PDA

Pogledaj punu verziju : Informacije o tarantulama



mikiPSY
11.11.11., 00:44
Pozdrav ljudi!
-Zeleo bih da skupim informacije o sto vise vrsta tarantula, pa da sve to istampam, ubacim slike, pa eto da ispadne kao neki uvod o tarantulama u papirnom formatu. :)
-Nisam mislio neke tiraze da pravim, kao prva sprska knjiga o tarantulama itd. :D nego eto cisto da skupim sto vise informacija na jednom mestu, uvek dostupnim za citanje.
-Obicno me smaraju ljudi sto cuvam tarantule posto nista ne znaju o njima, a tarantule nazalost prati losa reputacija, pa eto da kada dodju, da im dam malo da procitaju nesto, da vide da to nije uopste tako :)
-Naisao sam na neke informacije za nekoliko vrsta na forumu, pa cu sada videti koje su to i objaviti, da ne bi opet pisali isto. Naravno, moze da se dopuni nesto, ako nije napisano. ;)

BlindDog
11.11.11., 01:50
Ti si kao neki Vuk Karadzic u teraristici :D
Znam dosta o tarantulama, ali najvise znam o A. Geniculati, jer sam nju najduze imao. Ne znam sta si planirao da pises. Njihovo ponasanje, zivotni vek, apetit i tako to ili nesto drugo odredjeno? :)

mikiPSY
11.11.11., 02:44
Ti si kao neki Vuk Karadzic u teraristici :D
Znam dosta o tarantulama, ali najvise znam o A. Geniculati, jer sam nju najduze imao. Ne znam sta si planirao da pises. Njihovo ponasanje, zivotni vek, apetit i tako to ili nesto drugo odredjeno? :)

Hahahaha, pa mogao bi da budem :D
Znaci ti bi mogao o njoj da napises :)
Pa hteo bih o svakoj da napisem, eto to sto si napisao, pa onda poreklo, savet neki itd. :)
Na forumu sam nasao ovo samo: Pterinochilus murinus usumbara http://www.teraristika.org/forum/showthread.php?t=2765&highlight=murinus, Rod Avicularia http://www.teraristika.org/forum/showthread.php?t=5485&highlight=avicularia, Theraposa Blondi http://www.teraristika.org/forum/showthread.php?t=7639&highlight=blondi, Grammostola aureostriata http://www.teraristika.org/forum/showthread.php?t=2809
Ja mislim da ima jos jedna tema o nekoj vrsti, ali ne mogu sada posto sam pregledao preko 40 strana :D

marko_pa
11.11.11., 07:29
Kontakiraj i autore tekstova za svaki slucaj ako hoces da stampas!

BlindDog
11.11.11., 10:11
Sad sam malo u guzvi, al' cim mogu ja cu ti ispisati sve sto je potrebno o A. Geniculati, pa i dodati nesto ako treba :)

darkomarkovic21
11.11.11., 10:39
i bilo bi lepo da napraviš i neki PDF za ljude sa foruma.... :D :icon_salut:

loshme10
11.11.11., 12:11
Kontakiraj i autore tekstova za svaki slucaj ako hoces da stampas!

Ako hoce da stampa samo za sebe da ima kod kuce da pokaze drustvu, onda ne mora nikoga da kontaktira i da trazi dozvolu ili nesto slicno. Nece on to da distribuira, napisao je... ;)

biljanski
11.11.11., 12:26
Ovo ti je dobra ideja :) Ali treba dosta truda uloziti.. Ako ovde ne nadjes dosta informacija, uvek imas i YT.. Imas dosta likova koji tako postavljaju klipove o tarantulama, pa i opisuju neke vrste.. Samo sto je na eng :)

