PDA

Pogledaj punu verziju : H.incei



nikolas
12.11.11., 18:43
e pa ovako...danas mi se presvukao h.incei ,nisam ni video kad se presvukao,to je uradio ocas posla...nego on je vec 4-ti put ostao skoro isti posle svakog presvlacenja..za nijansu veci .. ima 4cm ... mene zanima da li ce on nekada da se aktivira i da raste normalno ili je takva tarantula pa tako raste...a imam konstantnu temp. 25 C i vlaznost zemlje... ko zna nesto o ovome neka napise... Hvala unapred ...

Bleach
12.11.11., 20:03
Pozz drugar to je njegov full size sto bih rekli :) Google je cudo.. procitaj malo vise o toj vrsti.. http://www.exoticfauna.com/arachnoculture/1/AC-i1a6-p1.html ovde ti pise nesto vise o njima ako neznas enkleski kopiraj u google translate :)

nikolas
12.11.11., 20:26
ahha ok hvala...a dal je moguce da raste samo 4,5 cm hahaha nemoguce...cini mi se da sam vidjao i vece... :D

bandaur
12.11.11., 22:12
Moze jos malo da poraste (bar je moja zenka bila za nijasnu veca), ali to je od prilike njiohova max velicina kao sto ti je i nikolas rekao ;).

Bleach
13.11.11., 16:09
imam ja zenkicu i ona je tako 4-5 cm.... nije se presvukla nepamtim a kada se presvuce bice mozda 5-6 cm i to je full size :) inace leapa i zanimljiva vrsta :) lepo je imati u klekciji...

nikolas
13.11.11., 19:02
pa to jeste ...ali nervira... hteo sam da kad onako malo vise poraste da je stavim u pravi ter a sada je u maloj posudici :D al sta da se radi,izgleda da ce da ostane tu gde je :D..###, takva je vrsta... inace voli mnogo da pravi paucinu i mnogo gustu i cvrstu paucinu .... :)

Bleach
14.11.11., 14:53
pa da mnogo vole da pletu :))) mada moj nije nesto marljiv vise je smoren napravio je neki mini stek i tamo je svo vreme.... :) mozes ga drzati u teru 15*15*15 cm moj je u tolikom :)

nikolas
14.11.11., 17:44
pa znas kako... Drzao sam ga u teru 15x10x10 i desilo se to da je ispleo do vrha paucinu i nisam mogao da ga vidim dobrih 20-tak dana pa cak je i iskopao u zemlji stek i nije izlazio a presvlaci se na 3 meseca :D
i onda sam ga prebacio u manju posudicu da ga bar vidim sta radi i dal je aktivan i sve to ...ali ume da napravi haos u teru sa sve zemljom i po staklu da ostavi zalepljenu zemlju na paucinu ...znaci skroz otkacen pauk... :D :)

biljanski
17.11.11., 01:04
Mislim da sam bas ovde na forumu procitao da mogu da se drze vise njih u teru :) Napravis kosnicu :D

loshme10
17.11.11., 09:50
Ali bi onda morao da ih drzi od "rodjenja", ne bi mogao sad da ubaci nekoliko odraslih i da sve bude ok...

nikolas
17.11.11., 16:52
poubijali bi se.... znam za to da mogu desetak njih da se drze u istom teru...ali to od rodjenja moraju da budu zajedno...ja imam jednog i smorio me vise mnogo je mali za svoje godine... :/

Salepet
01.12.11., 02:36
Uf. meni je Incei najverovatnije sledeca tarantula.Bas me odusevila sto je tako mala. :D