PDA

Pogledaj punu verziju : Vakcina za feretku



renatafajs
18.11.11., 22:32
Ljudi pomagajte jer mi je glava puna. Jel feretku treba da vakcinise protiv stenecaka ili macije kuge?

Aleksandar_Mk
18.11.11., 23:07
mogu da se vakcinira od stenecak i od besnilo,ali od besniloi nije bas preporuclivo, neki ljudi koi ih cuvaju feretke ih vaciniraju i od besnilo,ja moje feretke ih imam vakcinirano samo od stenecak i davam ih na 3 meseca obavezno tablete za gliste.

Luvrentina
19.11.11., 00:05
Moraju se vakcinisati protiv stenecaka jer je stenecak za njih 100% smrtonosan. Sve vrste stenecaka su smrtonosne za njih 100% Protiv besnila ih nije potrebno vakcinisati jer se on prenosi na drugaciji nacin i kucne zivotinje kao sto je feretka nisu mu bas izlozene. Jedino ako je ujede neka zarazena zivotinja, dok se virus stenecaka unosi u kucu recimo cipelama. Sada je hladno vreme pa si tu recimo bez brige jer taj virus ne opstaje na niskim temperaturama, ali to ne znaci da ne moras da je vakcinises, samo nemoj da panicis sada. Kao sto sam ti vec rekla potrebno je da u knjizici ima vakcinu i protiv besnila ako je izvodis van drave, zbog carine.

renatafajs
19.11.11., 02:29
skontala sam. Hvala

Igor Velevski
19.11.11., 02:36
Jedna ispravka samo.......svi virusi su stabilni na niskim temperaturama, tu spada naravno i virus stenecaka. Znaci minusne temperature ne mogu da nastete virusima u nikom slucaju. Pogresno je tumacenje da se mikroorganizmi unistavaju prilikom niskih temp....primetio sam da vecina ljudi su priklonjeni ovoj zabludi. Onaj ko zeli da zastiti zivot svog ljubimca mora da ga vakcinira (odnosi se na stenecak), a posto besnilo spada u zakonskim zarazama (tako ih mi zovemo), preporucljivo bi bilo da se raspitate dali ste OBAVEZNI da vakcinirate feretku od besnila kod vas. Ako je zakonom obavezno vakciniranje od besnila i za feretke, a niste vakcinirali, moguce je da vas kazne!

pufi puf
19.11.11., 05:34
vakcina protiv stenecaka je ujedno i vakcina protiv macje kuge(parvoviroze),trazi nobivac puppy dp vakcinu ona ti je samo za to,odnosno nije i protiv leptospiroze,ili tetradog isto bez leptospiroze.I da virusi zive na hladnoci bez problema,nisi u zakonskoj obavezi da je vakcinises protiv besnila,jedino zbog sebe mozes ako hoces i obavezno ako planiras da ides preko granice sa njom moras imati potvrdu o besnilu

renatafajs
19.11.11., 12:25
A jel je bitno da bude bez leptospiroze?

pufi puf
19.11.11., 17:58
pa pozeljno je da bude bez,nobivac puppy je bez sam po sebi :) al ako ne nadjes daj joj sa leptospirozom,i nadaj se da joj nece stetiti :/

Luvrentina
19.11.11., 18:02
Hvala sto ste me ispravili, nisam mislila da je niskim temperaturama unisten virus nego da nije aktivan. Tako sam cula, necu da tvrdim da znam :) Ja sve lepo vakcinisem pa ne mislim :)

Igor Velevski
19.11.11., 21:49
Sve virusne cestice u spoljnoj sredini nisu aktivni. Oni su bukvalno mrtve bioloske cestice koje ne pokazuju nikakve znake zivota i nisu zivi. Kad se unesu u prijemciv makroorganizam, onda imaju elemente zivota. Inace ne razmisljaj ti koju vakcinu da upotrebis - kog proizvodjaca ili koliko valentna. To je posao veterinara kod koga ces da odnese ljubimca, a ako da cetirivalentnu koja ukljucuje i leptospirozu onda nista strasno.......

Luvrentina
20.11.11., 01:53
Igore, hvala na informacijama. Sto se leptospiroze tice nije to nista opasno za njih da prime tu vakcinu, koliko sam shvatila samo im nije potrebna

renatafajs
20.11.11., 02:20
Bockali smo se danas. Primili smo biocan tako da se nadam da ce sve biti ok. Hvala svima

Luvrentina
20.11.11., 20:17
Jeeeee bravoooo, za mesec dana rekvakcina pa onda jednom godisnje :)

JecaDJ
21.11.11., 19:05
Za to jednom godisnje,da li si sigurna?Moje feretke ne dobijaju uopste na godisnjem nivou vakcine,samo redovno ciscenje parazita pasticom i to je to...pogotovo sto ih ja ne maltretiram sa izvodjenjem napolje,jer nisu odusevljene sa spoljnim svetom van solitera :) a ako je potrebno da odemo do vet-a(sto je cesce da on dodje do nas,pa i to ne moram cesto)tu je transporter i lagano se prosetam bez maltreta po zivuljice moje :)

renatafajs
21.11.11., 20:40
Obavezno jednom godisnje kao kod psa pogotovu ako je u kontaktu sa drugim zivotinjama kao ova moja.

