uzecu 4 komada,ja bih stavio u kutiju od 10l,a ako nije dovoljno uzecu od 20l
2)ja bih drzo na sobnoj temperaturi ,bez ikakvih grejaca
3)Uzeo bih kokosov treset
4)Hranicu ih paprikom

Na Floridi ,jedan decak je procvercovao tri komada.Puzevi su mu se razmnozili i on ih je pustio u prirodu.Puzevi su krenuli da jedu svo zelenilo,cak su pojeli i fasade zgrada!Da bi ih uklonila Americka vlada je morala da plati 1 000 000$.

legenda
08.11.11., 15:54
3)Uzeo bih kokosov treset

nemoj kokosov treset uzmi humus u prodavnicu

Nedelja
08.11.11., 20:02
Sta je humus? U prodavnice cega ?:)

legenda
08.11.11., 20:16
humus je zemlja pa u poljoprivrednoj apoteci imas nije skupo 5 litra ti je 70 din a to ti je kao da stavis u balon od 5 litra zemlju

DigiNS
08.11.11., 23:42
To sam ti i ja rekao da kupis,humus je zemlja za cvece,njima treba malo blatnjavo da bude da ne bi pali u san da ti lakse objasnim

Nedelja
09.11.11., 08:39
a ako ih pustim da padnu u brumaciju,sta da im radim ?Al trebam da menjam temperaturu i da ih hranim?

legenda
09.11.11., 15:21
Pa povecas temperaturu i vlaznos i izaci ce ako im odgovaraju uslovi

DigiNS
09.11.11., 17:54
brumaciju
Burmacija ne brumacija pa zato im ne dozvolis da im kvaliteti za zivot opadnu time sto ces im obezbediti adekvatne uslove pa ni nece pasti u san

Mirko T
09.11.11., 18:26
Burmacija ne brumacija pa zato im ne dozvolis da im kvaliteti za zivot opadnu time sto ces im obezbediti adekvatne uslove pa ni nece pasti u san

Bice da je "brumacija", a ne "burmacija". Eng.:brumation.

nenad
09.11.11., 18:28
Naravno da je brumacija. Ali se na ovom forumu reč burmacija mnogo ustalila među nekim članovima, pa ovo nije prvi put da ispravljaju one koji su napisali ispravno ;) Brumacija i higrometar su reči koje ljudi izuzetno često pogrešno pišu ;)

Nedelja
09.11.11., 19:18
Ok:DSkapiro sam ovo za brumaciju,al mi nesto nije jasno.Al pimam jos neka pitanja :
1)Cime mogu da ih hranim osim paprike?
2)Al brumacija dobra ?

legenda
09.11.11., 19:29
pa moze bre svim povrcem povremeno stavis sipinu kost kupus,zelena salata,krastavac,paradajz,jabuke e to oko brumacije ne znam mislim da je to ok zivotinje ulaze u brumaciju ako im ne odgovaraju uslovi u kojima su bar ja tako mislim nek me neko ispravi ako gresim