Chibs
11.11.11., 14:16
podrzavam te u potpunosti samo bi bilo cool da uradis kao sto je napisano da to bude u pdf formatu da i mi sa foruma citamo a za informacije kontaktiraj:kima , zarka,sinbada,hey-ho i mnoge druge koji se bave "uzgojem" tarantula

legenda
11.11.11., 15:41
Pa evo ti kod kime na sajt imas sve http://www.nsexotics.net/

mikiPSY
11.11.11., 16:39
@BlindDog Pa ti kada mozes i kada budes imao volje, slobodno pisi :)
@marko_pa Ja mislim da ne treba da pitam, ali ja cu svejedno to uraditi, eto da ih ispostujem. Autori tema, da li mogu da iskoristim vas sadrzaj za stampanje? :D
@darkomarkovic21 Naravno, uradicu u pdf formatu i podelicu svakome ko zeli :)
@biljanski Znam da treba dosta truda, ali psssst... dok sam jos nalozen za ovakav poduhvat :D
@legenda Ali nema za sve vrste :D Ja sam perfekcionista, pa zelim sto bolje da bude, sto vise informacija :)
Sto se tice tekstova na engleskom jeziku, tu je google translate :D jeste da se malo frlja sa padezima i gramatikom, ali ispravicu to :D
A sto se tice slika tarantula, voleo bi da ubacim slike od vas kolega, tj. slike vasih tarantula :) Glupo je da skidam sa neta tamo necije slike, ne znam ni cija je tarantula :D

Chibs
11.11.11., 21:51
samo hrabro bro jedva cekam da vidim kako ce to da izgleda

mikiPSY
11.11.11., 22:59
samo hrabro bro jedva cekam da vidim kako ce to da izgleda

Hvala druze :) I ja jedva cekam, uradicu i korice i naslovnu, sve :D Kada vec ovo radim, da ga uradim kako treba :)

darkomarkovic21
12.11.11., 11:36
Samo nared brate imaš moju moralnu podršku, fotkice obavezno da ubaciš jer bez njih ništa... Pa ako ne nadješ sve na forumu skini i sa neta j b g... Moje možeš slobodno da koristiš (a ima ih puno u pm :p :()... Nzm kolko bi bilo p-e-d-erisanje da se stave i slike slingova jer se neke male T baš razlikuju od odraslih... Možda je previše ali ono, razmisli... SREĆNO :icon_salut:

loshme10
12.11.11., 12:10
Eto ja sam sinoc postavio slike mojih T u galeriji, i mozes slobodno da ih koristis, a ako postanes milioner zahvaljujuci knjizi, dodjes mi gajbu piva! :D :D :D

Muffy
12.11.11., 12:49
Super ideja, srecno sa njom... :D

mikiPSY
12.11.11., 18:50
@ darkomarkovic21 Hvala brate puno :D Naravno, ubacicu sto vise mogu, posluzicu se vasim slikama :) A sto se tice slingova, pa i njih cu da ubacim, ako bude trebalo, sto da ne? da ljudi vide kakve su male tarantulice :)
@loshme10 Hvala, stavicu ih ako se budu uklapale, a ako postanem milioner uzecu ti koje god oces tarantule i koliko god oces gajbi piva :D
@Muffy Hvala druze :D
Za sada sam uradio o blondiju nesto, imaju tu jos neke sitnice da se zavrse, pa onda krecem na drugu vrstu :)

homer
12.11.11., 23:06
I od mene imas dopustenje za koriscenje slika.. a ako trebas neki savet ili pomoc slobodno se obrati. ;)

BlindDog
13.11.11., 19:41
A na zadnjoj korici da stavis imena svih koji su radili na knjizi, hahahh :D

mikiPSY
13.11.11., 20:36
@homer Hvala na pomoci :) PS: imas mnogo tarantula, tezak izbor :D
@BlindDog Naravno, pa bez vas nista ne bi uradio :) Zamisli da me niko nije podrzao, pa ne bi imao volju da radim ovo :D

Chibs
16.11.11., 20:15
a od mene moralna podrska i savet da pitas sve sta te zanima mi cemo pomoci :icon_salut::D:);):cool:

mikiPSY
16.11.11., 21:14
a od mene moralna podrska i savet da pitas sve sta te zanima mi cemo pomoci :icon_salut::D:);):cool:

Hvala drugar :D Pitacu sve sto me zanima :)