Luvrentina
21.11.11., 22:48
Moja zivotinja je odusevljena spoljnim svetom, odusevljena je i komsijskim psom sa kojim voli da se igra, odusevljena je hrpom napadalog lisca, budala mala cak je i auto povijao koliko je bio odusevljen, sva sreca da je na povodcu, odusevljen je travom i zemljom pod nogama, drvecem po kom se penje. dozvoljavam mu da bude odusevljen stvarima ali zelim i da bude bezbedan, s toga vakcina jednom godisnje, nece mu koditi.

renatafajs
22.11.11., 00:17
Ovaj zadnji post sve govori :)

pufi puf
22.11.11., 20:17
i moja je luda za spoljnim svetom i mislim i da je normalno da idu napolje i da to nije maltretiranje,vakcina na godisnjem nivou je obavezna kao i kod pasa,ako nista drugo barem radi prevencije :)

JecaDJ
26.11.11., 15:09
Prvo velika je razlika gde ih izvodite,moje okruzenje je pretrpano psima i mackama(nalazim se na zemunskom keju)na livadi oko moje zgrade se dnevno proseta vise stotina ralicitih pasa i macaka(sto znaci da je vise stotina mirisa razlicitih zivotinja)samim tim kada izadju napolje gledam na sve strane da mi ne poleti neki pas na njih,nisu svi psi prijateljski nastrojeni(iako je Munja,moj muzijak u fazonu da jurca kucice po dvoristu,Mo i nije bas,ona je sva nakostresena cim izadje i samo gleda kako ce da se vrati kod mene i ruke ili u zgradu,ocito joj se ne svidja iako sam je vodila kao malu,nikada joj se bas i nije svidjalo previse da bleji napolju),vodila sam ih i na sneg i na lisce i sto je mnogo teze izaci sa dve feretke i njih dvoje u isto vreme kontrolisati...i jos jedna zavrzlama je ta da je Moca jako mala i sitna zenkica koja se izvuce iz svakog ama,tako da mi je rizik ako se nesto uplasi gde se da zavrsi(a da kukam posle,ne volim,po meni rizik je rizik svako izvodjenje,jer koliko znate feretke nemaju orijentaciju da se vrate same posle)
Da ne pisem da pojedinim ljudima pricam da one i nisu zivotinje koje se drze konstantno pustene po kuci/stanu...pustaju se samo onda kada su vam oci slobodne 100% da ih pratite...u velikoj vecini slucajeva sam bila upravu,trenutno dve devojke ne mogu da prebole svoje dve nestale feretkice koje su volele vise nego sebe(da ne pomislite da su nesavesne bile u smislu da ih boli uvo,feretke se provuku i podvuku i zapale da ih u sec ne vidite,sad su obe ostale kratke za deo srca koji je bio dodeljen njima dvema),a kada smo pricale o tome uvek je bio odgovor,"Pa meni je zao da bude u kavezu"...posledice umeju da budu i smrtonosne po njih,da zakace nesto i sruse nesto u sobi gde niste,da to padne na njih itd itd...naravno da opet ponavljam,ne trebaju da zive samo u kavezu,nego treba mnoooogo paznje da bi feretka bila slobodna po kuci...
Uh sad i sebe namracih,ali eto napisala sam sad nesto sto stoji sad ovde zuckasto na crno(crno na belo) i to potpisujem
I naravno da kada je zivotinjica novi clan u kuci,da joj je sve naklonjeno,ali ja uvek gledam korak unapred i do sada mi se nije desilo HVALA BOGU nesto tako ruzno i nesto zbog cega bih pustila suzu i patila(a to su upravo stvari koje bi naudile mojim zivotinjama <3)

pufi puf
26.11.11., 19:52
u mom kraju ima isto gomila pasa i macaka,al ovoj mojoj to ne smeta bas voli da izadje,al opet to je za svakog tvorica drugacije,valjda.Ja sam mojoj am skracivala da ne bi mogla da se izvuce :) a sto se tice pustanja po kuci,slazem se da treba da budu pod nadzorom jer naprave stetu za cas,i da trebaju da budu u kavezu akd nema nikoga da ih nadgleda

Luvrentina
26.11.11., 21:12
Mhm i ja imam tu srecu da je dragi non stop kuci, i naravno kad nemamo vremena da drzimo oci 100% otvorene, recimo kad spremamo stn, on uci... fili je u kavezu i kunta. Mnogo spava kao i svaka feretka i to kad nije u kavezu se odnosi na vreme kad ne spava i njemu za ljubav smo odlucili da to vreme bude posveceno njemu i samo njemu.

pufi puf
27.11.11., 04:07
Mhm i ja imam tu srecu da je dragi non stop kuci, i naravno kad nemamo vremena da drzimo oci 100% otvorene, recimo kad spremamo stn, on uci... fili je u kavezu i kunta. Mnogo spava kao i svaka feretka i to kad nije u kavezu se odnosi na vreme kad ne spava i njemu za ljubav smo odlucili da to vreme bude posveceno njemu i samo njemu.
ma to naravno,nego da ne pomisle ljudi da mogu da ih ostave same kod kuce pustene ili tako nesto,zato kazem bolje da su zatvoreni kad ih niko ne nadgleda :D