PDA

Pogledaj punu verziju : !!!Pronadjen jez!



Borko
12.12.11., 16:55
Prije 10ak min u dvoristu sam pronasao poluodraslog jeza kako sklupcan lezi na zemlji.
Dosta je usopren i slabo reaguje na dodire!
Mozda je to i normalno ponasanje jeza u ovo doba godine al mi je bilo sumljivo sto je bio na sred dvorista tako sklupcan!
Unio sam ga u kucu i imam namjeru da mu pomognema al nemam iskustvo sa jezevima.
Ako sve bude dobro,kod mene ce prezimiti i u proljece ce biti slobodan.

Molim vas ako neko ima iskustvo sa jezevima nek napise nesto....ja licno nikad nisam drzao jezeve a na forumu ima sigurno ljudi koji su drzali i znaju vise od mene.

Unaprijed hvala!

Igor Velevski
12.12.11., 17:50
Prije 10ak min u dvoristu sam pronasao poluodraslog jeza kako sklupcan lezi na zemlji.
Dosta je usopren i slabo reaguje na dodire!
Mozda je to i normalno ponasanje jeza u ovo doba godine al mi je bilo sumljivo sto je bio na sred dvorista tako sklupcan!
Unio sam ga u kucu i imam namjeru da mu pomognema al nemam iskustvo sa jezevima.
Ako sve bude dobro,kod mene ce prezimiti i u proljece ce biti slobodan.

Molim vas ako neko ima iskustvo sa jezevima nek napise nesto....ja licno nikad nisam drzao jezeve a na forumu ima sigurno ljudi koji su drzali i znaju vise od mene.

Unaprijed hvala!

Druze, pogresio si sto si ga uneo u kucu! Odma ga stavi u kutiju u kojij ima neki peskir ili sundjer kao podloga i ostavi ga u podrum na oko 10 stepeni.....

Borko
12.12.11., 17:56
Ok druze...
Hvala ti puno...nadam se da ce biti sve ok!

DigiNS
12.12.11., 19:35
Jezevi imaju zimski san nisi ga trebao uneti dobro ti kazes igor

Borko
12.12.11., 23:22
Stavio sam ga na neki stari prsluk i u kutiji je.
Ma ja se uplasio da je nesto drugo posto je bas miran,jako slabo reaguje kad ga pipnem.

hey-ho
13.12.11., 22:13
Mozda bi dobro bilo i malo suvog lisca da mu nabacas kako bi se osecao prirodnije.