PDA

Pogledaj punu verziju : Pitanje vezano za parenje tarantula



999blitz999
19.11.11., 15:01
Evo ovako imam par pitanja u vezi razmnozavanja tarantula. Nemojte sad mislit da ja zelim razmnozavat tarantule tek sam usao u svihet teraristike nedavno i posjedujem samo slingove, tako da me samo ovo zanima onako informativno. Pregledao sam sve videe od onog lika tarantulaguy i nije mi jasno kako zna kada treba izvaditi sac. Nekad ga izvadi nakon 20 dana nekad nakon 28-30. Meni je jasno da tarantula moze pojest nekad sac ali mi nije jasno vec ako ga izvadi nakon 20 dana jel on njega mora drzat u nekakvom inkubatoru prije nego li ga otvori ili ga odma otvori pa jaja drzi u inkubatoru. Inkubator drzi onak jedna manja posuda u vecoj. Ta manja posuda je gore stavita neka mrezica tj. reko bi zenska carapa i u posudi bude voda. Tako da bude vlaznost negdje 80-90% i temperatura oko 28C. To sve u vecoj posudi koja ima otvore za ventilaciju. Sada dali se moze od majke uzeti sac odmah nakon koji dan da ga nebi pojela pa ga inkubirat prije otvaranja i kako ga inkubirat u cemu? Dali je kada se otvara sac pogreska ako ga otvorimo a ono budu samo jaja bez nogu. I hranjenje kada zapocinje? Kolko sam shvatio prvo budu jajas nogama to je prvi stadium. Drugi je kad se presvuku jednom i treci kad se presvuku jos jednom i tad krece hranjenje. To je ustvari prvo presvlacenje ako se ne varam. Neka me netko ispravi ako sam sta krivo napiso. Dali se moze pustit sac kod majke skroz dok se malci ne kfenu sami izlazit i sve ostavit s majkom. Ja mislim da moze jer u prirodi nitko ne pomaze a razmnozavaju se. Naravno onda je opasnost da majka pojede sac. Sad revite mi kada je najbolje izvadit sac od majke i dali ga odma otvoriti ili inkubirati prvo pa otvoriti. Kada se smije najranije uzeti sac od majke? Evo to je nadam se sve. Piso sam preko mobitela pa sigurno ima pogresaka i nema kvacica. Nemojte mi zamjeriti. I nadam se da nisam dosadan jer me zanima to a nisam mogo sve detaljno nac na forumu. Pa ako netko moze da mi pojasni to malo i ispravi sto nije tocno. Zanima me onako informativno samo. A ko zna za par godiba ako budem tolku zelju imo da pokusam to napraviti mozda i napravim to. Hvala vam puno.

Tarantula_Jagodina
19.11.11., 21:38
nece ti niko odgovoriti na ovo jer je nerazumljivo :D

izvnjavam se za off

Chibs
19.11.11., 21:47
brate napisi sta tacno hoces da znas ovo je nerazumno.i ne kaze se sac vec kokon

999blitz999
19.11.11., 23:51
Znaci nakon kolko se vadi kokon i nakon koliko se otvara. Dali se moze izvadit recimo nakon 10 dana pa otvorit nakon 30 ili mora biti s majkom tih 30 dana do otvaranja. I dali se krecu hranit poslje znaci 3 presvlacenja tj. prvog. Jer prvi presvlacenje je kada su oni jaja s nogama pa kad se poslje tog presvlacenja jos jednom presvuku?

hey-ho
20.11.11., 00:06
Moze se izvaditi i posle 10 dana ali se mora drzati na toplom i suvom mestu i okretati puno puta u toku dana. Zato je dobro ostaviti kokon kod majke da ga ona sama inkubira i najbolje je izvaditi posle 40-50 dana. U tom slucaju moze se desiti da su jajasca sa nogama ili larve prvog stadijuma, ili kombinacija ova dva. U oba slucaja se nakon otvaranja kokona sve istresa u kutijicu sa vlaznom maramicom ali isto tako i dobrom ventilacijom dok se sva jajasca ne pretvore u larve prvog stadijuma. Zatim se tamo cuvaju dok ne dodju u drugi larveni stadijum. Tada ce biti mozda malko veci ali ce i dalje imati zumanceta u stomaku dovoljno za jos jedno presvlacenje, nakon cega postaju slingovi (skraceno s engleskog spiderling, ne znam da li postoji neki srpski izraz za to), sto znaci da su sposobni da love plen i tada pocinjes da ih hranis. U pocetku je mozda bolje hraniti umrtvljenim bubama ili tenebrijama a kasnije moze i manjim lateralisima ili pinhead popcima.
Razlog da zenka pojede kokon uglavnom je zbog toga sto ovaj nije ispao kako treba, jer npr. jaja nisu bila oplodjena.
Moze se kokon ostaviti i kod majke sve do izleganja slingova ali ih je kasnije tesko skupiti jer se razmile po terarijumu :)

999blitz999
20.11.11., 00:19
Zasto se mora drzati na suhom mjestu kad se izvadi do otvaranja?

hey-ho
20.11.11., 11:55
Ne mora biti potpuno suvo ali je bitno da ima malo promaje, da se ne bi ubudjala jaja.

jovanbabic
20.11.11., 13:20
http://img444.imageshack.us/img444/954/aversicolorw2.jpg
Slingovi mogu ostati sa majkom ima primera ali se izbegava zbog hvatanja istih. (Na slici primer vesicolora sa potomcima nije moja slika)

999blitz999
20.11.11., 14:51
Bolja je tehnika ipak kad se izvadi...i sigurnije i lakse ;)

Wolf
22.11.11., 00:45
Dali je se nekom desilo da ženka uspe da kokne mužijaka posle parenja?
Koliko vam se puta to desilo?

marko
22.11.11., 09:16
Kod mene četiri puta do sada ako se dobro sećam (dva od ta četiri su snimljena za dlaku, ovde (http://youtu.be/LwCZAncJDSQ) i ovde (http://youtu.be/ZbNo65wVOWg)).

Wolf
22.11.11., 10:30
Kakav maler :(
ali bar je jadničak ostavio potomstvo

marko
22.11.11., 16:27
Mora i to nekad da se desi. Nije baš lepo za gledanje moram priznati :S

Wolf
23.11.11., 00:50
Da stvarno nije, to je jedina stvar koja mi se ne sviđa kod tarantule

Wolf
26.11.11., 00:41
Nego još pitanja :)
Kada su mužijak i ženka polno zreli?

loshme10
26.11.11., 14:13
Muzjak kad dobije kukice i "bokserske rukavice", a za zenku je diskutabilno. Npr. geniculatu mozes da paris i sa 12-13cm, ali bolje je sa 15+cm...

Wolf
27.11.11., 14:08
Izvinjavam se zaboravih da pitam u prvom postu.
Kod kojih vrsta mužijak ima najveće šanse da preživi?
Postoji li neka određena statistika ili je to onako random