PDA

Pogledaj punu verziju : Pomoc/par informacija



mid
17.11.11., 00:27
Pozdrav svima :)

Ae prvo da se predstavim,zovem se Dusan,pisem iz Krusevca...

Do pre par meseci,jako dugo sam cuvao akv. ribice i jednostavno mi je dosadilo,pa dodjoh na ideju da taj akv. iskoristim za nesto "pametnije" ... Dakle zanima me sta bih morao uzeti od dodatne opreme da bih cuvao tarantulu ( bilo koju vrstu , za pocetak nesto "lagano" ),dakle da li bih morao da kupujem grejac,neko posebno osvetljenje itd itd....

Dimenzije tog akv. su 58x30x33. Kontam da je to dovoljno za tarantulu...

renatafajs
17.11.11., 00:48
To je prevelik prostor za tarantulu.

vudo
17.11.11., 01:42
Zasto je prevelik???

Sve zavisi koliku tanrantulu nabavljas, ako cjes odraslu, moze da posluzi, ako cjes malu tarantulu, onda kutijice neke, manji terarijumi ili krikte kiperi. naravno moras napraviti poklopac sa ventilacijom, pretrazi teme ima dobrih ideja i saveta. Sto se tice grejaca, sve zavisi kolika ti je temperatura u sobi. Obavezno moras imati podlogu, kokos treset je najbolji.
http://www.teraristika.org/forum/showthread.php?t=5294 prelistaj ovu temu, dacje ti odgovor na vecjunu pitanja koja imas, usput prelistaj jos tema i uspecjes da se odlucis za neku tarantulu.

i naravno dobrodosao :)

Miroslav
17.11.11., 01:44
Nije prevelik prostor za odrasle velike tarantule, ali kako najverovatnije planiraš da uzmeš malu tarantulu onda će ti taj akvarijum biti neiskorišćen minimum pola godine.

Sve što ti treba je treset, unutrašnji dekor i posuda za vodu po želji i potrebi, a grejač ti ne treba ukoliko ti zimi nisu niske temperature u stanu. Nikakva rasveta ti nije potrebna.

marko
17.11.11., 08:21
^ Tako je.

Drugim rečima, od dodatne opreme ti za tarantulu treba isto ono što treba i za kaktus. Ništa :D

renatafajs
17.11.11., 11:17
Pa kontam da ce covek da uzme bebu tarantulicu, barem bi ja tako uradila.

Chibs
17.11.11., 18:28
Pozdrav svima :)

Ae prvo da se predstavim,zovem se Dusan,pisem iz Krusevca...
( bilo koju vrstu , za pocetak nesto "lagano" )



Dobro dosao . Od vrsta za pocetak (ako zelis onu koja brzo raste) preporucio parahybanu,geniculatu ili chromatusa ove vrste su jako lepe malo su agresivnije od ostalih al kada ih se cacka a tarantulu nebi trebao kupovati ako je mislis drzati po rukama.I da ti napomenem da zenke puno duze zive od muzijaka ali su zato i malo skuplje.Po meni sta god da kupis od ove tri vrste neces pogresiti.

tvoj drug Chibs:icon_salut:

Zlopanja
17.11.11., 21:04
Uzmi za pocetak poluodraslu zenku one vrste koja ti se najvise svidja da se ne smoris od stekanja malaca. Niko nije stao na jednoj T pa neces ni ti. Kasnije uzmi malce pa gledaj kako rastu :)

mid
17.11.11., 22:54
Dobro dosao . Od vrsta za pocetak (ako zelis onu koja brzo raste) preporucio parahybanu,geniculatu ili chromatusa ove vrste su jako lepe malo su agresivnije od ostalih al kada ih se cacka a tarantulu nebi trebao kupovati ako je mislis drzati po rukama.I da ti napomenem da zenke puno duze zive od muzijaka ali su zato i malo skuplje.Po meni sta god da kupis od ove tri vrste neces pogresiti.

tvoj drug Chibs:icon_salut:


Hvala na dobrodoslici :) Kao sto sam vec rekao drzao sam akv. tako da kontam da sam donekle pripremljen za drzanje ljubimca sa "posebnim" potrebama,naravno da je ogromna razlika izmedju ribica tj vodenih zivotinja i tarantula,ali u sustini nivo paznje koji im treba pokloniti je potpuno isti.Sto se tice te agresivnosti itd itd,malo mi je glupo drzati tarantulu po ruci itd,ipak nije to vrsta ljubimca koja se mazi...Sto se tice ovih vrsta,razmisljam se da li uzeti neku koja plete ili koja ne plete,mada nije mi pauk ako se ne beli oko njega + ta paucina u kombinaciji sa dekoracijom daje donekle savrsenu kopiju prirode ... :)

dakle opet detinjasto pitanje lenjog coveka :) - Moze li mi neko dati imena tih vrsta koje pletu i eventualno ponudu ukoliko ih neko prodaje.


Uzmi za pocetak poluodraslu zenku one vrste koja ti se najvise svidja da se ne smoris od stekanja malaca. Niko nije stao na jednoj T pa neces ni ti. Kasnije uzmi malce pa gledaj kako rastu :)

E sad....uzeo bih od starta malca,nekog iliti neku 2-3-5 cm-a jer mi nekako ne ide uzeti odmah odraslu,morate priznati da je lepse gledati kako raste :)Sto se tice uzimanja bebica kasnije,razmisljam se vec sada da u startu uzmem muzjaka i zenku i samo razdvojim ovaj akv. na dva dela pregradom i to je to,ali ne bih vise od 2 uzimao,sto sad,sto kasnije....

E sad imam jos par pitanja,sto se tice hrane,malko sam zbunjen sto se tice hrane ili je to opet samo moja lenjost prema forumima :) - sta,gde,kako?
Cime hraniti malu u pocetku,iz dokumentaraca i par klipova sa yt videh da jedu skakavce,ali posto je sada zima tesko da cu naci nekog + u gradu kod mene nema nekog ko ima "opremu" za tarantule,svuda po shopovima su stvari za akvaristiku...Neka me neko ispravi ukoliko zna,u pitanju je Krusevac...

ACO87
18.11.11., 05:10
Niko nije stao na jednoj T pa neces ni ti.
Potpuno te podrzavam :)

Zlopanja
19.11.11., 19:53
Hrane se insektíma, od koga napavis pauka od njega uzmi i hranu odgovarajuce velicine za tog pauka. Ima ovde na forumu ljudi koji gaje sve i svasta pa ti mogu poslati busom. Uzmes bubasvabe (lateralise) za 200 dindzi i imas da hranis jednog pauka 3 meseca :) plus ti se razmnoze i imas uvek hranu. Njih hranis vocem i povrcem i eto. Mali pauk-mala buba.. Ako nemas malu bubu zgnjecis veliku i ubdciš i to jd to.